ПОДІЇ | Всі Події

Всесвітній день боротьби з діабетом

14 листопада відзначається Всесвітній день боротьби з діабетом (World Diabetes Day) та день лікаря-ендокринолога, фахівця, який лікує цю хворобу. Цей день був запроваджений у 1991 році Міжнародною діабетичною федерацією і Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Всесвітній день боротьби з діабетом відмічається щорічно 14 листопада – в день народження Фредеріка Бантінга, який разом з Чарльзом Бестом відкрив інсулін в 1921 році. Це відкриття врятувало і продовжує рятувати життя мільйонам людей.
Головна тема Всесвітніх днів діабету у 2021-2023 років, присвячена вільному доступу всіх хворих до лікування діабету.

Діабет – це хронічне захворювання, пов’язане з нестачею в організмі власного інсуліну: підшлункова залоза не виробляє цей гормон в достатній кількості або організм не може його ефективно використовувати. Інсулін відповідає за рівень глюкози та основною ознакою цього захворювання є стійке підвищення рівня цукру в крові.

Метою Всесвітнього дня боротьби з діабетом є підвищення поінформованості про діабет – не тільки про кількість хворих, а і про те, яким чином можна запобігти розвитку цієї хвороби. За прогнозами медиків, цукровий діабет до 2030 року стане сьомою найпоширенішою хворобою на планеті. Ця недуга входить до трійки захворювань, які найчастіше спричиняють інвалідизацію населення та смерть.

Розрізняють три типи діабету:
І тип. Організм не виробляє достатньо інсуліну, тож не може переробити цукор, який потрапляє до нього разом із їжею. Для попередження ускладнень хворий приймає інсулін, тож цей тип називають інсулінозалежним.
ІІ тип. Організм неефективно використовує інсулін. Цей тип здебільшого пов’язують із надмірною вагою і браком фізичних навантажень, але є й фактор генетичної схильності. Хворі на діабет ІІ типу не потребують доз інсуліну, однак приймають ліки, що контролюють рівень глюкози в крові.
Гестаційний або діабет вагітних. Характеризується зміною рівня глюкози в крові вагітної жінки. Зазвичай цей симптом зникає протягом певного часу після пологів, однак його вважають ознакою схильності жінки до цукрового діабету, частіше ІІ типу.

Симптоми діабету: надмірне сечовиділення, спрага, постійне відчуття голоду, втрата ваги, швидка втома, погіршення зору.

Поради з профілактики діабету:
1. Збільшіть фізичну активність
2. Дотримуйтеся здорового харчування
3. Споживайте більше клітковини та цільнозернових продуктів
4. Стежте за вагою
5. Утримуйтеся від куріння та зловживання алкоголем
6. Вчасно звертайтеся до лікаря

14.11.2022
ПОДІЇ | Всі Події
ОФІЦІЙНІ ПОРТАЛИ
ПАРТНЕРИ | Всі Партнери