Київський медичний університет долучився до вирішення проблеми антибіотикорезистентності

18-24 листопада усі країни світу приділяють особливу увагу антибіотикорезистентності. Київський медичний університет та його філія “Харківський інститут медицини та біомедичних наук” обговорював цю глобальну проблему з позиції громадського здоров’я на конференції у Харкові разом з Українською Академією педіатрії та Українською асоціацією міждисциплінарної медицини. Колеги з різних медичних закладів вищої освіти: проф. Величко В. І., проф. Клименко В.А., проф. Шадрін О.Г., доцент Савоськіна В. О. активно включилися в дискусію з актуальних питань охорони здоров’я.

Нагадуємо, що проблема антибіотикорезистентності стосується кожного з нас, адже, якщо ми всі разом не будемо дотримуватися правил відповідального споживання антибіотиків, ми наражаємо суспільство на небезпеку виникнення все більшої кількості супер-бактерій та їх агресивного розвитку. Це може відкинути медицину на 100 років назад та знищити можливість проводити такі прогресивні медичні втручання, як, наприклад, трансплантація та лікування раку.

Більше про цю проблему ви можете дізнатися тут та тут, а також ознайомитися з Національним планом дій щодо боротьби із стійкістю до протимікробних препаратів.

19.11.2019