ПОДІЇ | Всі Події

Дефіцит педіатрів в Україні – обери затребувану спеціальність

Шановні вступники до інтернатури 2024!

В Україні останні 8 років спостерігається катастрофічний дефіцит фахівців-педіатрів, тому саме зараз, коли більшість з вас обирає спеціальність інтернатури, ми б хотіли звернути вашу увагу саме на неї.

Пропонуємо вам переглянути відео з доцентом кафедри педіатрії, випускницею КМУ, Злобинець Антоніною Сергіївною, у якому вона розповість про переваги навчання в інтернатурі за спеціальністю «Педіатрія».

 Педіатрія – це галузь медицини, яка фокусується на здоров’ї дітей.

Педіатр – перший лікар, з яким зустрічається дитина після народження і який супроводжує її до 18 років. Педіатри стежать за розвитком дитини, проводять вакцинацію діагностують, лікують та запобігають хворобам, а також консультують батьків з багатьох питань дитячого здоров’я. А здоров’я дітей має першочергове значення як для окремої сім’ї, так і для держави в цілому. Діти – це наше майбутнє, це найдорожче, що є у людини, це продовження нашого життя. Тому лікарі, які піклуються про здоров’я дітей завжди будуть потрібні.

Існує багато причин, чому студенти обирають кар’єру педіатра. Ось деякі з них:

  • Любов до дітей. Діти щирі, безпосередні та сповнені енергії. Педіатри мають щиру любов до дітей та прагнуть їм допомагати. Вони насолоджуються спілкуванням з дітьми та розуміють їхні потреби, заряджаються від дітей оптимізмом, позитивом та радістю життя.
  • Бажання змінювати світ. Педіатри мають можливість позитивно впливати на життя дітей та їхніх сімей. Вони можуть запобігати хворобам, покращувати здоров’я та надавати дітям шанс на щасливе та здорове життя.
  • Інтелектуальний виклик. Педіатрам необхідно бути в курсі останніх досліджень та методів лікування, щоб надавати своїм пацієнтам найкращу можливу допомогу. Педіатрія дає багато можливостей постійно вчитися та удосконалюватися, адже кожна дитина – це унікальна особистість.
  • Різноманітність. Педіатрія охоплює широкий спектр захворювань та станів. Педіатри мають можливість лікувати різні хвороби у дітей різного віку, походження та соціально-економічного статусу.
  • Нагорода. Робота педіатром може бути дуже корисною. Педіатри мають можливість бачити, як їхні пацієнти ростуть, одужують після захворювань, та знати, що вони відіграли роль у житті дитини. Щира вдячність від дітей та їхніх батьків мотивує працювати педіатром.

Сьогодні Київ є одним з провідних центрів педіатрії в Україні. Тут працюють висококваліфіковані фахівці, які використовують найсучасніші методи діагностики та лікування дитячих хвороб. Для роботи педіатром є широкі можливості. Педіатрів чекають дитячі поліклініки, лікарні, дитячі садки, школи, науково-дослідні інститути, приватні медичні центри.

Педіатрія має також великий вибір вторинної спеціалізації. Це такі напрямки педіатрії як: неонатологія, дитяча кардіологія, дитяча хірургія, дитяча ендокринологія, дитяча гастроентерологія, дитяча неврологія, дитяча офтальмологія, дитяча отоларингологія, дитяча онкологія, алергологія, імунологія, дитяча психіатрія.

Педіатри мають міжнародні об’єднання, які допомагають удосконаленню в професії. Серед них слід виділити такі міжнародні педіатричні інституції: Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ), ЮНІСЕФ, Міжнародне педіатричне товариство (IPA), Асоціація педіатрів України (АПУ), Європейське педіатричне товариство (EPA), Американська академія педіатрії (AAP), Канадське товариство педіатрів (CPS).

Історія педіатрії як галузь медицини сягає тисячоліть, але минуло багато часу, поки прийшло розуміння того, що дитина – це не просто «маленький дорослий», що до її лікування потрібен особливий підхід та особливо підготовлені лікарі.

Ці слова належать  професору Степану Хомовичу Хотовицькому, видатному медикові, уродженцеві Волинської губернії, який фактично започаткував вітчизняну педіатрію як особливу медичну науку і написав в 1847 році «Педіятрику» – першій підручник з педіатрії.

Перша кафедра дитячих хвороб була відкрита в Києві, у 1889 році. Робота кафедри нерозривно пов’язана з професорами І.В.Троїцьким (1854-1923), ініціатором створення в 1900 році Київського товариства дитячих лікарів і проведення  у 1912 році І з’їзду дитячих лікарів Європи у Парижі,  і  В.Є.Черновим (1852-1912), засновником  першої дитячої лікарні – дитячого відділення у Олександрівській лікарні.

Золотими літерами в історію педіатрії вписані імена професорів-педіатрів: Ф.Рум’янцева, Л.Й.Фінкельштейна, В.Г.Балабан, О.М.Хохол, В.Д.Чеботарьової, В.Г.Майданника, Д.Л.Сігалова,  О.М.Лук’янової,  П.М.Ґудзенка,  І.М.Руднєва,  В.М.Сідельникова,  П.С.Мощича,  О.І. Гнатюка,   Б.Я.Рєзника,  А.О.Андрущук.  Список  можна продовжувати.  Це суцвіття славних імен, які прославили не тільки вітчизняну педіатрію, але й медицину України у світі.

Педіатрам є чим гордитись, адже нині показники малюкової смертності в Україні одні з найнижчих у Східній Європі. Нинішнім лікарям-педіатрам є на що спиратися, аби й надалі розвивати і вдосконалювати цю надважливу галузь медичної науки і практики.

Педіатрія  –  це назавжди. Це не просто робота, це покликання, це те, що йде з глибини душі, це можливість дарувати дітям здоров’я, щастя та любов. Педіатрія – здоровий старт у життя нових поколінь і наш внесок у майбутнє нашої країни.

Тож, чекаємо вас в інтернатурі Київського Медичного Університету! Кращі мають навчатися у кращих!

Контакти факультету безперервного професійного медичного розвитку:
Адреса: вул. Бориспільська, 2, каб. 146
Тел: (066) 490-09-55
Електронна адреса: intern@kmu.edu.ua
Сайт: https://kmu.edu.ua/fakultet-bezperervnogo-profesijnogo-medichnogo-rozvitku/intern.kmu.edu.ua

05.06.2024
ПОДІЇ | Всі Події НОВИНИ КАФЕДР | Всі новини
Триває виробнича практика у студентів-медиків
Триває студентська виробнича практика на 4 курсі медичного факультету. Студенти продовжують ...
10 Червня 2024
Перебіг екзаменаційної сесії на стоматологічному факультеті
6 червня 2024 року на стоматологічному факультеті пройшов іспит з нормальної анатомії. Студенти п...
07 Червня 2024
Триває практика у студентів-медиків
Вже другий тиждень, як триває виробнича лікарська практика у відділеннях стаціонару  у наших...
29 Травня 2024
Новини кафедри педіатрії
21 та 23 травня 2024 року співробітники кафедри педіатрії, доцент Шевченко Тетяна Антонівна та Зл...
28 Травня 2024
Студенти-медики склали КРОК2
14 травня 2024 року студенти медичного факультету складали один з найважливіших та найскладніших ...
28 Травня 2024
ОФІЦІЙНІ ПОРТАЛИ
ПАРТНЕРИ | Всі Партнери