ПОДІЇ | Всі Події

Відкриваємо для себе Київ. Екскурсія до Державного науково-технічного музею

Ще одна цікава мандрівка відбулася на підготовчому відділенні для іноземних громадян. Ми відвідали політехнічний музей та спробували обійти всю величезну територію політехнічного інституту. Емоції наших хлопців були справжніми, вражень вдосталь!

Державний науково-технічний музей знаходиться на території найбільшого технічного університету – Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», в одному з старовинних навчально-лабораторних корпусів. Політехнічний музей у НТУУ «КПІ» – найбільший університетський музей в Україні та один з найбільших українських музеїв технології. Він пов’язаний з іменами Ігоря Сікорського, Дмитра Менделєєва, Євгена Патона та історичними подіями Першої та Другої світових війн.

Крім історії університету, експозиції охоплюють широкий спектр розвитку технологій та інженерії: радіо, телебачення, обчислювальна техніка, електроніка, видобуток та екологія, прилади та інструменти, залізничний транспорт, вогнепальна зброя і військовий зв’язок, авіація та космонавтика. Колекції включають в себе радіоприймач 1917 року, ранні радянські комп’ютери «МИР-1» і «Промінь», справжній космічний корабель «Восток-4» та багато цікавого. Наші студенти, наче малі діти, дуже хотіли все потримати в руках, покрутити, уважно роздивитись і, звичайно, сфотографувати. Екскурсоводи з розумінням поставилися до цих бажань і дозволили не тільки відкрити двері раритетних авто, а й сідати та фотографуватися.

Поряд з музеєм також знаходяться пам’ятки техніки. Маневровий танк-паровоз серії 9П (1954 року випуску) встановлений на колії біля правого крила музейного корпусу. Легкий багатоцільовий веротоліт Мі-2 – єдиний радянський вертоліт, який не виготовлявся в СРСР. Середній танк Т-34-85, який брав участь у боях Великої Вітчизняної війни в складі Першого Українського фронту, а потім був переданий до музею як експонат. Тут наші хлопці взагалі були у захваті, але для всіх відвідувачів правила суворі – вилізати на техніку заборонено!

Також облаштована музейна площа, на якій встановлені пам’ятники видатним вченим та конструкторам – Є.Патону, С.Лебедєву, М.Кравчуку, С.Корольову, І.Сікорському та іншим.

Обійти всю територію Політеху і навіть весь парк КПІ нам не вдалося, але при нагоді ми це зробимо.

[slideshow_deploy id=’2546’]

01.04.2016
ПОДІЇ | Всі Події НОВИНИ КАФЕДР | Всі новини
Триває виробнича практика у студентів-медиків
Триває студентська виробнича практика на 4 курсі медичного факультету. Студенти продовжують ...
10 Червня 2024
Перебіг екзаменаційної сесії на стоматологічному факультеті
6 червня 2024 року на стоматологічному факультеті пройшов іспит з нормальної анатомії. Студенти п...
07 Червня 2024
Триває практика у студентів-медиків
Вже другий тиждень, як триває виробнича лікарська практика у відділеннях стаціонару  у наших...
29 Травня 2024
Новини кафедри педіатрії
21 та 23 травня 2024 року співробітники кафедри педіатрії, доцент Шевченко Тетяна Антонівна та Зл...
28 Травня 2024
Студенти-медики склали КРОК2
14 травня 2024 року студенти медичного факультету складали один з найважливіших та найскладніших ...
28 Травня 2024
ОФІЦІЙНІ ПОРТАЛИ
ПАРТНЕРИ | Всі Партнери