МИКОЛА АМОСОВ — ЛЮДИНА, ЩО ВИПЕРЕДИЛА ЧАС. До 110-річчя від дня народження

6 грудня  2023 року відзначається 110 років від дня народження хірурга-кардіолога, письменника, автора новаторських методик в кардіології, автора дискусійних робіт з геронтології, проблем штучного інтелекту і раціонального планування суспільного життя Миколи Михайловича АМОСОВА (1913—2002).

Амосов — це лікар, який врятував життя тисячам людей. Його головною зброєю був скальпель. Операції на стравоході, легенях, і особливо на серці він робив при загрозі швидкої смерті пацієнтів, часто в умовах, коли ніхто інший їх зробити не міг. Амосов — остання надія для мільйонів. Він не завжди перемагав смерть, але завжди боровся до останнього.

М.М. Амосов — автор понад 400 наукових робіт, включаючи 19 монографій. Ряд монографій перевидані в США, Японії Німеччині, Болгарії. У створеному ним інституті підготовлено 40 докторів і понад 150 кандидатів наук, багато хто з яких очолює великі наукові центри. М.М. Амосов був членом президії правління Українського суспільства хірургів і кардіологів Міжнародної асоціації хірургів і кардіологів, Міжнародної асоціації хірургів і Міжнародного товариства серцево-судинних хірургів, Міжнародного товариства медичної кібернетики, Наукової ради з кібернетики України, членом редколегії, редакційних рад низки вітчизняних і зарубіжних журналів. Свою наукову роботу поєднував з суспільною діяльністю, був депутатом Верховної Ради СРСР п’яти скликань.

Микола Михайлович був блискучим хірургом, вченим, яскравою, талановитою людиною, чий геній випередив його час. Він ніколи не залишався байдужим до проблем держави, нації, окремої людини. Світла пам’ять про академіка М.М. Амосова назавжди залишиться в серцях його учнів, співробітників, багатьох тисяч врятованих хворих, всіх, кому пощастило зустрічатися з цією чудовою людиною. У 2003 році Інституту серцево-судинної хірургії Академії медичних наук України присвоєно ім’я академіка Миколи Михайловича Амосова.

У 2008 році за результатами опитування громадської думки “Великі українціˮ Микола Михайлович був визнаний другим після Ярослава Мудрого великим українцем.
Микола Амосов широко відомий як письменник. Його перша книга “Думки і серцеˮ стала міжнародним бестселером, переведеним на безліч мов світу.

Всього вчений і лікар видав шість книг: “Думки і серцеˮ, “Записки з майбутньогоˮ, “ПРГ- 22-66ˮ, “Книга про щастя та нещастяˮ, “Голоси часівˮ, “Роздуми про здоровʼяˮ. В останній він виклав теорію можливості продовження життя на основі його власної системи обмеження і навантажень — системи, яка випробовувалася Амосовим на самому собі. Тож не дивно, що тираж “Роздумівˮ досяг 7 000 000 примірників — приблизно стільки ж, скільки було у книги “Думки і серцеˮ.

До 110-річчя від дня народження видатного вченого бібліотекою Київського Медичного Університету підготовлено книжкову виставку “МИКОЛА АМОСОВ — ЛЮДИНА, ЩО ВИПЕРЕДИЛА ЧАСˮ.

Екскурсія до стоматології «Стомлайф»
Запрошуємо 21 травня 2024 року о 12:00 вступників до інтернатури за спеціальністю «Стоматологія» на екскурсію до стоматології «Стомлайф».
14 Травня 2024
Екскурсія до мережі медичних центрів «Гармонія здоров’я»
Зустріч з керівництвом центру та менторами інтернів відбудеться: 23 травня 2024 року о 12:00 за адресою: м. Київ, ул. Черновола, 12.
17 Травня 2024
Лекція професора Доровських Анатолія Васильовича «Ожиріння як початок метаболічного синдрому. Нові підходи до лікування»
Лекція відбудеться 24 травня 2024 року о 12:00 за адресою: вул. Бориспільська, 2, «Discovery Hall» (лекторій №302).
14 Травня 2024
Запрошуємо на День відкритих дверей!
Тож, чекаємо на вас 24 травня 2024 року о 16:00 у флагманському корпусі КМУ за адресою: вул. Бориспільська, 2, «Discovery Hall» (лекторій №302).
15 Травня 2024