ПОДІЇ | Всі Події

КМУ учасник міжнародного семінару «Ukraine Norway Armenia (UNA) partnership project review meeting»

13-14 січня у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка пройшов семінар «Ukraine Norway Armenia (UNA) partnership project review meeting» у рамках проекту міжнародного співробітництва України, Норвегії та Вірменії UNA (Ukraine-Norway-Armenia). У семінарі взяли участь провідні фахівці з проблем психічного здоров’я: науковці з України (представники з Інституту психіатрії КНУ імені Тараса Шевченка, Київського медичного університету, Національної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика), США, Данії, Швеції, Норвегії (Норвезький університет науки та технології, медичний факультет), Вірменії, Грузії, Киргизстану, а також представники бюро ВООЗ в Україні. Мета семінару – міжнародна співпраця та обмін досвідом з питань психічного здоров’я.

У заході взяв участь президент Всесвітньої асоціації психіатрів Afzal Javed з доповіддю про майбутні плани Всесвітньої психіатричної асоціації та напрямки покращення психічного здоров’я в світі та Україні. Провідні науковці з США, Норвегії та Швеції виступили з цікавими доповідями щодо сучасних аспектів лікування посттравматичного стресового розладу та обсесивно-компульсивних розладів з врахуванням міжкультуральних особливостей при лікуванні пацієнтів з проблемами психічного здоров’я.

Від Київського медичного університету участь у роботі семінару взяла завідувач кафедри неврології, психіатрії та фізичної реабілітації, д.мед.н. Копчак О.О., яка виступила з англомовною доповіддю «Training of future psychiatrists – lessons learnt from UNA Partnership». У своїй презентації Копчак О.О. розповіла про досягнення та кадровий потенціал кафедри неврології, психіатрії та фізичної реабілітації КМУ. Також пані Копчак висвітлила структуру єдиного державного кваліфікаційного іспиту, навчальну програму з психіатрії і наркології та зазначила про важливість набуття практичних навичок і вмінь у формуванні майбутнього лікаря-спеціаліста та важливе значення клінічних розглядів пацієнтів з психічними захворюваннями для формування клінічного мислення у студентів. Професор Копчак зробила акцент на важливості ознайомлення майбутніх фахівців з навичками ефективної комунікації пацієнта та основами SPIKES протоколу. Основна частина презентації була присвячена опису навчальної програми з психіатрії та наркології і крокам по впровадженню mhGAP-IG у навчальний процес, як результату участі КМУ у міжнародному проекті UNA. У доповіді Копчак О.О. також було окреслено важливість навчання майбутніх фахівців з використанням у практичній діяльності як вітчизняних, так і міжнародних протоколів надання допомоги пацієнтам з проблемами психічного здоров’я, що базуються на засадах доказової медицини, а також підкреслено важливість подолання у майбутньому проблеми стигматизації в суспільстві щодо пацієнтів з проблемами психічного здоров’я.

Поряд з досвідченими фахівцями у семінарі взяли участь студенти КНУ імені Тараса Шевченка і Норвезького університету науки та технологій, які були залучені до проекту. Від КМУ у семінарі взяли участь студенти, що є активними учасниками студентського наукового гуртка на кафедрі неврології, психіатрії та фізичної реабілітації: Тасенко Михайло, Герус Олександра, Ярмоленко Марія.

Даний семінар надає широкі перспективи для встановлення міжнародних зв’язків для співробітників Київського медичного університету щодо міжнародного співробітництва з питань діагностики та лікування розладів психічного здоров’я, обміну освітнім досвідом, а також спілкування студентської молоді та активного залучення останньої у міжнародній співпраці КМУ.

16.01.2020
ПОДІЇ | Всі Події
23
ЧЕР
XXV урочистий випуск лікарів та провізорів
Початок заходу 23 червня о 11:00
18 Червня 2021
25
ЧЕР
Битва найкмітливіших “Що? Де? Коли? КМУ!” 25 червня!
КОЛИ? - 25 червня о 18:00
ДЕ? - ACTIVE LEARNING HALL (лекційна зала № 224)
Головний корпус Київського медичного університету, вул. Бориспільська, 2.
08 Червня 2021
25
ЧЕР
Запрошуємо на День відкритих дверей
День відкритих дверей відбудеться у OFFLINE-форматі 25 червня 2021 року о 16:00 за адресою: вул. Бориспільська, 2.
11 Червня 2021
ОФІЦІЙНІ ПОРТАЛИ
ПАРТНЕРИ | Всі Партнери