ПОДІЇ | Всі Події

Нове книжкове поповнення бібліотеки КМУ

Бібліотека Київського Медичного Університету висловлює подяку Рибальченку Василю Федоровичу, професору кафедри хірургічних хвороб №1, за подаровані навчальні посібники, які поповнили читальну залу бібліотеки та з нетерпінням чекають на своїх читачів.

   Ускладнений апендицит у дітей/ Навчальний посібник. За редакцією: Бондар Б.М., Рибальченка В.Ф., Демиденка Ю.Г., Брожика В.Л. та інші.- Видавець Чабенко Ю.А., 2019.-294с.
В навчальному посібнику на основі власного досвіду та даних літератури висвітлені основні чинники розвитку ускладнень апендициту у дітей всіх вікових груп. Авторами запропоновано систему етапної діагностики з використанням: алгоритмів, шкал та бальної оцінки стану дитини та черевної порожнини, а також термометрії передньої черевної стінки та аксилярно абдомінального коефіцієнта з метою верифікації недуги. Вперше авторами представлено на основі власного дослідження шляхи поширення інфекційного процесу по черевній порожнині при розвитку вторинних інфільтратів та абсцесів черевної порожнини у дітей. На сторінках видання представленні основні методи хірургічного лікування ускладненого апендициту у дітей як відкритий так і лапароскопічний. В посібнику репрезентовано загальновідомі та власні розробки методів проведення операцій за використанням новітніх технологій у педіатричній хірургії. Не менш важливими є питання при лікуванні ускладненого апендициту є питання дренування черевної порожнини та абсцесів які в повному обсязі представлені в посібнику . Авторами доведено що використання етапної діагностики при обстеженні дітей з метою обґрунтованої тактики лікування у порівнянні з попередніми методами має кращі результати як у близькому так і у віддаленому періоді а головним є покращення якості життя пацієнтів.

Навчальний посібник розрахований на лікарів інтернів зі спеціальності дитяча хірургія та загальна хірургія, хірургів дитячих та загальних, сімейних лікарів та педіатрів.

______________________________________________________________________________________________________________________________________

Порушення випорожнень у дітей: закрепи та енкопрез / Навчальний посібник. за ред. проф. В.Ф. Рибальченка В.В. Бережного, В.С. Конопліцького, П.С. Русака.- К.: ПП «ІНПОЛ ЛТМ», ТОВ «Друкарня «Рута», 2018.-548с.:іл.
Висвітлено основні чинники закрепів та нетримання калу в дітей різних вікових груп, які зазвичай порушують якість життя як самої дитини, так і її сім’ї. Наведено як соматичні, так і хірургічні чинники закрепів та нетримання калу. Представлено методи обстеження хворих з урахуванням інформативності та безпечності у дітей різних вікових груп, алгоритми діагностики та лікування, консервативні методи лікування як закрепів, так і нетримання калу, а також методи лікування хірургічних чинників закрепів у дітей, зокрема вітчизняні методики лікування агангліозу, доліхосигми та доліхоколона. Окремий розділ присвячено лікувальній фізкультурі як складовій комплексного консервативного та післяопераційного відновного лікування. Вперше висвітлено питання щодо комфорту випорожнень.

Видання розраховане на дитячих хірургів, хірургів загального профілю, сімейних лікарів, гастроентерологів, педіатрів, студентів, а також на батьків.

 

 

______________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Синдром зригувань і блювання в дітей/ Навчально-практичний посібник за ред. проф. Бережного В.В., проф. Рибальченка В.Ф. – Хмельницький: ФОП Сторожук О.В., 2017.-272с.

Навчально-практичний посібник містить сучасну інформацію щодо механізму виникнення, діагностики синдрому зригувань і блювання у дітей. У посібнику представлена класифікація недуги з педіатричної та хірургічної точки зору. Розглядаються питання синдрому у разі шлунково-кишкових, інфекційних, деяких орфанних захворювань, гострих порушень обміну речовин та гострих отруєнь у дітей різних вікових груп. В окремому розділі висвітлено симптоми зригувань і блювання при хірургічній патології.
Навчально -практичний посібник розрахований на педіатрів, лікарів загальної практики – сімейної медицини, дитячих хірургів, хірургів загального профілю.

11.10.2023
ПОДІЇ | Всі Події
20
СІЧ
Лекція Півень Любові Валентинівні «Розлади харчової поведінки в медико-психологічній практиці»
Захід відбудеться 20 січня 2025 року о 16:00 у Київському Медичному Університеті за адресою: Бориспільська, 2, «Discovery Hall» (лекторій №302).
20 Грудня 2024
НОВИНИ КАФЕДР | Всі новини
Новини кафедри дитячої терапевтичної стоматології: завершення циклу спеціалізації «Дитяча стоматологія»
17 грудня 2024 року на кафедрі дитячої терапевтичної стоматології завершився цикл спеціалізації «...
24 Грудня 2024
Новини кафедри анатомії, топографічної анатомії та оперативної хірургії
10 грудня 2024 року на кафедрі анатомії, топографічної анатомії та оперативної хірургії  сту...
19 Грудня 2024
Триває практика у студентів-стоматологів
У студентів 5 курсу стоматологічного факультету вже третій тиждень триває виробнича лікарська пра...
16 Грудня 2024
Новини кафедри української та латинської мов
Профорієнтаційна робота – запорука правильного вибору професії у майбутньому! Протягом жовтня-гру...
16 Грудня 2024
Новини кафедри дитячої терапевтичної стоматології: завершення циклу ТУ «Професійні шкідливості лікарів-стоматологів»
09 грудня 2024 року на кафедрі дитячої терапевтичної стоматології завершився цикл ТУ «Професійні ...
13 Грудня 2024
ОФІЦІЙНІ ПОРТАЛИ
ПАРТНЕРИ | Всі Партнери