Нове книжкове поповнення бібліотеки КМУ

Бібліотека Київського Медичного Університету висловлює подяку Рибальченку Василю Федоровичу, професору кафедри хірургічних хвороб №1, за подаровані навчальні посібники, які поповнили читальну залу бібліотеки та з нетерпінням чекають на своїх читачів.

Ускладнений апендицит у дітей/ Навчальний посібник. За редакцією: Бондар Б.М., Рибальченка В.Ф., Демиденка Ю.Г., Брожика В.Л. та інші.- Видавець Чабенко Ю.А., 2019.-294с.
В навчальному посібнику на основі власного досвіду та даних літератури висвітлені основні чинники розвитку ускладнень апендициту у дітей всіх вікових груп. Авторами запропоновано систему етапної діагностики з використанням: алгоритмів, шкал та бальної оцінки стану дитини та черевної порожнини, а також термометрії передньої черевної стінки та аксилярно абдомінального коефіцієнта з метою верифікації недуги. Вперше авторами представлено на основі власного дослідження шляхи поширення інфекційного процесу по черевній порожнині при розвитку вторинних інфільтратів та абсцесів черевної порожнини у дітей. На сторінках видання представленні основні методи хірургічного лікування ускладненого апендициту у дітей як відкритий так і лапароскопічний. В посібнику репрезентовано загальновідомі та власні розробки методів проведення операцій за використанням новітніх технологій у педіатричній хірургії. Не менш важливими є питання при лікуванні ускладненого апендициту є питання дренування черевної порожнини та абсцесів які в повному обсязі представлені в посібнику . Авторами доведено що використання етапної діагностики при обстеженні дітей з метою обґрунтованої тактики лікування у порівнянні з попередніми методами має кращі результати як у близькому так і у віддаленому періоді а головним є покращення якості життя пацієнтів.

Навчальний посібник розрахований на лікарів інтернів зі спеціальності дитяча хірургія та загальна хірургія, хірургів дитячих та загальних, сімейних лікарів та педіатрів.

______________________________________________________________________________________________________________________________________

Порушення випорожнень у дітей: закрепи та енкопрез / Навчальний посібник. за ред. проф. В.Ф. Рибальченка В.В. Бережного, В.С. Конопліцького, П.С. Русака.- К.: ПП «ІНПОЛ ЛТМ», ТОВ «Друкарня «Рута», 2018.-548с.:іл.
Висвітлено основні чинники закрепів та нетримання калу в дітей різних вікових груп, які зазвичай порушують якість життя як самої дитини, так і її сім’ї. Наведено як соматичні, так і хірургічні чинники закрепів та нетримання калу. Представлено методи обстеження хворих з урахуванням інформативності та безпечності у дітей різних вікових груп, алгоритми діагностики та лікування, консервативні методи лікування як закрепів, так і нетримання калу, а також методи лікування хірургічних чинників закрепів у дітей, зокрема вітчизняні методики лікування агангліозу, доліхосигми та доліхоколона. Окремий розділ присвячено лікувальній фізкультурі як складовій комплексного консервативного та післяопераційного відновного лікування. Вперше висвітлено питання щодо комфорту випорожнень.

Видання розраховане на дитячих хірургів, хірургів загального профілю, сімейних лікарів, гастроентерологів, педіатрів, студентів, а також на батьків.

Синдром зригувань і блювання в дітей/ Навчально-практичний посібник за ред. проф. Бережного В.В., проф. Рибальченка В.Ф. – Хмельницький: ФОП Сторожук О.В., 2017.-272с.

Навчально-практичний посібник містить сучасну інформацію щодо механізму виникнення, діагностики синдрому зригувань і блювання у дітей. У посібнику представлена класифікація недуги з педіатричної та хірургічної точки зору. Розглядаються питання синдрому у разі шлунково-кишкових, інфекційних, деяких орфанних захворювань, гострих порушень обміну речовин та гострих отруєнь у дітей різних вікових груп. В окремому розділі висвітлено симптоми зригувань і блювання при хірургічній патології.
Навчально -практичний посібник розрахований на педіатрів, лікарів загальної практики – сімейної медицини, дитячих хірургів, хірургів загального профілю.

Екскурсія до стоматології «Стомлайф»
Запрошуємо 21 травня 2024 року о 12:00 вступників до інтернатури за спеціальністю «Стоматологія» на екскурсію до стоматології «Стомлайф».
14 Травня 2024
Екскурсія до мережі медичних центрів «Гармонія здоров’я»
Зустріч з керівництвом центру та менторами інтернів відбудеться: 23 травня 2024 року о 12:00 за адресою: м. Київ, ул. Черновола, 12.
17 Травня 2024
Лекція професора Доровських Анатолія Васильовича «Ожиріння як початок метаболічного синдрому. Нові підходи до лікування»
Лекція відбудеться 24 травня 2024 року о 12:00 за адресою: вул. Бориспільська, 2, «Discovery Hall» (лекторій №302).
14 Травня 2024
Запрошуємо на День відкритих дверей!
Тож, чекаємо на вас 24 травня 2024 року о 16:00 у флагманському корпусі КМУ за адресою: вул. Бориспільська, 2, «Discovery Hall» (лекторій №302).
15 Травня 2024