ПОДІЇ | Всі Події

Найпоширеніші міфи про вакцинацію від COVID-19

Вакцинація – це єдиний ефективний спосіб подолання пандемії COVID-19. Головна мета – формування в українців колективного імунітету до смертельно небезпечної хвороби, для цього потрібно щонайменше 70% дорослого населення імунізувалися.

Сьогодні як в Україні, так і у світі існує недовіра до вакцин проти COVID-19. Одна з причин такої недовіри – поширення неправдивої інформації щодо вакцинації.

Варто пам’ятати, що правдиву й вичерпну інформацію про вакцини можуть надати тільки медики. І знайте, що вакцинація – це важливий крок до збереження здоров’я і життя!

Міф 1: Масова вакцинація призведе до мутації коронавірусу
Правда: Масова вакцинація не тільки не призведе до мутації коронавірусу SARS-CoV-2, а й навпаки допоможе запобігти цьому через колективний імунітет. Якщо щепити значну частину населення, то вірусу не буде, де мутувати, і його нові штами з’являтимуться з меншою ймовірністю.

Міф 2: В Україні використовуються клінічно неперевірені вакцини
Всі вакцини проти COVID-19, які використовуються в Україні – успішно пройшли прискорену (пандемічну) схему клінічних досліджень, яка передбачає 3 фази тестування. Відмінністю прискореної схеми є лише те, що масове виробництво нової вакцини починається вже на етапі проведення клінічних випробувань I-III фаз, а не після того, як було отримано дозвіл на використання вакцини. Такий спосіб дозволяє виграти час – до моменту, коли надійде дозвіл на використання, країна вже має великий запас доз вакцини, що дозволяє в короткі терміни швидко імунізувати, перш за все, людей, що знаходяться під високим ризиком інфікування (медичні працівники, люди з хронічними захворюваннями, літні люди і так далі).

Міф 3: Людина може заразитися COVID-19 внаслідок вакцинації
Правда: Неможливо заразитися COVID-19 від вакцин, бо жодна з них не містить живого вірусу, здатного спричинити хворобу. Вакцини вчать нашу імунну систему розпізнавати та боротися з коронавірусом.

Міф 4: Вакцина Pfizer призводить до безпліддя у жінок
За чутками, мРНК-вакцини навчають імунну систему організму атакувати білок синцитин, який бере участь у формуванні плаценти, яка необхідна для вдалого перебігу вагітності. Це неправда.
Правда: Ще під час клінічних випробувань вакцин кілька досліджуваних жінок завагітніли. Вчені уважно слідкували за перебігом їхньої вагітності та не побачили ніяких відхилень чи ускладнень.

Міф 5: Вакцина проти COVID-19 знижує імунітет
Природне інфікування певними вірусами може ослабити імунну систему, опірність організму. Проте вакцини діють інакше. Вакцинальні віруси настільки ослаблені, що не можуть вплинути на імунітет. Перевантажити імунну систему вакцинація також не здатна. При інфекційному захворюванні навантаження на імунітет у кількасот разів вище, ніж при вакцинації. Навіть якщо одночасно ввести вакцини проти 10 інфекційних захворювань, задіється лише 0,1% імунної системи.

Інформація з сайту МОЗ України

17.12.2021
ПОДІЇ | Всі Події
26
ЛИС
Вебінар з курсу “Лідерологія” “Етичне лідерство працівників медичної сфери”
Запрошуємо абітурієнтів, студентів та інтернів на вебінар з курсу “Лідерологія” на тему: “Етичне лідерство працівників медичної сфери”, який відбудеться 26 листопада 2024 року о 17:00
19 Листопада 2024
28
ЛИС
Запрошуємо на лекцію «Сучасні методи дослідження 3D діагностика в стоматології»
Лекція відбудеться  28 листопада 2024 року об 11.00 за адресою: вул. Бориспільська, 2, «Discovery Hall» (лекторій №302).
15 Листопада 2024
13
ГРУ
Конференція «Інноваційні горизонти в медицині та техніці: погляди молодих вчених»
 13 грудня 2024 року в Польському кампусі КМУ (м. Катовіце) відбудеться щорічна міжнародна науково-практична конференція студентів та молодих  вчених «ІННОВАЦІЙНІ ГОРИЗОНТИ В МЕДИЦИНІ ТА ТЕХНІЦІ: ПОГЛЯДИ МОЛОДИХ ВЧЕНИХ».
19 Листопада 2024
НОВИНИ КАФЕДР | Всі новини
Новини кафедри терапевтичної стоматології та пародонтології
30 жовтня 2024 року відбулося практичне заняття на кафедрі терапевтичної стоматології та пародонт...
18 Листопада 2024
Новини кафедри громадського здоров’я та мікробіології
25 жовтня студенти ІІІ курсу медичного факультету разом з викладачкою кафедри громадського здоров...
05 Листопада 2024
Новини кафедри соціально-гуманітарних дисциплін
24 жовтня 2024 року на кафедрі соціально-гуманітарних дисциплін відбулася чергова дискусія на пла...
04 Листопада 2024
Кафедра дитячої терапевтичної стоматології: лекція і майстер-клас «Інноваційний підхід до індивідуальної гігієни порожнини рота»
29 жовтня 2024 року на кафедрі дитячої терапевтичної стоматології за адресою: вул. Тростянецька 8...
04 Листопада 2024
Новини кафедри анатомії, топографічної анатомії і оперативної хірургії
17 жовтня 2024 року на кафедрі анатомії, топографічної анатомії і оперативної хірургії відбулось ...
30 Жовтня 2024
ОФІЦІЙНІ ПОРТАЛИ
ПАРТНЕРИ | Всі Партнери