Кафедра фізіології, медичної біології та біологічної фізики

Завідувач кафедри Паламарчук Андрій Леонідович, к.мед.н., доцент, лікар вищої категорії.

Освіта: 

-Івано-Франківська Державна Медична Академія. спеціальність лікувальна справа, кваліфікація лікар-невропатолог (диплом BA 144264825 червня, 2001 рік), вища атестаційна категорія (сертифікат 606 від 26 червня 2002 р.). Клінічна ординатура (диплом № 804 від 1.09.2005 р.); 

-Аспірантура за спеціальністю 14.01.15. неврологія. Захищено дисертацію на тему «Диференційний підхід в реабілітації у відновному періоді лікування хворих молодого віку після перенесеного гострого порушення мозкового кровообігу по типу ішемії»

Науковий ступінь: кандидат медичних наук. 2008р.МОЗ України /П.Л. Шупика НМАПО (Київ, Україна) АМН України.

Рівень англійської мови:  Рівень В2, TOEFL IBT Test

Наукова діяльність:

  1. Шестеріна Д.В., Паламарчук А.Л., Коваленко С.О. (2023). Зміни варіабельності серцевого ритму та периферичної гемодинаміки під час впливу об’ємного пневмопресингу в осіб з різним типом регуляції автономної нервової системи. Фізіологічний журнал, 69(2), 62-70. 
  2. Шестеріна Д.В., Паламарчук А.Л., Коваленко С.О. (2023). Вплив об’ємного пневмопресингу низької інтенсивності у осіб з різним типом регуляції автономної нервової системи на центральну гемодинаміку. Фізіологічний журнал, 69(3), 92-98.
  3. Паламарчук А. Л., Шестеріна Д. В. (2022). Зміни гемодинаміки при при дії об’ємного пневмопресингу на лімфатичну систему. Вісник черкаського університету імені Б. Хмельницького №1, 58-61.
  4. Д. В. Шестеріна, А. Л. Паламарчук, С. О. Коваленко.(2023). Вплив об’ємного пневмопресингу на периферичну гемодинаміку у осіб з різним рівнем кровонаповнення нижніх кінцівок. Журнал здобутки клінічної та експериментальної медицини №3, 190-194.
  5. Shesterina, D.V., Palamarchuk, A.L. (2023). Modifications of lower limbs central and peripheral hemodynamics due to intermittent pneumatic compression effects. Multidisciplinární mezinárodní vědecký magazín “Věda a perspektivy” je registrován v České republice. Státní registrační číslo u Ministerstva kultury. Serie: Lékařské vědy, 3(22), 337-345.

Організатор  тематичних курсів удосконалення для лікарів «Принципи реабілітації функції ходьби у пацієнтів з ампутаціями кінцівок внаслідок перенесених мінно-вибухових травм та вогнепальних поранень” та  «Принципи організації, структури медичної реабілітаційної допомоги при політравмі в умовах військового часу» для лікарів на базі Київського інституту реабілітації»

  • Паламарчук Андрій Леонідович – завідувач кафедри, кандидат медичних наук, доцент
  • Шестеріна Дар’я Володимирівна – завуч кафедри, доктор філософії, викладач
  • Завгородній Микола Олегович – доктор філософії, викладач
  • Бібікова Вікторія Миколаївна – кандидат медичних наук, доцент
  • Колінько Яків Іванович – старший викладач
  • Єна Марина Сергіївна – кандидат біологічних наук, доцент
  • Сушко Борис Степанович – кандидат біологічних наук, доцент
  • Серденко Таїсія Володимирівна – кандидат фізико-математичних наук, старший викладач
  • Сук Лариса Едуардівна – викладач
  • Байсарович Катерина Валеріївна – лаборант
  • Завгородня Тетяна Валеріївна – освітній асистент
  • Цопа Олександра Костянтинівна– освітній асистент
  • Ільченко Микола Андрійович– освітній асистент
  • Скороходова Яна Олексіївна– освітній асистент

На кафедрі здійснюється викладання таких основних дисциплін, як фізіологія, медична біологія, медична та біологічна фізика, вища математика та статистика, біологічна фізика з фізичними методами аналізу. Та вибіркових дисциплін – електрофізіологія та інструментальні методи в фізіології.

Викладачі кафедри працюють зі студентами україномовних та англомовних спеціальностей таких, як: «Медицина», «Стоматологія», «Фармація, промислова фармація».

