Відбувся круглий стіл «Українське серце волонтерів КМУ»

3 травня 2023 року у Київському Медичному Університеті відбувся студентський круглий стіл «Українське серце волонтерів КМУ», адже коли твоя Батьківщина у небезпеці – неможливо залишатися осторонь. Традиції волонтерства в КМУ започатковані ще у 2014 році. Напрацьований різноплановий досвід дуже ефективно використовується в новій реальності військового часу.

Розпочався круглий стіл переглядом експозиції фотографій наших волонтерів.

Відкрив захід відеозверненням президент КМУ Поканевич Олександр Валерійович, потім з вітальним словом до присутніх звернувся ректор Університету Івнєв Борис Борисович. За словами керівництва університету, студенти та інтерни КМУ є прикладом справжніх патріотів, які завжди слухають своє українське серце, допомагають усім, хто цього потребує, і щоденно роблять усе можливе для якнайшвидшої перемоги України.

Модератором заходу виступила голова студентського самоврядування КМУ Рибінська Олександра, яка розповіла про основні напрямки роботи волонтерів КМУ. Так, наші студенти та інтерни: проходять службу в ЗСУ та ТРО; допомагають в гуманітарних штабах із сортуванням та розподіленням медикаментів; проводять курси першої домедичної допомоги; працюють у лікарнях та бойовими медиками; допомагають вимушеним переселенцям та займаються ще багатьма важливими волонтерськими справами.

Продовжився круглий стіл виступами студентських деканів медичного, стоматологічного і фармацевтичного факультетів та студентів-волонтерів, які розповіли про свою роботу на волонтерській ниві.

До круглого столу долучилися представники студентського самоврядування Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Першого київського фахового медичного коледжу.

Наприкінці зустрічі ректор Київського Медичного Університету нагородив подяками студентів-волонтерів.

Ми щиро пишаємося нашими волонтерами та хочемо поділитися з вами їхніми мотивуючими історіями.

Дарменко Андрій, студент 5 курсу медичного факультету

Андрій – волонтер загонів швидкого реагування Товариства Червоного Хреста України з осені 2017 року.

Під час повномасштабного вторгнення почав волонтерити з першого дня, коли 25 лютого 2022 року рештки ракети упали на житловий будинок у Дарницькому районі міста Києва. Допомагав в евакуації населення по зруйнованому мосту через річку Ірпінь. Здійснював медичну евакуацію поранених з окупованих територій, завдяки цьому, вдалось зберегти не одне життя. Одразу після звільнення Київської області, займався доставкою їжі, ліків і евакуацією поранених.

Потім відправився на схід України, де почав розвозити гуманітарну допомогу та евакуювати поранених. Була налагоджена співпраця з організацією «Лікарі без кордонів», яка допомагала з евакуацією поранених цивільних та військових у безпечні райони. Після звільнення частини Донецької області, Андрій працював у бригаді невідкладної допомоги разом з ДСНС.

Наразі, Андрій Дарменко доброволець медичного підрозділу «Перший добровольчий медичний шпиталь ім. Пирогова», який працює на передовій.

Павлюк Лія, студентка 4 курсу медичного факультету

Лія займається волонтерством з 2014 року. З початку повномасштабної війни створила телеграм-канал через який займалась організацією евакуації жителів Чернігова та області. Лія вибудовувала безпечні маршрути, займалася логістикою по місцям ночівлі, та прихистку для біженців, збирала кошти на пальне та формувала списки для евакуації людей на автобусах та човнах. У результаті вдалося евакуювати до 3000 осіб. Паралельно вона збирала кошти на придбання генератору для Чернігівської обласної лікарні та його доставкою через єдиний вцілілий міст.

Згодом, перебуваючи в Польщі, збирала необхідні продукти та речі для військових, цивільного населення, отримала волонтерську допомогу з Італії та Іспанії, яку відвезла в деокуповані села та в обласну дитячу лікарню міста Чернігова. З весни допомагала військовим чернігівської розвідки зі збором коштів на необхідне обладнання.
У вересня Лія, разом зі своїми батьками, створила організацію добровольців для допомоги військовим. Вони займаються виготовленням маскувальних сіток, килимків для бліндажів, в’язанням шкарпеток, виробництвом окопних свічок та парафінових дисків, бандеропічок, буржуйок та доставкою продуктів на передову.

Оксаковська Євгенія, лікар-інтерн другого року інтернатури за спеціальністю “Отоларингологія»

З початку війни Євгенія спробувала себе за декількома волонтерськими напрямками: Червоний хрест у Литві, плетіння сіток та кікімор у Литві та Києві. Зараз бере участь у волонтерському проєкті “Медичний десант” від БФ “Коло”.

“Медичний десант” – виїзд команди кваліфікованих лікарів (сімейного лікаря, невролога, гінеколога, офтальмолога, психіатра) та інтернів (які часто мають додаткові спеціалізації) на деокуповані території або на території із недостатнім медичним забезпечення, для надання медичних консультацій у чотирьох-п’яти населених пунктах та максимальним можливим забезпеченням медикаментами. Євгенія працює помічником лікаря-офтальмолога та проводить прийом пацієнтів.

Ми дякуємо нашим студентам, інтернам та викладачам, і нагадуємо, що кожен з нас є захисником нашої України, і навіть найменша допомога прискорює нашу перемогу! Тримаймося! Перемога буде за Україною!

Фото та презентації з круглого столу, ви можете переглянути за посиланням лише з корпоративної пошти!