ПОДІЇ | Всі Події

Інформаційна довідка щодо рейтингової оцінки наукової діяльності кафедр та науково-педагогічних працівників Київського медичного університету у 2021 році

Рейтингова оцінка здійснювалась згідно з відповідним Положенням, затвердженим Вченою радою університету 26.06.2019 (протокол № 10), та наказом університету від 09.02.2022 № 61 «Про обговорення звітів кафедр для рейтингового оцінювання наукової діяльності кафедр та науково-педагогічних працівників університету». Узагальнені матеріали щодо результатів рейтингового оцінювання наукової діяльності науково-педагогічних працівників було обговорено та затверджено на засіданні Вченої ради 01.06.2022 (протокол №10) та оприлюднюються на офіційному сайті університету.

Відповідно до позиції «Науковий рейтинг викладачів» найбільшу кількість балів отримали:

Гуртовенко Ірина Олександрівна, викладач кафедри фармацевтичної і біологічної хімії, фармакогнозії. Відповідно до рейтингу бал викладача складає – 973.

Захищено науково-дослідну роботу «Порівняльне фармакогностичне дослідження деяких видів роду Агастахе (Agastache J.Clayton ex Gronov)» (керівник – д.фарм.н., професор Коновалова О.Ю.) на здобуття наукового ступеня кандидата фармацевтичних наук за спеціальністю 15.00.02 – фармацевтична хімія та фармакогнозія, затверджено Атестаційною колегією МОН 09.02.2021 (диплом ДК № 058851).

Коваленко Ольга Олександрівна, викладач кафедри громадського здоров’я та мікробіології. Відповідно до рейтингу бал викладача складає – 955.

Була захищена кандидатська дисертація на здобуття наукового ступеню кандидат медичних наук, тема: «Механізми державного управління впровадженням міжнародних стандартів ISO у сферу охорони здоров’я України» на базі Державного університету «Житомирська політехніка», затверджено МОН 30.11.2021 р.

Відповідно до позиції «Науковий рейтинг завідувачів кафедр» найбільшу кількість балів отримали:

  1. Копчак О.В., доктор медичних наук, професор, завідувачка кафедри терапевтичної стоматології та пародонтології. Відповідно до рейтингу бал завідувача кафедри складає – 2180.

Копчак О.В. є керівником НДР кафедри терапевтичної стоматології та пародонтології “Клініко-лабораторне обґрунтування новітніх підходів в діагностиці, профілактиці та лікуванні основних стоматологічних захворювань”, номер Державної реєстрації – 0118U006672.

Керує підготовкою аспірантки Літвінової (Янішевської) Я.В.

За 2021 рік Копчак О.В. опубліковано 12 праць наукового характеру, з них публікації у періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз Scopus або Web of Science та у європейських журналах з високим індексом цитування.

Копчак О.В. організовано та забезпечено участь студентів університету в студентському науковому конкурсі:

Міжнародний конкурс клінічного випадку Global Clinical Case Contest 2020 (GCCC 2020-2021). Забезпечено участь студентів «КМУ» в І, ІІ та ІІІ етапах (перемога Карлової Валерії 2021 рік (4 курс) на національному рівні та участь у міжнародному етапі конкурсі від України (англійською мовою).

Копчак О.В. є членом галузевої конкурсної комісії Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт українською мовою МОН з галузі «Стоматологія».

Підписано меморандум про співпрацю кафедри терапевтичної стоматології та пародонтології КМУ та японської компанії SHOFU (представництво в Німеччині).

Підписано меморандум про співпрацю університету з Казахстанським медичним університетом імені Асфендіярова.

Копчак О.В. пройшла стажування в Europian Institute for Science and Distance Learning, Germany 06 вересня – 05 жовтня 2021, є асоціативним членом European Federation of Periodontology.

  1. Коновалова О. Ю., доктор фармацевтичних наук, професор, завідувачка кафедри фармацевтичної і біологічної хімії, фармакогнозії. Відповідно до рейтингу бал завідувача кафедри складає –1832,5.

