Нове поповнення у бібліотеці Київського Медичного Університету

З нагоди 30-річчя КМУ наша бібліотека отримала в подарунок 50 англомовних підручників з променевої діагностики «Essential Radiology for Medical Students, Interns and Residents» під редакцією всесвітньовідомого спеціаліста професора Антоніо Агуджі з Гонконгу.

Дякуємо за цей пам’ятний подарунок кафедрі хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії, редколегії журналу “Journal of Diagnostics and Treatment of Oral and Maxillofacial Pathology” та видавництву OMF Publishing, LLC.

Підручники мають мультимедійну функцію за рахунок QR-кодів до 1,100 відео.

Анотація підручника:

Essential Radiology for Medical Students, Interns and Residents. / Professor Anil Ahuja and colleagues
This is a comprehensive system-based review in clinical radiology, covering major diseases encountered in everyday clinical practice. A case-oriented approach is used, with high quality images from the latest available imaging modalities including MRI of the breast and cardiovascular system, CT colonography, amongst others. Each chapter is dedicated to a specific functional system and begins by outlining different clinical cases, each with a concise clinical history and initial imaging, followed by explanation of the pertinent imaging findings. The second part of each case contains a discussion on the list of important differential diagnoses to consider and the role of different imaging modalities in the presenting problem. The latter shows how information derived from different imaging modalities (including x-rays, fluoroscopy, CT, MRI, nuclear medicine / PET-CT, angiograms, etc.) can help refine and prioritize imaging differentials. For each clinical case, the novel incorporation of cine images (accessible via QR codes) provides a new type of learning experience – one that simulates the reality of how medical imaging is interpreted using serial images with spatial reformatting rather than static planar images.

Це комплексний системний огляд клінічної радіології (променевої діагностики), що охоплює основні захворювання, які зустрічаються в повсякденній клінічній практиці. Використовується підхід, орієнтований на випадки, з високоякісними зображеннями з найновіших доступних методів візуалізації, включаючи МРТ молочної залози та серцево-судинної системи, КТ-колонографію тощо. Кожна глава присвячена певній функціональній системі та починається з опису різних клінічних випадків, кожен із короткою клінічною історією та початковою візуалізацією, після чого йдуть пояснення відповідних результатів візуалізації. Друга частина кожного випадку містить обговорення списку важливих диференційних діагнозів, які слід враховувати, і ролі різних методів візуалізації в даній проблемі. Останній показує, як інформація, отримана з різних методів візуалізації (включно з рентгенівськими променями, флюороскопією, КТ, МРТ, ядерною медициною / ПЕТ-КТ, ангіограмами тощо), може допомогти уточнити та визначити пріоритетність відмінностей зображень. Для кожного клінічного випадку нове включення кінозображень (доступних за допомогою QR-кодів) забезпечує новий тип навчання – такий, який імітує реальність інтерпретації медичних зображень за допомогою серійних зображень із просторовим переформатуванням, а не статичних плоских зображень.