З метою оновлення технологій навчання на заняттях використовується мультимедійна презентація та комп’ютерний контроль знань. Навчальні матеріали з усіх освітніх компонентів, які викладаються на кафедрі в системі дистанційного навчання студентів, розміщені на сайті університету. 

Для методичного забезпечення практичної частини занять є достатня кількість таблиць, макетів, приладів та інших демонстраційних матеріалів. Кафедра має можливість проводити практичну частину всіх занять з використанням необхідного обладнання.

На допомогу студентам в опановування програми навчання співробітниками кафедри виданий методичний посібник «Робочий зошит з фізіології»   медичний посібник «Крок-1», Функціонує науковий клуб з фізіології під керівництвом доцента кафедри кандидата медичних наук Паламарчука Андрія Леонідовича.

На кафедрі розроблені методичні матеріали для всіх освітніх компонентів, що викладаються, двома мовами (українською та англійською), навчально-методичні посібники для навчання для студентів 1-2 курсу для всіх форм навчання, а також робочі зошити для студентів 1-2 курсу. Ведеться постійна робота з оновлення бази тестових завдань для дисциплін, з яких складається ліцензійний іспит ЄДКІ Крок-1.

На кафедрі постійно удосконалюється навчальний процес, застосовуються новітні методики викладання (тренінги, проблемні методи, відео-кейси). Лекції мають мультимедійний супровід з усіх освітніх компонентів, що викладаються.

За останні 5 років викладачі кафедри прийняли участь в підготовці і виданні підручника «Медична фізіологія» (2023), робочих зошитів «Робочий зошит з фізіології для студентів медичного факультету» (2024, 2025), «Робочий зошит для англомовних студентів медичного факультету»(2022), трьох навчальних посібників «Guidelines for student of the second year of study 3d semester, 4th semester»(2019), «Навчально-методичний посібник для студентів стоматологічного факультету» (2020)

Коло наукових інтересів співробітників кафедри складають питання підвищення якості життя особистості, індивідуальний режим праці, ефективність трудової діяльності, оцінка загальних ризиків повсякденної діяльності для здоров’я індивідів різних вікових груп. Перспективним напрямом роботи вбачається дослідження функціонального стану здоров’я і біологічного віку іноземних студентів.

За час існування кафедри її працівники опублікували 214 статей, зокрема 72 у міжнародних виданнях, підготували близько 700 наукових доповідей, одержали вісім авторських свідоцтв і вісім патентів.

За час існування кафедри надруковано 311 статей, зокрема міжнародних (81) та підготовлено близько восьмиста  доповідей, одержано 8 авторських свідоцтв і 8 патентів, захищена 14 кандидатських  дисертацій, на даний час виконуються 2 кандидатські і 2 докторські дисертації. На сьогодні виконуються п’ять докторських дисертацій. Тема наукової роботи кафедри, над якою наразі працюють співробітники кафедри – «Вивчення психофізіологічних, антропометричних, фізіоергометричних, морфологічних характеристик організму», державний реєстраційний номер 0123U103689

Завдяки проведеній науковій роботі кафедри були впроваджені наступні практичні результати, що обумовили підвищення якості життя особистості, індивідуальний режим праці, ефективність трудової діяльності, оцінка загальних ризиків повсякденної діяльності для здоров’я індивіду різних вікових груп.

Науково-дослідна робота кафедри на 2024-2025 навчальні роки: дослідження морфо-фізіологічних особливостей організму. Вивчення антропометричних фізіоергометричних характеристик організму людини.

З 16 січня 2023 року був проведений цикл тематичного удосконалення “Принципи реабілітації функції ходьби у пацієнтів з ампутаціями кінцівок внаслідок перенесених мінно-вибухових травм та вогнепальних поранень” для лікарів на базі Київського інституту реабілітації. А у 2024 році «Принципи організації, структури медичної реабілітаційної допомоги при політравмі в умовах військового часу» для лікарів на базі Київського інституту реабілітації»

Щомісяця кафедра проводить студентський науковий гурток «Фізіологія» для студентів, що сприяє розширенню кругозору з актуальних питань сучасної фізіології. Наразі студенти 2 курсу Медичного факультету на базі Київського інституту реабілітації аналізують середні нормальні межі норми показників графіків “Statistic” і “Butterfly” для детального встановлення відхилень у патологічній ходьбі пацієнтів з транстібіальною та трансфеморальною  ампутацією нижніх кінцівок.