Коновалова О.Ю. виступила рецензентом двох міжнародних наукових журналів, що індексуються престижними наукометричними базами: «Journal of Faculty of Pharmacy of Ankara University» (Scopus), Туреччина, та «Bulletin of Pharmaceutical Sciences. Assiut University» (PubMed, Chemical Abstracts), Єгипет.

Коновалова О.Ю. – член експертної групи МОН з розгляду робіт, для участі у конкурсі на здобуття Премії Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій за напрямом «Впровадження нових технологій та обладнання для якісного медичного обслуговування, лікування, фармацевтики».

  1. Веселовська З. Ф., доктор медичних наук, професор, академік НАМН України завідувачка кафедри хірургічних хвороб №2. Відповідно до рейтингу бал завідувача кафедри складає –1515.

Обрана у 2021 року академіком Національної академії медичних наук України за спеціальністю «офтальмологія». Головний редактор міжнародного науково-практичного журналу “Офтальмологія”.

Відповідно до позиції «Науковий рейтинг кафедр» найбільшу кількість балів  отримали:

  1. Кафедра фармацевтичної і біологічної хімії, фармакогнозії, завідувачка кафедри доктор фармацевтичних наук, професор Коновалова О.Ю. Відповідно до рейтингу бал кафедри складає –8629,8.

Кафедра бере участь у проведенні спільних наукових досліджень з Інститутом хімії високомолекулярних сполук НАН України, Інститутом хімії поверхні ім. О.О. Чуйка НАН України.

Отримано грант від Dow Europe. Сума гранту 413000. Результативність гранту: придбано обладнання, почалося впровадження розроблених освітніх методик з розвитку професійної освіти.

Співробітниками кафедри опрацьовано спільно з ТОВ «Киевфармгрупп» (м. Бровари) технологічний регламент промислового виробництва гідрофільно-гідрофобної ранозагоювальної композиції «Пателен®» та розроблено відповідні методи контролю якості (проф.Геращенко І.І.). На разі композиція виготовляється на ТОВ «Киевфармгрупп» (м. Бровари) в обсязі не менше 10 000 флаконів на місяць.

Отримано патент на винахід № 124168 Україна. МПК С08G 18/28, С08G 18/75, С08C 19/40 28.07.2021 Бюл. № 30. «Спосіб отримання олігодієнуретан епоксидів». Грищенко В.К., Матюшов В.Ф.,  Бусько Н.А., Баранцова А.В., Гудзенко Н.В., Толстов О.Л.

Студентка університету Мишолов Анастасія Анатоліївна під науковим керівництвом співробітників кафедри отримала премію за студентську наукову роботу на конкурсі здобуття премії НАМН України у  2021/2022 навчальному  році.

  1. Кафедра громадського здоров’я та мікробіології, завідувачка кафедри доктор медичних наук, професор Баєва О.В. Відповідно до рейтингу бал кафедри складає -6384.

Кафедра працює над НДР «Теоретики-методологічні засади підготовки фахівців в вищих навчальних закладах з питань охорони громадського здоров’я».

Науково-викладацьким складом кафедри протягом року було опубліковано 25 наукових статей в фахових, міжнародних, електронних виданнях, як в Україні та і за її межами. 16 статей у журналах, що входять до наукометричних баз Scopus, Web of science. Отримано патент на літературний твір Заболотною І.Е.

Співробітники кафедри: Зеленцова С.М., Лазоренко Л.В. брали участь у закордонних стажуваннях у Німеччині та Польщі. Науково-викладацький склад кафедри протягом року взяв участь у  44 конференціях та у конгресі.

Професор кафедри Якименко І.Л.  продовжив роботу координатором проекту з програми ЄС Еразмус+ на проект «Центр Європейського Союзу Жана Моне з Циклічної та Зеленої Економіки», № 620627-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-CoE (2020-2023 рр.).

На кафедрі протягом року працювали 4 наукові гуртки з соціальної медицини та гігієни, мікробіології.  Викладачі залучали талановиту молодь до наукової роботи.

  1. Кафедра неврології, психіатрії та фізичної реабілітації, завідувачка кафедри доктор медичних наук, професор Копчак О.О. Відповідно до рейтингу бал кафедри складає4895.

Кафедра працює над НДР «Уточнення ролі епігенетичних чинників та мікробіотів в патогенезі, в клінінічному перебігу та профілактики мігрені».

