ПОДІЇ | Всі Події

Міжнародний День ДНК (DNA Day)

Щорічно 25 квітня у багатьох країнах світу відзначається Міжнародний День ДНК, адже саме 25 квітня 1953 року в журналі «Nature» науковці Джеймс Уотсон і Френсіс Крік опублікували результати дослідження структури молекули ДНК (дезоксирибонуклеїнової кислоти). Відкриття спіралі ДНК стало для науки революційним, бо саме в ній закладена основа життя. Завдяки ДНК нові покоління отримують генетичну інформацію від своїх батьків, а також передають її далі – своїм дітям. Це стосується не лише людей, а й тварин і рослинного світу.

Міжнародний День ДНК — це можливість для генетиків та лікарів різних спеціальностей обмінятися думками та продемонструвати останні дослідження у галузі генетики.

Цікаві факти про ДНК:
• Геном людини містить колосальну кількість інформації. Якщо перевести цю інформацію в цифровий вигляд, вона б зайняла 3 тисячі носіїв, ємністю по 100 Гб кожен
• При трансплантації кісткового мозку реципієнт отримує частину ДНК донора
• Деяка частина нашої ДНК (приблизно 8%) – це древні віруси, через які сталися мутації в клітинах людського тіла.
• Щоб зберегти всю інформацію на планеті, яка переведена в цифровий вигляд, потрібно всього 2 грами ДНК
• ДНК здатна зберігатися надзвичайно довго – період напіврозпаду для неї становить 521 рік
• Однак приблизно за 1,5 мільйона років навіть від ДНК в ідеальних умовах нічого не залишиться. Саме тому вчені ніколи не зможуть клонувати динозаврів
• ДНК будь-якого індивіда сходиться на 99% з іншими людьми на Землі. Виключення складають близькі родичі, у яких схожість геному становить 99,5%
• Генетична схожість людини та шимпанзе становить 98%
• На орбіті Землі на міжнародній космічній станції зберігається “Диск безсмертя”, який містить ДНК видатних людей. Наприклад, вченого Стівена Хокінга, спортсмена Ленса Армстронга та інших відомих осіб

 

25.04.2022
ПОДІЇ | Всі Події
26
КВІ
Безкоштовний відкритий стоматологічний тренінг для абітурієнтів!
Тренінг відбудеться 26 квітня року о 14:00 за адресою: вул. А. Цедіка, 7, (місце зустрічі - хол перший поверх). Поспішайте, кількість місць обмежена, реєстрація закривається дуже швидко!
18 Квітня 2024
26
КВІ
Екскурсія до Інституту ортопедії і травматології НАМН України!
Запрошуємо 26 квітня 2024 року о 13:00 на екскурсію до Інституту ортопедії і травматології НАМН України за адресою: м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 27.
22 Квітня 2024
29
КВІ
Запрошуємо на екскурсію до фармацевтичного факультету КМУ!
Запрошуємо вас 29 квітня 2024 року о 16:00 на екскурсію до фармацевтичного факультету Київського Медичного Університету, що відбудеться за адресою: м. Київ, Харківське шосе, 121.
23 Квітня 2024
16
ТРА
Науково-практична конференція молодих вчених до Дня науки в Україні «Медицина в умовах війни»
Запрошуємо вас взяти участь у Науково-практичній конференції молодих вчених до Дня науки в Україні «Медицина в умовах війни», яка відбудеться 16 травня 2024 року у головному кампусі КМУ за адресою: вул. Бориспільська, 2, «Discovery Hall» (лекторій №302).
16 Квітня 2024
ОФІЦІЙНІ ПОРТАЛИ
ПАРТНЕРИ | Всі Партнери