Кафедра фармакології та фармакотерапії

Завідувач кафедри Середа Петро Іванович, д.мед.н., професор.

Петро Іванович закінчив Київський медичний інститут імені О.О. Богомольця та Національну фармацевтичну академію України. Працював на наукових посадах в Інституті фармакології та токсикології НАМН України, потім на посаді начальника Управління з контролю якості лікарських засобів в МОЗ України (1996-1998) та директора ДП «Державний науково-експертний центр лікарських засобів МОЗ України» (1998-2000). З 2000 року Петро Іванович працював у НМУ імені Богомольця на посадах декана фармацевтичного факультету, директора інституту проблем патології, завідувача кафедри фармакогнозії та ботаніки. У подальшому П.І. Середа працював в Національному університеті біоресурсів, природокористування на кафедрі фармакології професором кафедри; після цього радником генерального директора ДП «Державний експертний центр МОЗ України». З 2016 року Петро Іванович працює в ПВНЗ «Київський медичний університет» спочатку на посаді першого проректора та професора кафедри фармакології, патофізіології, клінічної фармакології і фармації, технології ліків (за сумісництвом), а з березня 2019 року завідує кафедрою фармацевтичного менеджменту, клінічної фармації, технології ліків. Науковий доробок П.І. Середи включає понад 170 наукових робіт, 27 патентів на винаходи. Він є автором 4 навчальних посібників та 1 підручника. Петро Іванович захистив докторську дисертацію (1993) на тему: «Дослідження порушень пам’яті токсичного ґенезу та розробка принципів їх фармакологічної корекції». Вчене звання професор отримав у 2002 році.

На кафедрі працюють 1 професори, доктори наук; 3 доцентів, кандидатів наук, 1 асистент, кандидат наук, 2 старших викладачі, 4 асистенти та 1 старший лаборант.

  • Середа П.І. (професор, д.мед.н.)
  • Козименко Т.М. (доцент, к.мед.н.)
  • С. Парчамі Газае (доцент, к.біо.н.)
  • Хомяк Олена Валеріївна (доцент, к.мед.н.)
  • Золотайкіна Маргарита Юріївна (асистент, к.фарм.н.)
  • Марченко-Толста К.С. (старший викладач)
  • Новикова Лариса Георгіївна (старший викладач)
  • Кіркілевська Л.М. (асистент)
  • Курманська Лариса Григорівна (асистент)
  • Гришков Микола Миколайович (асистент)
  • Федорович Роман Вікторович (асистент)
  • Зінчук Ігор Ігорович (асистент)
  • Люта Наталія Василівна (старший лаборант)

На кафедрі читають лекції і проводять практичні заняття для інтернів, аспірантів та  студентів 3-го та 5-го  курсу медичного факультету, 3-5 го курсу фармацевтичного та міжнародного факультетів, 2-го- 4-го курсів стоматологічного факультету.

Дисципліни, які викладаються на кафедрі:

  • Фармакологія
  • Клінічна фармакологія
  • ВК “Фармакогенетикав”
  • ВК «Основи фармакокінетики»
  • ВК «Імунофармакологія»
  • ВК “Аспекти персоніфікованої  фармакотерапії в стоматології”
  • Клінічна фармація та фармацевтична опіка
  • Фармакотерапія з фармакокінетикою
  • ВК “Побічна дія ліків”
  • ВК “Аспекти вікової фармакології”
  • Виробнича фармацевтична практика “Клінічна фармація та фармопіка”
  • Підготовка офіцерів запасу. Спеціальність “Фармація”. Домедична допомога в екстремальних ситуаціях.
  • Екстремальна медицина

Викладання ведеться українською і англійською мовами.

На кафедрі створені та є в наявності методичні матеріали для всіх дисциплін, що викладаються, двома мовами (українською та англійською). Викладачі кафедри працюють над створенням методичних посібників, навчальних посібників, журналів з методичними рекомендаціями для студентів з практичної роботи, самостійної роботи, також для студентів заочної форми навчання. Ведеться постійна робота з оновлення бази тестових завдань для дисциплін, з яких складається ліцензійний іспит Крок-1. На кафедрі постійно удосконалюється навчальний процес, застосовуються новітні методики викладання (тренінги, ігри, відео-кейси). Викладачами кафедри створено і постійно оновлюється мультимедійний супровід лекції з усіх дисциплін, що викладаються.

На допомогу студентам співробітниками кафедри виданий методичний посібник «Робочий зошит з фармакології» та «Робочий зошит з патофізіології» трьома мовами, медичний посібник «КРОК – це легко», англомовний глосарій для підготовки  студентів до КРОК. Створено стенд «Вітчизняні лікарські засоби» та колекцію лікарських препаратів різноманітних фармакологічних груп.

