Кафедра інфекційних хвороб, фтизіатрії та дерматовенерології
На кафедрі читаються лекції, проводяться практичні заняття та курація хворих для студентів 4, 5 та 6 курсів медичного факультету та факультету по роботі з іноземними студентами, а також 4-го курсу стоматологічного факультету. До структури кафедри входять наступні навчальні дисципліни: – фтизіатрія; – пульмонологія; – інфекційні захворювання легень; – інфекційні хвороби; – дерматологія та венерологія. З 2000 року проводиться післядипломна підготовка лікарів-інтернів за спеціальностями: інфекційні хвороби, фтизіатрія та пульмонологія, дерматологія та венерологія (підготовлено 203 лікарі інтерни, 8 клінічних ординаторів, а з 2004 року – 32 магістри медицини).
На допомогу студентам по оволодінню програмами навчання по всіх навчальних дисциплінах створені робочі навчальні програми, методичні розробки, рекомендації та вказівки для студентів і викладачів на українській та англійській мовах. Видані три підручники та 5 навчальних посібників. Останній навчальний посібник «Фтизіатрія» в 2022 році.
Основні наукові направлення співробітників кафедри це дослідження коморбідних захворювань та станів – туберкульоз та ВІЛ-інфекція, туберкульоз та алкоголізм, туберкульоз та материнство, ризик інфікування та ризик захворювання туберкульозом студентської молоді та дітей, клініко-експериментальне дослідження антимікобактеріальної активності сучасних антимікобактеріальних препаратів та засобів народної медицини; особливості виявлення, діагностика та лікування бронхіальної астми, хронічного обструктивного захворювання легень, негоспітальної пневмонії, вірусних гепатитів та захворювань, що передаються статевим шляхом. Під керівництвом співробітників кафедри захищено за останні 15 років 2 докторські дисертації 13 кандидатських та 32 магістерські роботи; співробітники кафедри захистили 5 кандидатських дисертацій та одну докторську (професор Топольницький В.С.). По матеріалах наукових робіт за період існування кафедри підготовлено та опубліковано 3 монографії, 13 методичних рекомендацій та міжвідомчих інструкцій, 3х – стандартів та протоколів по лікуванню та обстеженню хворих, 12 патентів, авторських свідоцтв на винаходи, понад 280 наукових праць у вітчизняних та закордонних виданнях. Особливе місце в науковій роботі займають наукові дослідження кафедри, як дослідницького центру МОЗ України по багатоцентрових міжнародних наукових програмах по вивченню ефективності та переносимості нових лікарських препаратів та засобів їх доставки в пульмонології, у фтизіатрії, при лікуванні вірусних гепатитів. Центр на протязі всіх 20 років даних досліджень очолює професор Мельник В.П., який співпрацює з вченими більш ніж 30 країн Європи, Азії, Африки та Америки. На тренінгах по наукових програмах співробітники кафедри відвідали 27 країн світу. Співробітники кафедри консультують більше як в 10 лікарнях, поліклініках та наукових установах м. Києва, серед яких Інститут інфекційних захворювань НМАН України, госпіталь та центральна поліклініка МВС України, СІЗО. Професор Панасюк О.В. є головним консультантом по туберкульозу Ц.Н.С. і більше як 20 років був провідним консультантом по санітарній авіації – член експертної групи МОН України з розгляду робіт, поданих на здобуття премій Кабінету міністрів України. Більшість викладачів кафедри мають вищу кваліфікаційну категорію по спеціальностях: фтизіатрія, пульмонологія, інфекційні хвороби, дерматологія та венерологія.
Кафедра була створена в 1996 році, на базі туберкульозної лікарні №1 м. Київ та КМКЛ №9. Організував і очолює її по теперішній час доктор мед. наук, академік Академії наук вищої школи України, професор Мельник В.П. Першими викладачами були:
|
Завідувач кафедри
![]() Мельник Василь Павлович
Контактна інформація
ОСОБЛИВЕ
ПОДІЇ | Всі Події
НОВИНИ КАФЕДР | Всі новини
Кафедра ортопедичної стоматології та ортодонтії завершила цикл спеціалізації «Ортодонтія»
26 березня 2025 року відбулося урочисте вручення сертифікатів молодим лікарям, які здобули кваліф...
02 Квітня 2025
Виробнича фармацевтична практика: фармацевтична хімія
Завершився черговий цикл виробничої фармацевтичної практики для студентів факультету психології т...
31 Березня 2025
Відбувся ЛІІ Крок 3 для лікарів-інтернів за спеціальністю “Стоматологія”
Сьогодні 25.03.2025 відбувся ліцензійний інтегрований іспит Крок 3 для лікарів-інтернів за спеціа...
25 Березня 2025
На базі Pharmacy Training Centre було проведене заняття з клінічної фармації!
10 березня на базі Pharmacy Training Centre було проведене заняття з клінічної фармації для студе...
17 Березня 2025
На кафедрі ДТС відбувся майстер-клас для студентів!
5 березня 2025 об 11.00 на кафедрі Дитячої терапевтичної стоматології за адресою: вул. Тростянець...
12 Березня 2025
|