ПОДІЇ | Всі Події

Всесвітній тиждень грудного вигодовування 2023

Щорічно у перший тиждень серпня у більшості країн світу проводиться Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування, організований за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Цьогорічна тема тижня – «Відкрий годування грудьми. Живи та працюй по-новому», а саме мається на увазі навчання та підтримка грудного вигодовування молодих матерів. В Україні підтримка грудного вигодовування була започаткована у 1995 році. З 2001 року розпочата сертифікація закладів охорони здоров’я на відповідність критеріям ВООЗ та ЮНІСЕФ «Лікарня, доброзичлива до дитини».

Грудне вигодування – це ідеальне харчування для малюка. Основу материнського молока складають особливі білки, які відрізняються високою біологічною цінністю, легко перетравлюються і всмоктуються. З грудним молоком матері дитині передається більшість захисних антитіл від багатьох хвороботворних бактерій і вірусів. ВООЗ рекомендує виключно грудне вигодовування протягом перших шести місяців життя дитини.

Цікаві факти про грудне вигодовування:
– Грудне молоко містить морфіноподібні речовини, що заспокоюють дитину після годування.
– Під час годування груддю у жінки виробляються гормони ендорфіни, що дарують відчуття емоційної врівноваженості та задоволення.
– Грудне вигодовування підвищує ефективність вакцинації.
– Склад грудного молока змінюється в залежності від часу доби.
– Дитина може точно визначити свою маму серед інших за запахом молока.
– Кількість молока не залежить від розміру молочної залози.
– Лише 1-2% жінок нездатні годувати дитину груддю через проблеми зі здоров’ям.
– Відстань від груді до обличчя матері – це відстань оптимального зору немовляти.

04.08.2023
ПОДІЇ | Всі Події
05
ЖОВ
Студентська звітно-виборча конференція
Звітно-виборча конференція відбудеться 5 жовтня 2023 року о 16:00, за адресою: вул. Бориспільська, 2, «Discovery hall», (лекторій №302).
29 Вересня 2023
ОФІЦІЙНІ ПОРТАЛИ
ПАРТНЕРИ | Всі Партнери