Всесвітній тиждень правильного використання антибіотиків

З 18 по 24 листопада багатьох країнах світу відзначається Всесвітній тиждень правильного використання антибіотиків (World Antibiotic Awareness Week). Девіз цьогорічної кампанії – «Об’єднаємо зусилля для протидії стійкості до протимікробних препаратів».

Відкриття у 1945 році пеніциліну поклало початок ери антибіотиків. Ці лікарські засоби дали можливість лікувати бактеріальні інфекційні захворювання та рятувати мільйони життів. Антибіотики – це ліки, що використовуються для профілактики та лікування бактеріальних інфекцій, проти вірусів вони безсилі. Проте, постійне нераціональне і неправильне використання антибіотиків сприяє виникненню і поширенню стійкості (резистентності) до протимікробних препаратів, яка виникає тоді, коли мікроорганізми, наприклад бактерії, стають стійкими до дії лікарських засобів, що застосовуються для їх лікування. Резистентність до антибіотиків призводить до тривалої госпіталізації та збільшення смертності і є однією з найбільших загроз у сфері охорони здоров’я в усьому світі.

Нагадуємо вам правила правильного вживання антибіотиків:
• Не займайтесь самолікуванням — приймайте антибіотики лише за призначенням лікаря.
• Не переривайте лікування. Проходьте повний курс антибіотиків, навіть якщо вам стало краще.
• Ніколи не використовуйте антибіотики, які залишилися після попереднього курсу прийому.
• Ніколи не діліться антибіотиками з друзями, родичами, знайомими та не призначайте їм лікування.
• Попереджуйте інфекції — регулярно мийте руки, уникайте контакту із хворими людьми і вчасно робіть щеплення.

Бережіть себе та використовуйте антибіотики раціонально!

18.11.2022
КВІ
Безкоштовний відкритий стоматологічний тренінг для абітурієнтів!
Тренінг відбудеться 26 квітня року о 14:00 за адресою: вул. А. Цедіка, 7, (місце зустрічі - хол перший поверх). Поспішайте, кількість місць обмежена, реєстрація закривається дуже швидко!
18 Квітня 2024
КВІ
Екскурсія до Інституту ортопедії і травматології НАМН України!
Запрошуємо 26 квітня 2024 року о 13:00 на екскурсію до Інституту ортопедії і травматології НАМН України за адресою: м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 27.
22 Квітня 2024
КВІ
Запрошуємо на екскурсію до фармацевтичного факультету КМУ!
Запрошуємо вас 29 квітня 2024 року о 16:00 на екскурсію до фармацевтичного факультету Київського Медичного Університету, що відбудеться за адресою: м. Київ, Харківське шосе, 121.
23 Квітня 2024
ТРА
Науково-практична конференція молодих вчених до Дня науки в Україні «Медицина в умовах війни»
Запрошуємо вас взяти участь у Науково-практичній конференції молодих вчених до Дня науки в Україні «Медицина в умовах війни», яка відбудеться 16 травня 2024 року у головному кампусі КМУ за адресою: вул. Бориспільська, 2, «Discovery Hall» (лекторій №302).
16 Квітня 2024