ПОДІЇ | Всі Події

KMU POLISH CAMPUS.  РІК ГУМАНІТАРНОЇ МІСІЇ В ПОЛЬЩІ

Київський медичний університет- єдиний український університет, який у 2022 відкрив кампус у Польщі, а зараз навчає студентів у двох країнах, укріплюючи позиції української медичної освіти в ЄС.

Від кращого приватного університету України до єдиного українського ЗВО на території ЄС

Ідея створення KMU POLISH CAMPUS (http://kmupolishcampus.com/) була швидкою і вимушеною, пов’язаною з повномасштабним вторгненням рф в Україну 24 лютого 2022 року. Перед частиною команди КМУ, яка перебувала у той час за кордоном, виникло глобальне питання, як врятувати Київський Медичний Університет, щоб не загубити нашу 30-річну історію, а найголовніше, як зберегти й убезпечити життя наших студентів та викладачів. Для нас викладацько-студентська спільнота є основною цінністю, зокрема, їхня безпека та якість навчання. І стало зрозумілим, що глобалізація і вихід на нові ринки дозволять зберегти університет під час війни.

Проаналізувавши всі аспекти, команда КМУ вирішила відкрити філію в Польщі, адже ця країна нам найбільш зрозуміла та близька, крім того з 2014 року університет співпрацює і з лікарнями, і з навчальними закладами у воєводстві Сілезія. Тому частина команди приїхала в Польщу й згодом отримала усі дозвільні документи, зараз КМУ може надавати послуги вищої освіти у повному обсязі. Студенти-іноземці, які через війну в Україні втратили надію отримати довгоочікувані дипломи, знову можуть спокійно навчатися, і це наш величезний здобуток. Коротке інтерв’ю з нашими студентами-іноземцями ви можете переглянути тут https://youtu.be/2oOCrE0Se4M.

В основі діяльності Київського Медичного Університет лежить ідея гуманізму, що підкреслює наше гасло: «Навчати, досліджувати, лікувати та служити людству, постійно прагнучи до досконалості», гуманітарна місія часткової релокації спільноти КМУ до Польщі стала лише підкресленням цього. Друга мета гуманітарної місії КМУ — представляти українську освіту, медицину, культуру на глобальному рівні та зробити перші кроки до євроінтеграції. Університет часто запрошують на конференції, круглі столи, де ми ділимося досвідом налагодження співпраці з іноземними партнерами, працюємо над покращенням наших навчальних програм, імплементуючи  European Best Ptactices. Україна має величезний науковий, інтелектуальний потенціал, який КМУ намагається інтегрувати в європейський простір. Третє наше завдання, яке ми вже виконуємо – це стати своєрідним науково-освітянським та гуманітарним хабом, а також координатором гуманітарних місій для України та місцем представлення Української культури.

З весни 2022 року ми разом з нашими польськими партнерами за їх сприяння та допомоги запустили літній медичний табір в Польщі для студентів медичних ЗВО України. Це унікальна можливість для майбутніх медиків, стоматологів та фармацевтів познайомитись з роботою шпиталів, стоматологій та аптек Польщі, адже у зв’язку з війною опанування необхідних для майбутнього медичного працівника практичних навичок стало, на жаль, майже недоступним. Літній табір КМУ працює вже другий рік поспіль, надаючи учасникам широкий спектр освітніх можливостей та пізнавальних активностей в безпечних умовах. За допомогою клінічних стажувань, практичних воркшопів та майстер-класів, студенти отримують власний досвід роботи та покращують свої медичні навички під керівництвом досвідчених професіоналів. Участь у літньому таборі взяли вже біля 400 студентів з різних університетів України. Відгуки студентів про навчання в кампусі дивіться тут https://www.youtube.com/watch?v=ZyMGUYiHung

 

Величезною превагою кампусу у Польщі є підвищення академічної мобільності для студентів і викладачів. Адже ми даємо унікальну можливість працювати і навчатися у двох державах у рамках нашого університету. Наприклад, фахівець-стоматолог може працювати в Києві, на місяць-півтора приїхати до Польщі і відчитати пари студентам. Академічна мобільність дає змогу обмінюватися досвідом із зарубіжними колегами. До нас звертаються іноземні фахівці, які пропонують спільні проєкти, тому зараз українські науковці, освітяни, лікарі мають багато можливостей за кордоном, а наш університет став своєрідним хабом, який спонукає до такого обміну. Знаходячись у Польщі ми створюємо нові освітні програми, які на сьогодні є соціально затребуваними в Україні, такі як “Клінічна психологія”, “Фізична реабілітація” та “Медсестринство”, не кажучи вже про десятки інших короткотривалих програм, які дозволяють швидко перекваліфікуватись або підвищити свою кваліфікацію нашим українським медичним працівникам у відповідності до міжнародних стандартів. Відгуки викладачів про навчання в кампусі ви можете подивися тут https://www.youtube.com/watch?v=b41binUtCOg

Перший масштабний проект, платформою для якого став кампус, був проект  «Підтримка в адаптації українських медпрацівників у Польщі» (детально тут https://unitedoc-ua.org/). Проект впроваджувався Київським Медичним Університетом за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку, Воєводства Сілезії та Уряду Республіки Польща та спрямований на розширення можливостей для українських медичних працівників у Польщі в період російсько-української війни.

