Кафедра фізіології, медичної біології та біологічної фізики

Паламарчук Андрій Леонідович, к.мед.н., доцент, лікар вищої категорії.

• Паламарчук А.Л. – доцент
  • Скрипнюк З.Д. – професор
  • Поляков О.А. – професор
  • Абдуллаєва З.А – доцент
  • Сушко Б.С.- доцент
  • Серденко Т.В.- старший викладач
  • Денисенко Л.М.- старший викладач
  • Колінько Я.І.- старший викладач
  • Гош В.Є.- доцент
  • Довгопол Н.І.- старший викладач
  • Шестеріна Д.В.- зауч кафедри
  • Костюк О.М. - старший викладач
  • Єна М.С. - викладач

На кафедрі викладаються наступні дисципліни: фізіологія, медична біологія, та біологічна фізика вітчизняним  та іноземним студентам 1-2 курсу стоматологічного, фармацевтичного та медичного факультетів.

У навчанні студенти можуть використовувати  методичні рекомендації для студентів, тестові завдання, ситуаційні задачі, мультимедійні розробки практичних занять.

Підсумком роботи студента є протокол заняття, у який вносяться результати дослідів, схеми, контури регуляції тощо. Для студентів кожного місяця  проводиться науковий гурток, що сприяє розширенню кругозору та освідченості  студентів в актуальних питань сучасної фізіології.

Матеріально-технічне оснащення кафедри відповідає нормативам і вимогам до кафедр вищих навчальних медичних закладів III—IV рівнів акредитації.

Розроблені методичні рекомендації для студентів, викладачів, а також робочі зошити для студентів 1 курсу для всіх форм навчання.

За час існування кафедри надруковано 214 статей, зокрема міжнародних (72) та підготовлено близько семисот  доповідей, одержано 8 авторських свідоцтв і 8 патентів, захищена 12 кандидатських  дисертацій, на даний час виконуються 5 докторські дисертації. Завдяки проведеній науковій роботі кафедри були впроваджені наступні практичні результати обумовили підвищення якості життя особистості, індивідуальний режим праці, ефективність трудової діяльності, оцінка загальних ризиків повсякденної діяльності для здоров’я індивіду різних вікових груп.

Кафедра фізіології фізіології, медичної біології та біологічної фізики заснована в 1992 році.  Її засновником та організатором став професор д.мед.н., Козлов А.Г.,

За перші 1,5 роки в період становлення кафедри, її очолювали кандидати біологічних наук Андрійченко С.В., Безусько А.В., доктори біологічних наук.

З 1994 року кафедру очолює Рибальченко В.К., з того часу активізується не тільки навчальна робота (в т.ч. вперше введений рейтинговий контроль знань-проф. В.К. Рибальченко і В.І. Малюк), а й наукова робота у співдружності з лабораторією мембранології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Наслідком такої співдружності стало відкриття без рецепторного механізму взаємодії біологічно активних речовин з клітинною мембраною, створення сучасної моделі молекулярної організації біологічних мембран.

В галузі наукової роботи виконуються теоретичні і експериментальні дослідження, був розроблений новий напрямок по безрецепторних механізмах, ефектів біорегуляторів.

З 2008 року кафедрою завідує професор Скрипнюк З.Д. Основним напрямком наукових досліджень є інформаційна терапія для лікування різних патологій.

2017-2020 рр.  кафедрою завідував Поляков О.А. Основним напрямком роботи є дослідження функціонального стану здоров’я і біологічного віку іноземних студентів. З 2020 року кафедру очолює Паламарчук А.Л.

Кафедра приділяє увагу оновленню методів наукових педагогічних навичок з використанням сучасних інтерактивних технологій.

Завідувач кафедри
Паламарчук Андрій Леонідович