ВІДДІЛ ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ
Завідувач відділу виробничої практики, Солонинка Григорій Ярославович, професор кафедри внутрішних і професійних хвороб, доктор медичних наук.
_____________________________________________________________________________________________________________________
Заступник керівника підрозділу, Євенко Світлана Геннадіївна
Контакти відділу виробничої практики
Адреса: м. Київ, вул. Бориспільська, 2, Student Service
Електронна пошта: рractice@kmu.edu.ua
НАПРЯМОК ДІЯЛЬНОСТІ ПІДРОЗДІЛУ:
- Координація роботи кафедр, факультетів з планування, організації та методичного забезпечення практичної підготовки фахівців на рівні сучасних вимог.
- Організація всіх видів виробничих практик.
- Узагальнення та аналіз стану організації практичної підготовки студентів в університеті, розробка напрямків її вдосконалення.
- Розробка та впровадження методичних рекомендацій для поліпшення організації практичної підготовки студентів, підвищення якості підготовки фахівців в університеті.
______________________________________________________________________________________________________________________________________
ПОКРОКОВА ІНСТРУКЦІЯ ПРОХОДЖЕННЯ ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ ДЛЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ НАШОГО ВУЗУ
ПИТАННЯ ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ
Виробнича практика студентів є невід’ємною частиною навчального процесу, яка забезпечує узагальнення та удосконалення теоретичних знань, а також розвиває здатність застосування їх на практиці. Крім того студенти опановують оформлення медичної документації, основні правила деонтології та медичної етики, поводження у трудовому колективі.
Виробнича практика проводиться на клінічних базах провідних лікувально-профілактичних закладів міста Києва, з якими укладені договори про співпрацю. Студенти також можуть самостійно підбирати для себе місце проходження практики, за умов його відповідності вимогам.
Для студентів-іноземців бази практики передбачаються у відповідному контракті чи договорі щодо підготовки спеціалістів і можуть бути розташовані як на території країн-замовників на спеціалістів, так і в межах України. Студентам-іноземцям у встановленому порядку видаються програма та індивідуальне завдання. Після закінчення практики вони складають звіт в порядку, встановленому кафедрою, предметною (цикловою) комісією.
До керівництва практикою залучаються досвідчені викладачі, які консультують студентів щодо користування та оформлення необхідної документації (робоча програма, план-графік, щоденник практики), роз’яснюють правила охорони праці, техніки безпеки і виробничої санітарії, а також відповідальність за виконану роботу.
Після закінчення терміну практики студенти комісії надають письмовий звіт про виконання програми виробничої практики та складають підсумковий залік. Оцінка за практику вноситься в заліково-екзаменаційну відомість та в індивідуальний навчальний план студента за підписами членів комісії.
______________________________________________________________________________________________________________________________________
Виробнича практика проводиться у відповідності до навчального плану
МЕДИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ – СТУДЕНТИ 4 ТА 5 КУРСІВ
4 курс 8 семестр – виробнича лікарська практика у відділеннях стаціонару (4 тижні) – 150год/5 кредитів
- Терапевтичне відділення – 1 тиждень
- Хірургічне відділення – 1 тиждень
- Педіатричне відділення – 1 тиждень
- Пологове відділення – 1 тиждень
5 курс 10 семестр – виробнича лікарська практика у відділеннях поліклініки (4 тижні) – 150годин/5 кредитів
- Терапія – 1 тиждень
- Хірургія – 1 тиждень
- Педіатрія – 1 тиждень
- Жіноча консультація – 1 тиждень
СТОМАТОЛОГІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ – СТУДЕНТИ 3, 4 ТА 5 КУРСІВ
3 курс 6 семестр –виробнича лікарська практика (4 тижні) – 120 годин/4 кредити
- Терапевтична стоматологія – 2 тижні
- Профілактика стоматологічних захворювань – 2 тижні
4 курс 8 семестр –виробнича стоматологічна практика (6 тижнів) – 180годин/6 кредитів
- Терапевтична стоматологія – 2 тижні
- Ортопедична стоматологія – 2 тижні
- Хірургічна стоматологія – 2 тижні
5 курс 9 семестр –виробнича лікарська практика (4 тижні) – 150годин/5 кредитів
- Ортодонтія – 1 тиждень
- Дитяча терапевтична стоматологія – 2 тижні
- Дитяча хірургічна стоматологія – 2 тижні
ФАРМАЦЕВТИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ – СТУДЕНТИ 5 (ДЕННА) І 6 (ЗАОЧНА) КУРСІВ
5 курс 10 семестр (денна форма), 6 курс 11 семестр (заочна форма) – 16 тижнів – 270 годин/24 кредити
- Фармацевтична хімія – 3 тижні
- Фармацевтичний менеджмент та маркетинг – 3 тижні
- Організація та економіка у фармації – 4 тижні
- Технологія ліків – 4 тижні
- Клінічна фармація та фармацевтична опіка – 2 тижні
______________________________________________________________________________________________________________________________________
Найпоширеніші питання про виробничу практику
Як пройти виробничу практику?
