Новини кафедри педіатрії

1 квітня 2024 року студенти 3 курсу медичного факультету, група Мк2103 КМУ під керівництвом завідувача кафедри педіатрії, Шевченко Тетяни Антонівни відпрацьовували практичні навички з техніки годування дітей віком до 3-х років. Заняття проходило в КНП “Дитяча клінічна лікарня №6 Шевченківського району” м. Києва. Метою заняття, тема якого була “Організація та принципи раціонального харчування здорових дітей, старших одного року”, було не лише навчити майбутніх лікарів правильній техніці годування дітей, але й проводити опитування батьків дітей. Практична частина заняття була насиченою та цікавою. Студенти мали змогу: оглянути дітей, поспілкуватися з мамами дітей. Відпрацювати навички: оцінки харчового статусу дитини, визначення вікових норм харчування, складання раціону харчування, годування дитини різного віку. Завдяки заняттю студенти: закріпили теоретичні знання з організації та принципів раціонального харчування дітей, отримали практичні навички з годування дітей, навчилися спілкуватися з батьками та дітьми.

Це заняття стало важливим кроком у підготовці майбутніх лікарів до роботи з дітьми.

8 квітня 2024 року на кафедрі педіатрії Київського Медичного Університету студенти 6 курсу групи Мк1803 під керівництвом досвідченого викладача Інни Володимирівни Гриневич відточували практичні навички ведення пацієнтів з невиліковними захворюваннями. Заняття проходило в НКП ДКЛ №5 міста Києва. Тема заняття – “Медичне спостереження дітей у поліклініці. Консультування в контексті невиліковного захворювання” – дала можливість майбутнім лікарям не лише повторити та закріпити знання щодо обстеження, діагностики та лікування дітей, але й отримати практичні навички спілкування з пацієнтами та їхніми батьками, які зіткнулися з невиліковним захворюванням.

Під час практичної частини заняття студенти мали змогу: провести детальне опитування та огляд пацієнта, оцінити стан його здоров’я; проаналізувати результати лабораторних та інструментальних досліджень, встановити остаточний діагноз та призначити відповідне лікування; надати психосоціальну підтримку пацієнту та його сім’ї.