Окрім чисельних наукових публікацій у 2021 році Копчак О.О. підготувала до захисту аспірантку Одінцову Т.А. Керує підготовкою аспірантки Гриценко О.Є., яка виконує успішно дисертацію та представляє молодих вчених у Вченій раді Університету.

Співробітники кафедри є членами в іноземних організаціях: Європейська академія неврології, European Psychiatryc Associatian., Chernobyl Children Life line, ЄвроМайдан Рим.

Співробітники кафедри приймають участь у сумісних наукових дослідженнях:

Мультицентрове, рандомізоване, подвійне сліпе, подвійне масковане, що проводиться в паралельних групах з використанням активного контрольного препарату дослідження 3-ї фази, в якому оцінюється ефективність і безпека евобрутинібу в порівнянні з терифлуномідом у пацієнтів з рецидивуючим розсіяним склерозом»  MS200527ˍ0082 – країна – Швейцарія;

«Рандомізоване подвійне сліпе плацебо-контрольоване клінічне дослідження, що вивчає ефективність та безпеку застосування перорального семаглутиду у пацієнтів із початковою стадією хвороби Альцгеймера (EVOKE)».NN6535-4725(evoke+), NN6535-4830 (evoke) – країна – Велика Британія;

Кафедрою здійснюється міжнародна науково-дослідна робота – Scientific project on the topic «Eurasian Child and Adolescent Mental Health Study» (EACMHS),  Фінляндія, Університет м. Турку, науковий центр Університету – залучено 17 країн світу, країна-замовник – Фінляндія.

Співробітники кафедри брали участь у тематичному стажуванні у Польщі (Innovations in Education. Innovative technologies for Teaching Professional Disciplines).

Видавнича діяльність кафедри у 2021 році також була представлена на належному рівні, а саме: 13 публікацій у виданнях, що індексуються наукометричними базами Scopus, PubMed, Web of Science, 27 статтей у журналах, що включені до переліку наукових фахових видань МОН України, 2 монографії та 2 підручника.

 peiring

13.06.2022
ПОДІЇ | Всі Події
28
ЛИС
Запрошуємо на лекцію «Сучасні методи дослідження 3D діагностика в стоматології»
Лекція відбудеться  28 листопада 2024 року об 11.00 за адресою: вул. Бориспільська, 2, «Discovery Hall» (лекторій №302).
15 Листопада 2024
13
ГРУ
Конференція «Інноваційні горизонти в медицині та техніці: погляди молодих вчених»
 13 грудня 2024 року в Польському кампусі КМУ (м. Катовіце) відбудеться щорічна міжнародна науково-практична конференція студентів та молодих  вчених «ІННОВАЦІЙНІ ГОРИЗОНТИ В МЕДИЦИНІ ТА ТЕХНІЦІ: ПОГЛЯДИ МОЛОДИХ ВЧЕНИХ».
19 Листопада 2024
НОВИНИ КАФЕДР | Всі новини
Новини кафедри терапевтичної стоматології та пародонтології
30 жовтня 2024 року відбулося практичне заняття на кафедрі терапевтичної стоматології та пародонт...
18 Листопада 2024
Новини кафедри громадського здоров’я та мікробіології
25 жовтня студенти ІІІ курсу медичного факультету разом з викладачкою кафедри громадського здоров...
05 Листопада 2024
Новини кафедри соціально-гуманітарних дисциплін
24 жовтня 2024 року на кафедрі соціально-гуманітарних дисциплін відбулася чергова дискусія на пла...
04 Листопада 2024
Кафедра дитячої терапевтичної стоматології: лекція і майстер-клас «Інноваційний підхід до індивідуальної гігієни порожнини рота»
29 жовтня 2024 року на кафедрі дитячої терапевтичної стоматології за адресою: вул. Тростянецька 8...
04 Листопада 2024
Новини кафедри анатомії, топографічної анатомії і оперативної хірургії
17 жовтня 2024 року на кафедрі анатомії, топографічної анатомії і оперативної хірургії відбулось ...
30 Жовтня 2024
ОФІЦІЙНІ ПОРТАЛИ
ПАРТНЕРИ | Всі Партнери