Кафедра фізіології, медичної біології та біологічної фізики була заснована у 1992 р. Її основоположником став д.мед.н., проф. А.Г. Козлов. У перші півтора року становлення роботи кафедри її очолювали кандидат біологічних наук С.В. Андрійченко, доцент біологічних наук доцент А. В. Безусько.

У 1994 р. на чолі кафедри став Заслужений діяч науки й техніки України, д.біол.н., проф. В. К. Рибальченко, значно активізувалася не тільки навчальна робота (зокрема вперше введено рейтинговий контроль знань студентів), а й наукова співпраця з лабораторією мембранології Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Наслідком такої співпраці став винахід безрецепторного механізму взаємодії біологічно активних речовин із клітинною мембраною, а найголовніше – створення сучасної моделі молекулярної організації біологічних мембран. У цей час співробітники кафедри виконували теоретичні й експериментальні дослідження з нових напрямів: безрецепторні механізми, ефекти біорегуляторів.

У 2008 р. завідувачем кафедри став д.біол.н., проф. З. Д. Скрипнюк, який спрямував науковий інтерес співробітників на вивчення аспектів інформаційної терапії для лікування різних патологій.

З 2017 р. роботою кафедри керує д.мед.н., ст.н.с. Поляков Олександр Анатолійович. Поляков О.А. закінчив у 1981 р. Київський медичний інститут ім. О. О. Богомольця за спеціальністю «Гігієна, санітарія, епідеміологія». Кандидатську дисертацію на тему «Исследования работоспособности работников на предприятии» захистив у 1988 р. Доктор медичних наук з 2002 р. (спеціальність «Нормальна фізіологія», тема роботи – «Фізіологічна характеристика трудової діяльності людини у віковому аспекті і оцінка працездатності»). З 1998 р. працював на посаді старшого наукового співробітника кафедри фізіології, медичної біології та біологічної фізики Університету. З 1997 р. по сьогодні – завідувач лабораторії професійно-трудової реабілітації в Інституті геронтології ім. Д. Ф. Чеботарьова НАМН України. 

З 2019 року по теперішній час кафедру очолює Паламарчук Андрій Леонідович. У 2001 році закінчив Івано-Франківську Державну Медичну Академію спеціальність лікувальна справа, кваліфікація лікар-невропатолог. У 2002 році отримав вищу атестаційну категорію, а в 2005 році закінчив клінічну ординатура. В 2007 році захистив дисертацію за спеціальністю 14.01.15. неврологія на тему «Диференційний підхід в реабілітації у відновному періоді лікування хворих молодого віку після перенесеного гострого порушення мозкового кровообігу по типу ішемії» у Національній медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика. 2007 р., Диплом кандидата медичних наук ДК №044859. Стаж педагогічної роботи – 9 років. У 2020 році присуджене вчене звання доцента кафедри фізіології, медичної біології та біологічної фізики. Науковий консультант компанії РМед Україна, djo global та всеукраїнської організації функціональної медицини. Паламарчук А.Л. є автором та співавтором понад 26 наукових та навчально-методичних праць та 4 патентів на корисну модель.

Завідувач кафедри
Паламарчук Андрій Леонідович
Контактна інформація
Адреса:Київ, вул. Бориспільська, 2, каб. №306
Email:dpmbbp@kmu.edu.ua
Тел.:+38 (096) 524-46-97
ПОДІЇ | Всі Події НОВИНИ КАФЕДР | Всі новини
Кафедра ортопедичної стоматології та ортодонтії завершила цикл спеціалізації «Ортодонтія»
26 березня 2025 року відбулося урочисте вручення сертифікатів молодим лікарям, які здобули кваліф...
02 Квітня 2025
Виробнича фармацевтична практика: фармацевтична хімія
Завершився черговий цикл виробничої фармацевтичної практики для студентів факультету психології т...
31 Березня 2025
Відбувся ЛІІ Крок 3 для лікарів-інтернів за спеціальністю “Стоматологія”
Сьогодні 25.03.2025 відбувся ліцензійний інтегрований іспит Крок 3 для лікарів-інтернів за спеціа...
25 Березня 2025
На базі Pharmacy Training Centre було проведене заняття з клінічної фармації!
10 березня на базі Pharmacy Training Centre було проведене заняття з клінічної фармації для студе...
17 Березня 2025
На кафедрі ДТС відбувся майстер-клас для студентів!
5 березня 2025 об 11.00 на кафедрі Дитячої терапевтичної стоматології за адресою: вул. Тростянець...
12 Березня 2025
ОФІЦІЙНІ ПОРТАЛИ
ПАРТНЕРИ | Всі Партнери