ПОДІЇ | Всі Події

Всесвітній день боротьби зі СНІДом

1 грудня уся світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя несе ця глобальна проблема. Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це ще одна нагода привернути увагу суспільства до проблем ВІЛ-інфікованих, замислитись над тим, як запобігти поширенню хвороби та згадати про важливість вчасної діагностики ВІЛ-СНІД.

Уперше захворювання на СНІД (синдром набутого імунного дефіциту) було виявлено в 1980 році в Нью-Йорку і Каліфорнії, а за декілька років поширення СНІДу набуло характеру всесвітньої епідемії, що охопила населення практично усіх країн.

У 1988 році була організована зустріч міністрів охорони здоров’я найбільших країн світу. На ній уперше привселюдно пролунав заклик до соціальної терпимості та розширення обміну інформацією щодо ВІЛ-інфікованих. Тоді також було вирішено оголосити 1 грудня Всесвітнім днем боротьби зі СНІДом.

СНІД – синдром набутого імунодефіциту – це кінцева стадія інфекційного захворювання, спричиненого вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ). Цей вірус уражає лімфоцити, які захищають організм людини від різних мікробів і пухлин, і поступово вбиває ці клітини (лімфоцити).

Заходи, що традиційно проводяться в цей день, традиційно відбуваються із символом – Червоною стрічкою. Її автор, художник Франк Мур. У 1991 році цей символ був використаний вперше. Тепер кожен, хто надягає Червону стрічку 1 грудня, висловлює свою надію на майбутнє без СНІДу.

На жаль, боротьба зі СНІДом є дуже актуальною проблемою для нашої держави. На сьогодні Україна посідає одне з перших місць серед країн Східної Європи за кількістю ВІЛ-позитивних осіб. Незважаючи на це, наша країна має значні досягнення у боротьбі зі СНІДом.

У 2023 році, основна тема Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом з урахуванням значного внеску різних спільнот у боротьбу з ВІЛ, а також охорону здоров’я у всьому світі  звучить, як «Лідерство – спільнотам».

До  Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом у бібліотеці Київського Медичного Університету представлено тематичну полицю “Життя – це мить, зумій його прожити”.

До цього дня студенти медичного факультету влаштували акцію на вулицях Києва, яка була спрямована на підвищення обізнаності та важливості профілактики цієї хвороби. Студенти роздавали інформаційні брошури та провели опитування серед громадян, для визначення рівня обізнаності про СНІД. 

01.12.2023
ПОДІЇ | Всі Події
20
СІЧ
Лекція Півень Любові Валентинівні «Розлади харчової поведінки в медико-психологічній практиці»
Захід відбудеться 20 січня 2025 року о 16:00 у Київському Медичному Університеті за адресою: Бориспільська, 2, «Discovery Hall» (лекторій №302).
20 Грудня 2024
НОВИНИ КАФЕДР | Всі новини
Новини кафедри дитячої терапевтичної стоматології: завершення циклу спеціалізації «Дитяча стоматологія»
17 грудня 2024 року на кафедрі дитячої терапевтичної стоматології завершився цикл спеціалізації «...
24 Грудня 2024
Новини кафедри анатомії, топографічної анатомії та оперативної хірургії
10 грудня 2024 року на кафедрі анатомії, топографічної анатомії та оперативної хірургії  сту...
19 Грудня 2024
Триває практика у студентів-стоматологів
У студентів 5 курсу стоматологічного факультету вже третій тиждень триває виробнича лікарська пра...
16 Грудня 2024
Новини кафедри української та латинської мов
Профорієнтаційна робота – запорука правильного вибору професії у майбутньому! Протягом жовтня-гру...
16 Грудня 2024
Новини кафедри дитячої терапевтичної стоматології: завершення циклу ТУ «Професійні шкідливості лікарів-стоматологів»
09 грудня 2024 року на кафедрі дитячої терапевтичної стоматології завершився цикл ТУ «Професійні ...
13 Грудня 2024
ОФІЦІЙНІ ПОРТАЛИ
ПАРТНЕРИ | Всі Партнери