Відбулася міжнародна наукова конференція “Міжнародна медична співпраця України та Польщі: win – win технології”

27 жовтня 2023 року у KMU POLISH CAMPUS у місті Катовіце (Польща) відбулася підсумкова конференція проекту з підтримки в адаптації українських медичних працівників, які знаходяться у вимушеній еміграції. Проект https://unitedoc-ua.org/ реалізувався протягом 5 місяців в регіоні Сілезія Київським Медичним Університетом через KMU POLISH CAMPUS за сприяння Європейського банку реконструкції та розвитку, Воєводства Сілезії та Уряду Республіки Польща.

Конференція об’єднала українських, польських та міжнародних експертів у сфері охорони здоров’я для обміну досвідом та кращими практиками, з метою дослідження оптимальних шляхів діяльності в кризові часи та методів підвищення стійкості до змін.

Відкрив конференцію президент Київського Медичного Університету Олександр Валерійович Поканевич, він привітав учасників конференції і зазначив, що це чудова можливість підбити висновки проекту по адаптації українських медичних працівників у Польщі, поділитися здобутками та подальшими перспективами роботи, а також закласти фундамент у справі формування української медичної та освітянської спільноти навколо KMU POLISH CAMPUS. Модератором заходу виступила Ольга Вадимівна Боголомець, доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України.

У конференції взяти участь представники місцевої влади Польщі, польських медичних самоврядних організацій та професійних спілок, головні лікарі, медики та освітяни з України, студенти и та інтерни КМУ.
Зокрема, серед них:
• Тадеуш Урбан, доктор медичних наук, Президент Регіональної Ізби Лєкарської в Катовіце https://izba-lekarska.org.pl/
• Катерина Рігг, керівниця напряму розвитку малого та середнього бізнесу ЄБРР в Україні
• Пьотр Новак, голова Національного фонду здоров’я в регіоні Сілезія https://www.nfz.gov.pl/
• Алла Шлапак, перший заступник голови постійної комісії Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку
• Карл Тьес, голова European Trauma Course Organisation, член European Society of Emergency Medicine та European Society of Anaesthesiology
• Ніно Берзулі, голова Представництва ВООЗ в Польщі
• Даріуш Йорг, директор з питань реструктуризації шпиталю в Челяджі
• Ян Дулава, президент Генеральної ради польської внутрішньої медицини
• Марчін Качмарек, професор кафедри інженерії біоматеріалів та медичних виробів Сілезьської Політехніки

У ході конференції розглядалися важливі питання, такі як: нестача медичних кадрів у шпиталях Польщі, діяльність сфери охорони здоровʼя під час війни в Україні, проблеми налагодження комунікації між лікарем та пацієнтом, працевлаштування українських лікарів у закладах охорони Польщі – реальні кейси, правова політика, складнощі та механізми розв’язання. Гостроактуальною стала тема інновацій в протезування та реабілітація ветеранів війни в Україні. Також на заході були присутні українські лікарі, які пройшли програму адаптації в Польщі і зараз успішно працюють в польських шпиталях.

Цікаві доповіді, жвава дискусія, питання і відповіді, що стосуються сфери охорони здоров’я – конференція відбулася в дружній атмосфері.

Щиро дякуємо організаторам і польським партнерам за проведення цієї непересічної наукової події!

Проведення конференції висвітлили наші польські партнери, у тому числі Izba-lekarska, яка підтримує місію КМУ і зацікавлена у співпраці з KMU POLISH CAMPUS.

Посилання на матеріали дивіться тут і тут

Фото з конференції дивіться за посиланням.

Відео з конференції дивіться за посиланням.

Екскурсія до СтоматЦентру “УНІВЕРСИТЕТСЬКИЙ”
 Запрошуємо 10 травня 2024 року о 15:00 вступників до інтернатури за спеціальністю «Стоматологія» на екскурсію до СтоматЦентру "УНІВЕРСИТЕТСЬКИЙ".
07 Травня 2024
Запрошуємо абітурієнтів на безкоштовний тренінг: “Сучасні аспекти надання домедичної та першої медичної допомоги в умовах війни”
Тренінг відбудеться 14 травня 2024 року о 14:00 за адресою: вул. Бориспільська, 2, ауд. 226 (Центр Симуляційного Навчання та Оцінювання).
07 Травня 2024