Ви можете самостійно обрати для себе зручний для вас варіант проходження виробничої практики, а саме:
– за місцем проживання/працевлаштування
– на базі нашого Університету
– проходження практики у KMU POLISH CAMPUS.
Що потрібно для того, щоб пройти практику за місцем проживання/працевлаштування?
Домовившись про практику (незалежно від факультету), здобувачі освіти повинні за 2 місяці до початку практики надати у відділ практики заяву (від себе) та лист від медичного закладу. Зразки надання документів прикріплені нижче, відповідно до факультету.
Як пройти виробничу практику у KMU POLISH CAMPUS?
Вся інформація з цього приводу – за посиланням https://euclinicalmobility.org.ua/
Чи можна проходити практику у двох (кількох) місцях?
Проходити практику в кількох місцях можна, але з кожного місця (бази) практики повинен бути оформлений документ (лист від закладу) і щоденник відповідно до термінів проходження. Така практика проходить послідовно (наприклад, два тижні в одній організації, потім два тижні в іншій).
Як пройти виробничу практику під час дистанційного навчання (перебуваючи за межами України)?
- Спробувати знайти базу практики за кордоном (за місцем перебування) і укласти з ними угоду (угода між вами і базою)
- Пройти практику у KMU POLISH CAMPUS
- Повернутися і пройти практику в Україні
Здобувачі освіти вищих навчальних закладів при проходженні практики зобов’язані:
- до початку практики одержати від керівника практики від учбового закладу консультації щодо оформлення всіх необхідних документів;
- своєчасно прибути на базу практики;
- у повному обсязі виконувати всі завдання, передбачені програмою практики і вказівками її керівників;
- вивчити і суворо дотримуватись правил охорони праці, техніки безпеки і виробничої санітарії;
- нести відповідальність за виконану роботу;
- вести щоденник практики, куди слід систематично записувати проведену роботу;
- надати керівнику практики письмовий звіт про виконання усіх завдань і здати звіт про практику. До звіту обов’язково мають бути додані практичні матеріали, які були підготовлені за час практики
- своєчасно скласти залік з практики.
Студенту, який не виконав програму практики без поважних причин, може бути надано право проходження практики повторно. Студент, який востаннє отримав негативну оцінку по практиці, відраховується з вищого навчального закладу.
Яка тривалість робочого дня практиканта?
Студенти проходять практику виходячи з робочого часу на день: 6 робочих годин + 1 година на обід. Загалом 7 годин.
Робочий день не може перевищувати 36 годин на тиждень для практиканта віком від 16 до 18 років, для повнолітніх — не більш як 40 годин на тиждень (ст. 51 КЗпП).
Як визначаються завдання практики?
Конкретні завдання визначають керівники практики від профільної кафедри відповідно до термінів практики (кількості тижнів), навчальних планів та навчальних програм спеціальності (спеціалізації). Завдання узгоджуються між керівником від бази практики – студентом – керівником від профільної кафедри про що робиться відповідний запис у щоденник практики .
Керівники практики і практикант мають стежити за розподілом завдань таким чином, щоб студенти могли їх якісно виконати, але не були перевантажені чи недовантажені.
МЕДИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ
Ще у ХІХ столітті великий математик Чебишев сказав: “Теорія без практики мертва”. І це є істина. Звісно, що і теорія є важливою складовою навчання, але без практики стати хорошим лікарем – неможливо. Тому, рано чи пізно кожен студент-медик познайомиться із медичною практикою. У більшості випадків практика відбувається влітку після закінчення семестру, іноді – в певний день тижня протягом навчального року. І звісно, що практика – це зоряний час для студента, адже тут можна побачити все те, про що ви читали в підручниках та слухали на лекціях.
Перейдемо до основних аспектів:
1) База
Від бази проходження практики залежить дуже багато. Для прикладу, практику з терапії ви можете проходити в поліклініці, чи стаціонарі лікарні, або якщо дуже пощастить – у вузькоспеціалізованих відділеннях терапевтичного профілю (кардіологія, пульмонологія, алергологія тощо). Відповідно ви будете працювати із різними пацієнтами та в різних умовах: одна річ вести амбулаторний прийом у поліклініці, де більшість хворих лікуються амбулаторно, інша річ – хворі стаціонарних відділень, у яких важчий перебіг хвороби, є супутні захворювання, обтяжений анамнез тощо.
2) Куратор (керівник від бази практики)
Куратор – це ваш наставник, колега та досвідчений лікар в одній особі. Він буде допомагати розуміти алгоритм постановки діагнозу, призначення лабораторного та інструментального обстеження, вибору оптимального лікування та профілактики, розуміти динаміку змін аналізів, пояснюватиме як вести медичну документацію.
Не лінуйтеся ходити з ним на обхід чи на огляд хворих – зовсім скоро ви будете це робити самостійно, тож вчіться поки є така можливість.
Не слід боятись ставити запитування куратору, коли вам щось не зрозуміло – ви тут саме для цього.
Тому рекомендуємо налагодити із куратором приязні відносини та допомагати йому, адже взамін ви отримаєте більше можливостей для своєї практичної діяльності.
