Кафедра фізіології, медичної біології та біологічної фізики

Паламарчук Андрій Леонідович, к.мед.н., доцент, лікар вищої категорії.

• Паламарчук А.Л. – доцент
  • Скрипнюк З.Д. – професор
  • Абдуллаєва З.А – доцент
  • Сушко Б.С.- доцент
  • Серденко Т.В.- старший викладач
  • Колінько Я.І.- старший викладач
  • Шестеріна Д.В.- зауч кафедри
  • Єна М.С. – викладач

На кафедрі викладаються наступні дисципліни: фізіологія, медична біологія, та біологічна фізика вітчизняним  та іноземним студентам 1-2 курсу стоматологічного, фармацевтичного та медичного факультетів.

У навчанні студенти можуть використовувати  методичні рекомендації для студентів, тестові завдання, ситуаційні задачі, мультимедійні розробки практичних занять.

Підсумком роботи студента є протокол заняття, у який вносяться результати дослідів, схеми, контури регуляції тощо. Для студентів кожного місяця  проводиться науковий гурток, що сприяє розширенню кругозору та освідченості  студентів в актуальних питань сучасної фізіології.

Матеріально-технічне оснащення кафедри відповідає нормативам і вимогам до кафедр вищих навчальних медичних закладів III—IV рівнів акредитації.

Розроблені методичні рекомендації для студентів, викладачів, а також робочі зошити для студентів 1 курсу для всіх форм навчання; навчально-методчні посібники для навчання для студентів 2 курсу для всіх форм навчання. Вперше за всю історію існування кафедри був опублікований підручник з фізіології для студентів медичних університетів під авторством Паламарчука А.Л., та Шестеріної Д.В.

За час існування кафедри надруковано 311 статей, зокрема міжнародних (81) та підготовлено близько восьмиста  доповідей, одержано 8 авторських свідоцтв і 8 патентів, захищена 14 кандидатських  дисертацій, на даний час виконуються 2 кандидатські і 2 докторські дисертації. Завдяки проведеній науковій роботі кафедри були впроваджені наступні практичні результати обумовили підвищення якості життя особистості, індивідуальний режим праці, ефективність трудової діяльності, оцінка загальних ризиків повсякденної діяльності для здоров’я індивіду різних вікових груп. Науково-дослідна робота кафедри на 2024-2025 навчальні роки: Дослідження морфо-фізіологічних особливостей організму. Вивчення антропометричних фізіоергометричних характеристик організму людини.

Кафедра фізіології фізіології, медичної біології та біологічної фізики заснована в 1992 році.  Її засновником та організатором став професор д.мед.н., Козлов А.Г.,

За перші 1,5 роки в період становлення кафедри, її очолювали кандидати біологічних наук Андрійченко С.В., Безусько А.В., доктори біологічних наук.

З 1994 року кафедру очолює Рибальченко В.К., з того часу активізується не тільки навчальна робота (в т.ч. вперше введений рейтинговий контроль знань-проф. В.К. Рибальченко і В.І. Малюк), а й наукова робота у співдружності з лабораторією мембранології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Наслідком такої співдружності стало відкриття без рецепторного механізму взаємодії біологічно активних речовин з клітинною мембраною, створення сучасної моделі молекулярної організації біологічних мембран.

В галузі наукової роботи виконуються теоретичні і експериментальні дослідження, був розроблений новий напрямок по безрецепторних механізмах, ефектів біорегуляторів.

З 2008 року кафедрою завідує професор Скрипнюк З.Д. Основним напрямком наукових досліджень є інформаційна терапія для лікування різних патологій.

2017-2020 рр.  кафедрою завідував Поляков О.А. Основним напрямком роботи є дослідження функціонального стану здоров’я і біологічного віку іноземних студентів. З 2020 року кафедру очолює Паламарчук А.Л.

Кафедра приділяє увагу оновленню методів наукових педагогічних навичок з використанням сучасних інтерактивних технологій.

Завідувач кафедри
Паламарчук Андрій Леонідович
Адреса:Київ, вул. Бориспільська, 2, каб. №306
Email:dpmbbp@kmu.edu.ua
Тел.:+38 (096) 524-46-97
Екскурсія до стоматології DentStyle
 Запрошуємо 18 квітня 2024 року о 10:00 вступників до інтернатури за спеціальністю «Стоматологія» на екскурсію до стоматології DentStyle.
15 Квітня 2024
Олімпіада з фармацевтичної ботаніки
Запрошуємо вас взяти участь в Університетській студентській олімпіаді з фармацевтичної ботаніки для студентів ІІ-ІІІ курсів фармацевтичного факультету, яка відбудеться 22 квітня 2024 року о 10:00 на кафедрі фармацевтичної і біологічної хімії, фармакогнозії, за адресою: Харківське шосе, 121.
08 Квітня 2024
Запрошуємо на майстер-клас «Як написати ефективне резюме?»
Запрошуємо вас стати учасниками майстер-класу «Як написати ефективне резюме?», який відбудеться 23 квітня 2024 року о 17:00 у онлайн-форматі.
17 Квітня 2024
Екскурсія до медичного центру «Мати та дитина»
 Запрошуємо 24 квітня 2024 року о 8:00 вступників до інтернатури за спеціальністю «Акушерство і гінекологія» на екскурсію до медичного центру «Мати та дитина», який знаходиться за адресою: вул. Юрія Литвинського, 54/15.
18 Квітня 2024