За останні 10 років викладачі кафедри прийняли участь в підготовці і виданні двох підручників «Фармакологія» (2013, 2017), чотирьох навчальних посібників «Основи фармакогнозії і фітотерапії» (2015), «Современная энциклопедия народной и нетрадиционной медицины» (2016), «Лікарські засоби рослинного походження у клінічній практиці і народній медицині» (2017), «Введення у фітотерапію – аспекти фармакогнозії» (2019).

За результатами виконання наукової теми кафедри: «Експериментальне обґрунтування механізмів дії та фармакологічних ефектів, біологічно активних речовин» співробітниками кафедри за останні 5 років опубліковано 100 статей, матеріалів і тез доповідей, в тому числі в фахових та наукометричних базах Scopus та WoS.

На кафедрі виконуються 1 дисертаційна робота, спеціальність 14.03.05 – фармакологія «Ефективність та безпечність імуносупресорів та амлодипіну за експериментального ревматоїдного артриту, коморбідного з артеріальною гіпертензією».

Подано до захисту до спецради 14.03.04 – патологічна фізіологія кандидатську дисертацію Худолія С.О. на тему «Вплив центральних холінергічних систем на перебіг гострого періоду черепно-мозкової травми».

За останні 5 років студенти-члени наукового гуртка кафедри отримали Дипломи і Грамоти на Міжнародних та Всеукраїнських конгресах, симпозіумах і конференціях молодих вчених та студентів, приймали участь в студентських олімпіадах.

Кафедра прагне до міждисциплінарної інтеграції – заключений договір про співпрацю з ДУ Інститут фармакології та токсикології НАМН України на базі якого співробітники кафедри та студенти, члени наукового студентського гуртка приймають участь в дослідах.

Кафедра фармакології була створена в 1993 році, її очолив кафедру професор Туманов В.А.

Першими викладачами були:

  • член-кореспондент НАН і НАМН України, лауреат Державної премії України, професор Чекман І.С.
  • лауреат Державної премії України, професор Горчакова Н.О.
  • доктор медичних наук, доцент Козак Л.І.
  • кандидат медичних наук, доцент Голота Л.Г.
  • кандидат медичних наук, доцент Полякова І.Ф.

У 2014 році до складу кафедри фармакології включили кафедру технології ліків, організації та економіки фармації. У результаті була утворена кафедра фармакології, патофізіології, клінічної фармакології і фармації, технології ліків, очолювана доктором медичних наук, професором Тумановим Віктором Андрійовичем.

У березні 2019 року, відповідно до рішення Вченої ради та наказу по Університету, було реорганізовано і утворилося дві кафедри: кафедра фармакології, клінічної фармакології, патологічної фізіології та кафедра фармацевтичного менеджменту, клінічної фармації, технології ліків.

На теперішній час до структури кафедри, крім фармакології входять наступні навчальні дисципліни:

  • “Клінічна фармакологія”, яку очолював з 1995 року – доктор медичних наук, заслужений лікар України, професор Войтенко Г.М., а з 2016 року – доктор медичних наук, професор Назар П.С.
  • “Патологічна фізіологія”, яку з 1992 року по 2016 рік очолював доктор медичних наук, професор, лауреат Державної премії України Горбань В.О., а з 2017 року – кандидат медичних наук, доцент Тимченко І.М.

У 2023 році кафедра була перейменована на кафедпу фармакології та фармакотерапії.

Завідувач кафедри
Середа Петро Іванович
Контактна інформація
Адреса:Київ, Харківське шосе, 121 (4 та 7 поверхи)
E-mail:pharmacology@kmu.edu.ua
Тел.:+38 (044) 564-29-96
ПОДІЇ | Всі Події
23
КВІ
Запрошуємо на майстер-клас «Як написати ефективне резюме?»
Запрошуємо вас стати учасниками майстер-класу «Як написати ефективне резюме?», який відбудеться 23 квітня 2024 року о 17:00 у онлайн-форматі.
17 Квітня 2024
24
КВІ
Екскурсія до медичного центру «Мати та дитина»
 Запрошуємо 24 квітня 2024 року о 8:00 вступників до інтернатури за спеціальністю «Акушерство і гінекологія» на екскурсію до медичного центру «Мати та дитина», який знаходиться за адресою: вул. Юрія Литвинського, 54/15.
18 Квітня 2024
26
КВІ
Безкоштовний відкритий стоматологічний тренінг для абітурієнтів!
Тренінг відбудеться 26 квітня року о 14:00 за адресою: вул. А. Цедіка, 7, (місце зустрічі - хол перший поверх). Поспішайте, кількість місць обмежена, реєстрація закривається дуже швидко!
18 Квітня 2024
26
КВІ
Екскурсія до Інституту ортопедії і травматології НАМН України!
Запрошуємо 26 квітня 2024 року о 13:00 на екскурсію до Інституту ортопедії і травматології НАМН України за адресою: м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 27.
22 Квітня 2024
ОФІЦІЙНІ ПОРТАЛИ
ПАРТНЕРИ | Всі Партнери