3) Ви та ваше бажання
Все у ваших руках. Якщо ви прийшли на практику з метою щось навчитись та дізнатись нового – ви навчитесь і дізнаєтесь.
Якщо ви прийшли, щоб просто відбути термін практики та отримати підпис керівника бази – ви залишитесь без важливих навичок та знань.
Керівники цінують наполегливість та цілеспрямованість студентів і часто мотивують їх даючи більшу кількість пацієнтів чи можливість відточити якусь маніпуляцію чи навичку більш ефективніше. Тож половина успіху – це ваші бажання та мотивація.
МЕДИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ
► Зразок листа від закладу
► Зразок заяви студента на проходження виробничої практики
► Програма з лікарської виробничої практики студентів 4 курсу 8 семестру, як помічника лікаря терапевтичного, хірургічного, дитячого відділень та пологових будинків
► Програма виробничої практики (лікарська) для студентів 5 курсу 10 семестру Медичного факультету, які виконують обов’язки дільничого лікаря
СТОМАТОЛОГІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ
Що навчить студентів краще за літню практику? Коли вони нарешті опиняються у вирі своєї майбутньої діяльності, на власні очі бачать її складнощі та тонкощі. Лікар – стоматолог – одна з найвідповідальніших професій, яка вимагає широкого спектру знань, міцного терпіння та наполегливості. І для студентів стоматологічного факультету нашого університету практика – це справжня школа життя, яка навчає майбутніх стоматологів від азів до професійних навичок.
Базами практики медичного факультету є власна клінічна база СтоматЦентр «УНІВЕРСИТЕТСЬКИЙ», за адресою: вул. Цедіка, 7.
СТОМАТОЛОГІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ
► Зразок листа від закладу
► Зразок заяви студента на проходження виробничої практики
►Виробнича лікарська практика студентів 3 курсу 6 семестру стоматологічного факультету, які виконують обов’язки лікаря-стоматолога з профілактики стоматологічних захворювань
► Виробнича лікарська практика студентів 4 курсу 8 семестру стоматологічного факультету, які виконують обов’язки лікаря-стоматолога з терапевтичної стоматології
► Виробнича лікарська практика студентів 5 курсу 9 семестру стоматологічного факультету, які виконують обов’язки лікаря-стоматолога з дитячої терапевтичної стоматології
► Виробнича лікарська практика студентів 5 курсу 9 семестру стоматологічного факультету, які виконують обов’язки лікаря-стоматолога з ортодонтії
► Виробнича лікарська практика студентів 5 курсу 9 семестру стоматологічного факультету, які виконують обов’язки лікаря-стоматолога з дитячої хірургічної стоматології
ФАРМАЦЕВТИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ
Практична підготовка – обов’язковий компонент освітньо-професійної підготовки, що має на меті інтегрування теоретичних знань та практичних умінь і навичок студентів в єдиному процесі формування майбутньої професійної діяльності.
Під час проходження практики студенти закріплюють теоретичні знання з технології ліків, здобувають навички виготовлення лікарських форм за екстемпоральними рецептами лікарів та за вимогами – замовленнями лікувальних закладів, оформлення ліків до відпуску, ознайомлюються з умовами зберігання виготовлених лікарських форм, дотриманням та обліком термінів придатності, особливостями підготовки та миття аптечного посуду та ін.
ФАРМАЦЕВТИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ
(денна – 5 курс 10 семестр; заочна – 6 курс 11 семестр)
► Зразок заяви студента на проходження виробничої практики
► Зразок листа від закладу
Виробнича практика “Технологія ліків”
► Робоча навчальна програма з виробничої практики «Технологія ліків»
► Методичні рекомендації до робочої навчальної програми з виробничої практики «Технологія ліків»
► Зразок щоденника з виробничої практики «Технологія ліків»
Виробнича практика “Менеджмент і маркетинг у фармації”
► Робоча навчальна програма з виробничої практики «Менеджмент і маркетинг у фармації»
► Методичні рекомендації до робочої навчальної програми з виробничої практики «Менеджмент і маркетинг у фармації»
► Зразок щоденника з виробничої практики «Менеджмент і маркетинг у фармації»
Виробнича практика “Організації та економіки у фармації”
► Робоча навчальна програма з виробничої практики «Організації та економіки у фармації»
► Методичні рекомендації до робочої навчальної програми з виробничої практики «Організації та економіки у фармації»
► Зразок щоденника з виробничої практики «Організації та економіки у фармації»
Виробнича практика “Фармацевтична хімія”
► Робоча навчальна програма з виробничої практики «Фармацевтична хімія»
► Методичні рекомендації до робочої навчальної програми з виробничої практики «Фармацевтична хімія»
► Зразок щоденника з виробничої практики «Фармацевтична хімія»
Виробнича практика “Клінічна фармація і фармацевтична опіка”
► Робоча навчальна програма з виробничої практики «Клінічна фармація і фармацевтична опіка»
► Методичні рекомендації до робочої навчальної програми з виробничої практики «Клінічна фармація і фармацевтична опіка»
► Зразок щоденника з виробничої практики «Клінічна фармація і фармацевтична опіка»