ПОДІЇ | Всі Події

Навчальна практика в мальовничих Карпатах!

Закінчились навчальні практики з фармацевтичної ботаніки для студентів 2-го курсу та фармакогнозії для студентів 3-го курсу фармацевтичного факультету. Практику проходили як українські громадяни, так і студенти-іноземці.

Перша частина практик проходила в Києві. Студенти побачили нові, незвідані для них місця, і навіть, якщо вони і бували там раніше, то на практиці побачили їх під зовсім іншим кутом. Керівники практик – доценти Щербакова Ольга Федорівна та Каліста Марія Сергіївна – відкрили для студентів Київську пустинь (між Осокорками і Позняками), Міністерку (оз.Редькіне) та багато цікавих київських ботанічних куточків. Окрім найчистіших озер, багатого різнотрав’я, хащ буквиці лікарської, буркуну білого, звіробою звичайного студентам навіть вдалось знайти дику орхідею – коручку чемерникоподібну (дремлик) Epipactis helleborine (L.) Crantz (Зозулинцеві – Orchidaceae), яка раніше не була описана для нашої місцевості. Студенти разом із викладачами зробили детальний ботанічний опис, фотографії та навіть відеофільм про цю ботанічну новинку. Чекаємо тепер на публікацію про знахідку коручки чемерникоподібної в “Українському ботанічному журналі”!

Друга частина практик проходила з 19.07.2018 по 25.07.2018 в м. Яремче на базі “Арніка” Івано-Франківського національного медичного університету.

Хроніки практик.

Першого дня практики в Яремче українські та іноземні студенти встигли ознайомитись з базою практики, побачити невимовну красу Карпатської природи, зачерпнути чистої води з річки Прут.

Другий день виявився насиченим і плідним – відбулась цікава екскурсія до курорту Буковель, а також до Карпатського національного природного парку, де студенти змогли зібрати для своїх щоденників та для гербарного фонду кафедри більше 60 лікарських рослин – телекію, валеріану, волошку карпатську, іван-чай, бузину червону, королицю та багато інших. Особливо велике враження на них справила долина волошки карпатської.

На третій день практики студентів чекало багато випробувань: і напружений підйом в гору, і раптовий рясний дощ, і грязьове “болото”, і потім – слизький спуск. Але в той же час – невимовні красоти карпатської природи, зарості брусниці і чорниці, долина іван-чаю і – як вінець емоцій – озеро Несамовите, що розташоване на висоті 1750 м над р.м., яке гуцули називають “гірським оком” і яке простягається на 88 метрів у довжину та на 45 у ширину. Виїхавши о 7.30 з бази “Арніка” і розпочавши піший маршрут о 9.00, студенти разом із викладачами пройшли гірськими масивами 20 км, назбирали гербарні зразки біля 70 видів рослин – астранцію, арніку гірську, аденостилес, пухівку, гірчак зміїний, дзвоники скупчені, нечуйвітер червоний, ситник трироздільний, рододендрон карпатський, тирлич жовтий, купину та ін. На важких переходах всі відчули міцну руку і плече один одного, і стомлені, але щасливі та веселі повернулись на базу о 17.30. Тому четвертий день практики був присвячений роботі над зібраними гербарними зразками і оформленню щоденників. Після цього другому курсу було надано відпочинок, а третій курс отримав завдання підготувати відеофільми про лікарські рослини. Кращі з цих відеофільмів будуть розміщені на сайті на підсторінці “Відеоматеріали для опанування практичних навичок” сторінки “Фармакогнозія” тут.

Але, мабуть, найскладнішим і таким, що запам’ятається найбільше, став п’ятий день практики в м. Яремче. Бо саме цього дня студенти разом зі своїми керівниками підкорили найвищу вершину України – “дах” України – гору Говерлу (2061 м над р.м.)! Сказати, що було важко – не сказати нічого. На шляху до вершини наших альпіністів випробував дощ, сильний вітер, дорога вгору перетворилась майже на гірську річку, але незламні майбутні фармацевти підбадьорювали один одного жартували, не забували по можливості збирати зразки лікарських рослин (під’ялинник, жовтець платанолистий, тощо) і все ж таки дістались верхівки Говерли! Фото на вершині з прапором України в руках свідчать самі за себе. Спускатись було, мабуть, ще важче, ніж підійматись, бо карпатська злива зробила каміння слизькими, а поривчастий вітер заважав рівновазі. Проте всі гідно впорались з усіма випробуваннями і чесно заслужили медалі “Я підкорив Говерлу”.

Шостий день був присвячений обробці зібраних рослин, оформленню щоденників, написанню звітів про практику, а також недалеким прогулянкам і милуванню краєвидами Карпат.

Студенти повезли додому безліч емоцій, відкриттів, покорень гірських вершин, в м. Яремче зібрано, визначено, оформлено в гербарій багато лікарських рослин. Ці спогади залишаться з ними на все життя. А наступного року – нові практики!

Ще більше фото тут.

[slideshow_deploy id=’3230’]

20.08.2018
ПОДІЇ | Всі Події
07
ТРА
Лекція пластичного хірурга Шкіренка Олексія Юрійовича «Сучасні аспекти пластичної хірургії»
Лекція відбудеться 7 травня 2024 року об 11:00 за адресою: вул. Бориспільська, 2, «Discovery Hall» (лекторій №302).
25 Квітня 2024
07
ТРА
Екскурсія мережі медичних клінік Into-Sana
Київський Медичний Університет продовжує знайомити майбутніх інтернів з базами стажування. Запрошуємо 7 травня 2024 року о 12:00 на екскурсію до мережі медичних клінік Into-Sana
30 Квітня 2024
09
ТРА
Екскурсія до медичного центру «Median»
Чергова екскурсія відбудеться 9 травня о 14:00, до медичного центру «Median», за адресою: вул. Ярославська, 55.
01 Травня 2024
10
ТРА
Презентація магістерської програми «Клінічна психологія»
Запрошуємо всіх зацікавлених на презентацію магістерської програми «Клінічна психологія», яка відбудеться 10 травня 2024 року о 16:00, у головному кампусі за адресою: вул. Бориспільська, 2, «Discovery Hall» (лекторій №302).
30 Квітня 2024
ОФІЦІЙНІ ПОРТАЛИ
ПАРТНЕРИ | Всі Партнери