Всесвітній день боротьби з глаукомою

Всесвітній день боротьби з глаукомою проводиться 6 березня 2024 року за ініціативою Всесвітньої асоціації товариств по боротьбі з глаукомою і Всесвітньої асоціації пацієнтів, які страждають на глаукому. Метою цього Дня є інформування населення про важливість своєчасної діагностики та лікування глаукоми для попередження розвитку сліпоти.

Тема цього року «Об’єднаємося заради миру, вільного від глаукоми», спрямована на об’єднання спільнот у всьому світі для боротьби зі сліпотою, спричиненою глаукомою.

Глаукома – хронічне, повільно і неухильно прогресуюче захворювання, що є однією з основних причин незворотної сліпоти.

Кожен п’ятий сліпий втратив зір через це захворювання. Для глаукоми характерне регулярне чи періодичне підвищення внутрішньоочного тиску. Процес спричиняє розвиток дефектів поля зору, зменшення гостроти зору, атрофію зорового нерва. Імовірність розвитку захворювання втричі вища у жінок.

Щоб вчасно розпізнати глаукому важливо знати її симптоми і терміново звернутися до лікаря. Серед основних симптомів:
• затуманення зору, поява “сітки” перед очима
• наявність “веселкових кіл” при погляді на світло
• відчуття дискомфорту в оці, відчуття важкості і тиску
• незначна різь в оці
• погіршення здатності бачити в сутінках
• незначні болі навколо очей

Київський медичний університет активно бере участь у боротьбі з глаукомою. Наш Університет співорганізатор щорічних міжнародних науково-практичних конференцій, присвячених глаукомі. Керівник «Українського глаукомного товариства» – провідний вчений КМУ Веселовська Зоя Федорівна, заслужений лікар України, Лауреат державної премії України, академік НАМН України, проф., д.м.н., завідувач кафедри хірургічних хвороб №2 з курсом офтальмології КМУ. Головне завдання «Українського глаукомного товариства» – підтримка світових досягнень, освітніх, наукових та соціально-медичних проектів, спрямованих на довгострокове збереження зору у хворих на глаукому.

У бібліотеці Київського медичного університету за даною тематикою  організовано  книжкову виставку, де студенти та викладачі більш детально зможуть ознайомитись з інформацією про глаукому, як українською так і англійською мовами.

Екскурсія до стоматології «Стомлайф»
Запрошуємо 21 травня 2024 року о 12:00 вступників до інтернатури за спеціальністю «Стоматологія» на екскурсію до стоматології «Стомлайф».
14 Травня 2024
Екскурсія до мережі медичних центрів «Гармонія здоров’я»
Зустріч з керівництвом центру та менторами інтернів відбудеться: 23 травня 2024 року о 12:00 за адресою: м. Київ, ул. Черновола, 12.
17 Травня 2024
Лекція професора Доровських Анатолія Васильовича «Ожиріння як початок метаболічного синдрому. Нові підходи до лікування»
Лекція відбудеться 24 травня 2024 року о 12:00 за адресою: вул. Бориспільська, 2, «Discovery Hall» (лекторій №302).
14 Травня 2024
Запрошуємо на День відкритих дверей!
Тож, чекаємо на вас 24 травня 2024 року о 16:00 у флагманському корпусі КМУ за адресою: вул. Бориспільська, 2, «Discovery Hall» (лекторій №302).
15 Травня 2024