ПОДІЇ | Всі Події

Всесвітній день боротьби проти раку

Щорічно 4 лютого у всьому світі відзначається Всесвітній день боротьби проти раку. Цей День проводиться Міжнародним союзом по боротьбі з онкологічними захворюваннями (UICC) за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я. Мета Дня – підвищення обізнаності про рак як про одне з найстрашніших захворювань сучасної цивілізації, привернення уваги до запобігання, виявлення та лікування цієї хвороби.  Тема кампанії Всесвітнього дня боротьби проти раку на 2022-2024 роки – це «Усунення прогалин у догляді». Кампанія присвячена виявленню та усуненню бар’єрів, які існують для багатьох людей у всьому світі в доступі до необхідної їм допомоги.

На сьогодні онкологічні захворювання – одна з основних причин захворюваності та смертності в усьому світі. За даними ВООЗ, існує більше 100 видів раку і ця хвороба може розвиватися в будь-якій частині тіла. Від раку щорічно вмирають мільйони людей. На жаль, в Україні щорічно зростає кількість онкохворих.

Рак – це хвороба, викликана мутаціями – змінами в ДНК, що безпосередньо впливають на гени, а ті спричиняють нестримний приріст клітин. У здоровому організмі потужні генетичні механізми регулюють поділ клітин та їхню загибель. Натомість в ураженому раком організмі порушені механізми дають волю клітинам, а ті не можуть припинити свого поділу.

Регулярні профілактичні огляди дозволяють розпізнати захворювання на ранніх стадіях. Жінкам насамперед потрібно зробити мамографію та флюорографію. Для додаткового обстеження лікар може призначити кольпоскопію, фіброгастроскопію або інші обстеження.

В разі появи шкірних новоутворень не відкладайте візит до дерматолога, при маткових кровотечах – до гінеколога, болю в шлунку – до гастроентеролога, осиплості голосу – до ЛОР-лікаря. У разі необхідності лікар випише направлення в онкологічну клініку для детальнішого обстеження. Для точного діагностування застосовують:
– ультразвукове дослідження (УЗД);
– магнітно-резонансну томографію (МРТ);
– контрастну томографію (КТ);
– фіброгастроскопію (ФГС);
– біопсію;
– гістологічні дослідження.

Деякі поради для зниження ризику розвитку раку:
– не паліть. Не вживайте ніяких видів тютюнової продукції;
– підтримуйте нормальну вагу тіла;
– будьте фізично активними у повсякденному житті;
– дотримуйтесь якісного раціону харчування;
– вживайте в їжу велику кількість цільних злаків, бобових, овочів і фруктів;
– обмежте вживання висококалорійних продуктів (з високим вмістом цукру або жиру) і уникайте вживання підсолоджених напоїв;
– пам’ятайте про усвідомлене ставлення до алкоголю;
– використовуйте засоби захисту від сонячних променів. Не користуйтеся соляріями;
– якщо у вас є така можливість, годуйте свою дитину грудним молоком. Грудне вигодовування знижує ризик розвитку раку молочних залоз у матерів.

Таким чином, якщо вести здоровий спосіб життя, ризик захворіти на рак можна значно знизити, а лікування, яке було почате на ранніх стадіях захворювання, дає хороші результати і збільшує шанси на довголіття.

Рак — це не вирок. Це хвороба, з якою можна і необхідно боротись, яку можна і необхідно перемагати!

03.02.2023
ПОДІЇ | Всі Події
21
ТРА
Екскурсія до стоматології «Стомлайф»
Запрошуємо 21 травня 2024 року о 12:00 вступників до інтернатури за спеціальністю «Стоматологія» на екскурсію до стоматології «Стомлайф».
14 Травня 2024
23
ТРА
Екскурсія до мережі медичних центрів «Гармонія здоров’я»
Зустріч з керівництвом центру та менторами інтернів відбудеться: 23 травня 2024 року о 12:00 за адресою: м. Київ, ул. Черновола, 12.
17 Травня 2024
24
ТРА
Лекція професора Доровських Анатолія Васильовича «Ожиріння як початок метаболічного синдрому. Нові підходи до лікування»
Лекція відбудеться 24 травня 2024 року о 12:00 за адресою: вул. Бориспільська, 2, «Discovery Hall» (лекторій №302).
14 Травня 2024
24
ТРА
Запрошуємо на День відкритих дверей!
Тож, чекаємо на вас 24 травня 2024 року о 16:00 у флагманському корпусі КМУ за адресою: вул. Бориспільська, 2, «Discovery Hall» (лекторій №302).
15 Травня 2024
ОФІЦІЙНІ ПОРТАЛИ
ПАРТНЕРИ | Всі Партнери