ПОДІЇ | Всі Події

Всесвітній день гемофілії

Цей день запроваджено в 1989 р. Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) та Всесвітньою федерацією гемофілії з метою привернути увагу світової громадськості до проблем, з якими стикаються хворі на гемофілію та підвищення обізнаності про цю хворобу. Девіз Всесвітнього дня гемофілії 2021: «Адаптуємось до змін. Підтримуємо лікування у новому світі». Мається на увазі створення сприятливих умов для лікування хворих на гемофілію в часи пандемії COVID-19.

Гемофілія – орфанне спадкове захворювання, пов’язане з порушенням процесу згортання крові. Воно виникає через зміни одного гена в хромосомі X. Зазвичай на гемофілію страждають чоловіки, жінки ж виступають як носії дефектного гена, котрі не хворіють самі, але можуть передавати мутацію нащадкам. У світі налічується близько 400 тисяч хворих на гемофілію. В Україні зареєстровано понад 2600 осіб, які страждають на цю хворобу.
Гемофілія – невиліковна хвороба. Першопричина хвороби не усувається, однак перебіг гемофілії можна повністю контролювати за допомогою введення пацієнту ін’єкцій відсутнього фактору згортання крові, який виділяють з донорської крові. Відповідно, хворі на гемофілію потребують особливої уваги та догляду.

Цікаві факти про кров
1. На кров припадає близько 7-8% маси людського тіла
2. У дорослої людини серце за день перекачує близько 10000 літрів крові
3. За середню людське життя серце встигає прокачати 170 мільйонів літрів крові. Такою кількістю можна заповнити сотні величезних басейнів
4. Близько 100.000 кілометрів — така загальна довжина всіх кровоносних судин в людському організмі
5. Понад одного мільйона комарів знадобилося б для того, щоб повністю знекровити людини
6. Дорослий людський організм містить приблизно 6 літрів крові

16.04.2021
ПОДІЇ | Всі Події
ОФІЦІЙНІ ПОРТАЛИ
ПАРТНЕРИ | Всі Партнери