ПОДІЇ | Всі Події

Міжнародний день офтальмології

8 серпня, починаючи з 2004 року, відзначається Міжнародний день офтальмології. Датою проведення цього свята було обрано 8 серпня – день народження видатного хірурга-офтальмолога Святослава Федорова, який зробив значний вклад у розвиток світової офтальмології.

Офтальмологія стрімко розвивається і вдосконалюється. Доступність висококваліфікованої офтальмологічної допомоги значною мірою визначає якість життя людини, оскільки забезпечує можливість збереження зору.

Однією з найбільш поширених у світі причин втрати зору залишається глаукома. Це небезпечне захворювання очей, що проявляється періодичним або постійним підвищенням внутрішньоочного тиску з наступним ушкодженням зорового нерву, яке призводить до незворотньої втрати зору.

Найчастіше хвороба розвивається після 40 років, у 85% випадків на початкових стадіях перебігає безсимптомно. Для профілатики цього захворювання важливо щорічно проходити обстеження у офтальмолога, зокрема, з вимірюванням внутрішньоочного тиску.

Київський медичний університет активно бере участь у боротьбі з глаукомою. Наш Університет співорганізатор щорічних міжнародних науково-практичних конференцій, присвячених глаукомі. Керівник «Українського глаукомного товариства» – провідний вчений КМУ Веселовська Зоя Федорівна, заслужений лікар України, Лауреат державної премії України, чл.-кор. НАМН України, проф., д.м.н., завідувач кафедри хірургічних хвороб №2 з курсом офтальмології КМУ. Головне завдання «Українського глаукомного товариства» – підтримка світових досягнень, освітніх, наукових та соціально-медичних проектів, спрямованих на довгострокове збереження зору у хворих на глаукому.

Минулого року відбулася знаменна подія – вперше представник з України та нашого Університету, професор Веселовська Зоя Федорівна, була запрошена до розробки нового протоколу діагностики та лікування глаукоми «Terminology et Guidelines for Glaucoma»- V-th Edition.

У цей святковий день ми приєднуємося до численних привітань на адресу лікарів офтальмологів і бажаємо їм міцного здоров’я, успіхів у їх медичній практиці, сімейного затишку і щастя!

06.08.2021
ПОДІЇ | Всі Події
ОФІЦІЙНІ ПОРТАЛИ
ПАРТНЕРИ | Всі Партнери