ПОДІЇ | Всі Події

КМУ учасник міжнародного семінару «Ukraine Norway Armenia (UNA) partnership project review meeting»

13-14 січня у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка пройшов семінар «Ukraine Norway Armenia (UNA) partnership project review meeting» у рамках проекту міжнародного співробітництва України, Норвегії та Вірменії UNA (Ukraine-Norway-Armenia). У семінарі взяли участь провідні фахівці з проблем психічного здоров’я: науковці з України (представники з Інституту психіатрії КНУ імені Тараса Шевченка, Київського медичного університету, Національної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика), США, Данії, Швеції, Норвегії (Норвезький університет науки та технології, медичний факультет), Вірменії, Грузії, Киргизстану, а також представники бюро ВООЗ в Україні. Мета семінару – міжнародна співпраця та обмін досвідом з питань психічного здоров’я.

У заході взяв участь президент Всесвітньої асоціації психіатрів Afzal Javed з доповіддю про майбутні плани Всесвітньої психіатричної асоціації та напрямки покращення психічного здоров’я в світі та Україні. Провідні науковці з США, Норвегії та Швеції виступили з цікавими доповідями щодо сучасних аспектів лікування посттравматичного стресового розладу та обсесивно-компульсивних розладів з врахуванням міжкультуральних особливостей при лікуванні пацієнтів з проблемами психічного здоров’я.

Від Київського медичного університету участь у роботі семінару взяла завідувач кафедри неврології, психіатрії та фізичної реабілітації, д.мед.н. Копчак О.О., яка виступила з англомовною доповіддю «Training of future psychiatrists – lessons learnt from UNA Partnership». У своїй презентації Копчак О.О. розповіла про досягнення та кадровий потенціал кафедри неврології, психіатрії та фізичної реабілітації КМУ. Також пані Копчак висвітлила структуру єдиного державного кваліфікаційного іспиту, навчальну програму з психіатрії і наркології та зазначила про важливість набуття практичних навичок і вмінь у формуванні майбутнього лікаря-спеціаліста та важливе значення клінічних розглядів пацієнтів з психічними захворюваннями для формування клінічного мислення у студентів. Професор Копчак зробила акцент на важливості ознайомлення майбутніх фахівців з навичками ефективної комунікації пацієнта та основами SPIKES протоколу. Основна частина презентації була присвячена опису навчальної програми з психіатрії та наркології і крокам по впровадженню mhGAP-IG у навчальний процес, як результату участі КМУ у міжнародному проекті UNA. У доповіді Копчак О.О. також було окреслено важливість навчання майбутніх фахівців з використанням у практичній діяльності як вітчизняних, так і міжнародних протоколів надання допомоги пацієнтам з проблемами психічного здоров’я, що базуються на засадах доказової медицини, а також підкреслено важливість подолання у майбутньому проблеми стигматизації в суспільстві щодо пацієнтів з проблемами психічного здоров’я.

Поряд з досвідченими фахівцями у семінарі взяли участь студенти КНУ імені Тараса Шевченка і Норвезького університету науки та технологій, які були залучені до проекту. Від КМУ у семінарі взяли участь студенти, що є активними учасниками студентського наукового гуртка на кафедрі неврології, психіатрії та фізичної реабілітації: Тасенко Михайло, Герус Олександра, Ярмоленко Марія.

Даний семінар надає широкі перспективи для встановлення міжнародних зв’язків для співробітників Київського медичного університету щодо міжнародного співробітництва з питань діагностики та лікування розладів психічного здоров’я, обміну освітнім досвідом, а також спілкування студентської молоді та активного залучення останньої у міжнародній співпраці КМУ.

16.01.2020
ПОДІЇ | Всі Події
20
ЧЕР
Безкоштовний відкритий стоматологічний тренінг для абітурієнтів!
Тренінг відбудеться 20 червня 2024 року о 14:00 за адресою: вул. А. Цедіка, 7, (місце зустрічі - хол перший поверх). Поспішайте, кількість місць обмежена, реєстрація закривається дуже швидко!
13 Червня 2024
21
ЧЕР
Конференція “Розвиток цифрової освіти медичних та фармацевтичних працівників на етапах цифрової трансформації охорони здоров’я та розбудови електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ)”
Конференція відбудеться 21 червня 2024 року о 10:00 у флагманському кампусі Університету за адресою: вул. Бориспільська, 2, «Discovery Hall» (лекторій №302).
19 Червня 2024
НОВИНИ КАФЕДР | Всі новини
Триває виробнича практика у студентів-медиків
Триває студентська виробнича практика на 4 курсі медичного факультету. Студенти продовжують ...
10 Червня 2024
Перебіг екзаменаційної сесії на стоматологічному факультеті
6 червня 2024 року на стоматологічному факультеті пройшов іспит з нормальної анатомії. Студенти п...
07 Червня 2024
Триває практика у студентів-медиків
Вже другий тиждень, як триває виробнича лікарська практика у відділеннях стаціонару  у наших...
29 Травня 2024
Новини кафедри педіатрії
21 та 23 травня 2024 року співробітники кафедри педіатрії, доцент Шевченко Тетяна Антонівна та Зл...
28 Травня 2024
Студенти-медики склали КРОК2
14 травня 2024 року студенти медичного факультету складали один з найважливіших та найскладніших ...
28 Травня 2024
ОФІЦІЙНІ ПОРТАЛИ
ПАРТНЕРИ | Всі Партнери