Основна його мета полягала у підтримці інтеграції українських переміщених медичних працівників (лікарів, стоматологів, медичних сестер та фармацевтів/провізорів) внаслідок російської агресії в польську систему охорони здоров’я, що допоможе їм продовжити та вдосконалити свою професійну практику, а пацієнтам отримати кваліфіковану медичну допомогу українською мовою. Проект реалізувався протягом 6 місяців в 2023 році, а заключним етапом стала міжнародна конференція “Міжнародна медична співпраця України та Польщі: win – win технології”, яка відбулася 27 жовтня 2023 року в Катовіце, і зібрала близько 200 фахівців: лікарів, освітян, менеджерів в охороні здоров’я та представників місцевої влади Польщі.

 KMU POLISH CAMPUS сьогодні

KMU POLISH CAMPUS влітку 2023 року успішно завершив навчальний рік, і ми пишаємося нашими досягненнями роботи в Польщі:

✔️ 700 студентів, які навчаються за всіма спеціальностями на всіх факультетах

✔️ Перший випуск 2023 року – 70 осіб (студенти – іноземці 6-го курсу спеціальності «Медицина»)

✔️ Загальна кількість дисциплін за 2022-2023 н.р. – 91, всього вичитаних годин-28930

✔️ Найкращий професорсько-викладацький склад, за навчальний рік в кампусі працювало 123 викладача, більшість з яких має вчене звання та науковий ступінь

✔️ Навчальні корпуси у містах Катовіце, Битомі та Хожуві

✔️ Площа навчальних та житлових приміщень – 18 000 кв.м.

✔️ Два студентських гуртожитки у місті Битомі

✔️ Взимку 2023 року планується відкриття мінімум 3 клінічних кафедр

✔️ Укладені договори про співробітництво з 40+ провідними клініками Польщі, а також з найбільшою в Польщі мережею аптек “ZDROWIT”, де студенти та інтерни з Усієї України вже другий рік поспіль проходять виробничу клінічну практику 

✔️ Беззаперечні переваги офлайн навчання показали результати складання КРОК: 99 % студентів кампуса склали КРОК-2, 80 % студентів  – КРОК 1

✔️ Диплом КМУ визнається провідними міжнародними організаціями: General Medical Council (GMC), World Directory of Medical Schools, World Health Organization (WHO), Medical Council of India (MCI)

✔️ Студенти беруть у програмі студентських обмінів Еразмус+. Взимку 20 студенток кампуса були на тижневій студентській програмі обміну зі студентами з різних країн в м. Оженна (Польща)

✔️ Студенти кампуса можуть подаватися на європейські студентські гранти від ЄС, брати участь в міжнародних конференціях. Так, наприклад, весною 2023 двоє наших студентів -іноземців стали переможцями студентської конференції в Кракові

✔️  Завдяки навчанню в іншій країні студенти напрацьовують в собі необхідні навички 2025 року (які були визначені на Всесвітньому економічному форумі в Давосі):  креативність, оригінальність та ініціативність, лідерство та соціальний вплив, стресостійкість та гнучкість. Наші студенти швидше адаптуються до сучасних викликів і реалій. Вони зможуть працювати, як в реаліях повоєнної відбудови в Україні, так і в країнах ЄС

За всіма цими здобутками стоїть велика робота команди Київського Медичного Університету. Крім того, ми хочемо подякувати мерам міст, депутатам, сенаторам та адміністрації Воєводства Сілезії у співпраці із закладами освіти та охорони здоров’я Польщі без підтримки, яких ми не змогли реалізувати нашу місію.

08.11.2023
ПОДІЇ | Всі Події
14
ЧЕР
Запрошуємо на День відкритих дверей!
Запрошуємо вас на останній у цьому навчальному році День відкритих дверей, який відбудеться 14 червня 2023 року о 16:00.
31 Травня 2024
18
ЧЕР
Запрошуємо абітурієнтів на безкоштовний тренінг: “Сучасні аспекти надання домедичної та першої медичної допомоги в умовах війни”
Тренінг відбудеться 18 червня 2024 року о 14:00 за адресою: вул. Бориспільська, 2, ауд. 226 (Центр Симуляційного Навчання та Оцінювання).
12 Червня 2024
НОВИНИ КАФЕДР | Всі новини
Триває виробнича практика у студентів-медиків
Триває студентська виробнича практика на 4 курсі медичного факультету. Студенти продовжують ...
10 Червня 2024
Перебіг екзаменаційної сесії на стоматологічному факультеті
6 червня 2024 року на стоматологічному факультеті пройшов іспит з нормальної анатомії. Студенти п...
07 Червня 2024
Триває практика у студентів-медиків
Вже другий тиждень, як триває виробнича лікарська практика у відділеннях стаціонару  у наших...
29 Травня 2024
Новини кафедри педіатрії
21 та 23 травня 2024 року співробітники кафедри педіатрії, доцент Шевченко Тетяна Антонівна та Зл...
28 Травня 2024
Студенти-медики склали КРОК2
14 травня 2024 року студенти медичного факультету складали один з найважливіших та найскладніших ...
28 Травня 2024
ОФІЦІЙНІ ПОРТАЛИ
ПАРТНЕРИ | Всі Партнери