Кафедра інфекційних хвороб, фтизіатрії та дерматовенерологіїМельник Василь Павлович, професор, доктор медичних наук, Заслужений лікар України, Посол Всесвітньої федерації Миру від України, академік Академії наук вищої школи України, Лауреат нагороди Ярослава Мудрого, нагороджений Знаком Пошани.
На кафедрі читаються лекції, проводяться практичні заняття та курація хворих для студентів 4, 5 та 6 курсів медичного факультету та факультету по роботі з іноземними студентами, а також 4-го курсу стоматологічного факультету. До структури кафедри входять наступні навчальні дисципліни: – фтизіатрія; – пульмонологія; – інфекційні захворювання легень; – інфекційні хвороби; – дерматологія та венерологія. З 2000 року проводиться післядипломна підготовка лікарів-інтернів за спеціальностями: інфекційні хвороби, фтизіатрія та пульмонологія, дерматологія та венерологія (підготовлено 203 лікарі інтерни, 8 клінічних ординаторів, а з 2004 року – 32 магістри медицини).
На допомогу студентам по оволодінню програмами навчання по всіх навчальних дисциплінах створені робочі навчальні програми, методичні розробки, рекомендації та вказівки для студентів і викладачів на українській та англійській мовах. Видані три підручники та 5 навчальних посібників. Останній навчальний посібник «Фтизіатрія» в 2022 році.
Основні наукові направлення співробітників кафедри це дослідження коморбідних захворювань та станів – туберкульоз та ВІЛ-інфекція, туберкульоз та алкоголізм, туберкульоз та материнство, ризик інфікування та ризик захворювання туберкульозом студентської молоді та дітей, клініко-експериментальне дослідження антимікобактеріальної активності сучасних антимікобактеріальних препаратів та засобів народної медицини; особливості виявлення, діагностика та лікування бронхіальної астми, хронічного обструктивного захворювання легень, негоспітальної пневмонії, вірусних гепатитів та захворювань, що передаються статевим шляхом. Під керівництвом співробітників кафедри захищено за останні 15 років 2 докторські дисертації 13 кандидатських та 32 магістерські роботи; співробітники кафедри захистили 5 кандидатських дисертацій та одну докторську (професор Топольницький В.С.). По матеріалах наукових робіт за період існування кафедри підготовлено та опубліковано 3 монографії, 13 методичних рекомендацій та міжвідомчих інструкцій, 3х – стандартів та протоколів по лікуванню та обстеженню хворих, 12 патентів, авторських свідоцтв на винаходи, понад 280 наукових праць у вітчизняних та закордонних виданнях. Особливе місце в науковій роботі займають наукові дослідження кафедри, як дослідницького центру МОЗ України по багатоцентрових міжнародних наукових програмах по вивченню ефективності та переносимості нових лікарських препаратів та засобів їх доставки в пульмонології, у фтизіатрії, при лікуванні вірусних гепатитів. Центр на протязі всіх 20 років даних досліджень очолює професор Мельник В.П., який співпрацює з вченими більш ніж 30 країн Європи, Азії, Африки та Америки. На тренінгах по наукових програмах співробітники кафедри відвідали 27 країн світу. Співробітники кафедри консультують більше як в 10 лікарнях, поліклініках та наукових установах м. Києва, серед яких Інститут інфекційних захворювань НМАН України, госпіталь та центральна поліклініка МВС України, СІЗО. Професор Панасюк О.В. є головним консультантом по туберкульозу Ц.Н.С. і більше як 20 років був провідним консультантом по санітарній авіації – член експертної групи МОН України з розгляду робіт, поданих на здобуття премій Кабінету міністрів України. Більшість викладачів кафедри мають вищу кваліфікаційну категорію по спеціальностях: фтизіатрія, пульмонологія, інфекційні хвороби, дерматологія та венерологія.
Кафедра була створена в 1996 році, на базі туберкульозної лікарні №1 м. Київ та КМКЛ №9. Організував і очолює її по теперішній час доктор мед. наук, академік Академії наук вищої школи України, професор Мельник В.П. Першими викладачами були:
|
Завідувач кафедри
Мельник Василь Павлович
Контактна інформація
ОСОБЛИВЕ
ПОДІЇ | Всі Події
20
СІЧ
Лекція Півень Любові Валентинівні «Розлади харчової поведінки в медико-психологічній практиці»
Захід відбудеться 20 січня 2025 року о 16:00 у Київському Медичному Університеті за адресою: Бориспільська, 2, «Discovery Hall» (лекторій №302).
Новини кафедри анатомії, топографічної анатомії та оперативної хірургії
10 грудня 2024 року на кафедрі анатомії, топографічної анатомії та оперативної хірургії сту...
19 Грудня 2024
Триває практика у студентів-стоматологів
У студентів 5 курсу стоматологічного факультету вже третій тиждень триває виробнича лікарська пра...
16 Грудня 2024
Новини кафедри української та латинської мов
Профорієнтаційна робота – запорука правильного вибору професії у майбутньому! Протягом жовтня-гру...
16 Грудня 2024
Новини кафедри дитячої терапевтичної стоматології: завершення циклу ТУ «Професійні шкідливості лікарів-стоматологів»
09 грудня 2024 року на кафедрі дитячої терапевтичної стоматології завершився цикл ТУ «Професійні ...
13 Грудня 2024
Профорієнтаційна робота кафедри соціально-гуманітарних дисциплін
Профорієнтаційна робота з молоддю – один з напрямів роботи сучасного закладу вищої освіти. З осен...
13 Грудня 2024
|