Кафедра патології та судової медициниСулаєва Оксана Миколаївна – доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри патології та судової медицини Київського Медичного Університету. Сулаєва О.М. закінчила з відзнакою Донецький Національний Медичний Університет, у 2001 р. захистила кандидатську дисертацію, у 2012 р – докторську дисертацію. У 2016 року отримала звання про професорки. З 2016 по 2022 – генеральний секретар ORPHEUS (The Organisation for PhD Education in Biomedicine and Health Sciences in the European System). Також з 2018 по 2020 Сулаєва О.М. була членкинею Наукової Ради Національного Фонду Досліджень України. З 2020- по 2024 навчалася в Loyola University Chicago, отримала ступінь Master of Art in Bioethics and Health Policy (2022), та Doctor of Bioethics (2024). З 2017 р. працювала в Медичній лабораторії CSD, де поєднувала практичну діяльність та наукові дослідження у сфері клінічної та молекулярної патології, регенераторної медицини та біоматеріалів. З 2024 року обіймає посаду завідувача кафедри патології та судової медицини Київського Медичного університету. Сфера наукових інтересів професора Сулаєвої О. М, включає дослідження прогностичних та предиктивних біомаркерів при раку, а також трансляційні дослідження у сфері біоматеріалів та персоналізованої медицини. Має більш 300 наукових публікацій. H-індекс 10 (Scopus) Нині науковиця є членкинею USCAP, ASCP, ESMO, AMP та ISBER, а також обрана Головою правління ГО Українська Асоціація Дослідницьких Біобанків.
На кафедрі читають лекції і проводять практичні заняття для студентів 1-го та 2-го курсу медичного факультету, стоматологічного та міжнародного факультетів. Інтернатура зі спеціальності «Патоморфологія» проводиться під керівництвом доктором медичних наук, професором Сулаєвою О.М. Освітні компоненти викладаються українською і англійською мовами. На кафедрі здійснюється викладання таких освітніх компонентів:
Навчальний процес на кафедрі проводиться українською, англійською мовами здобувачам вищої освіти другого освітнього рівня, медичного, стоматологічного факультетів та міжнародного факультету. Інтернатура проводиться за спеціальністю «Патоморфологія». Дисципліни, які викладаються на кафедрі:
Викладачі кафедри є авторами і співавторами 5 підручників та 2 навчальних посібників, 3 монографії серед яких: 1. Барінов Е. Ф. , О. М. Сулаєва, О. Р. Ніколаєнко та ін.; за ред. О. Ф. Барінова, Ю. Б. Чайко.Гістологія, цитологія та ембріологія: у 3 книгах. — Книга 3. Частина 2. Спеціальна гістологія і ембріологія внутрішніх органів: навчальний посібник (ВНЗ ІV р. а.) 2. Луцик О.Д., Чайковський Ю.Б. Гістологія, цитологія, ембріологія : підручник для студентів вищих навчальних закладів МОЗ України / Вінниця : Нова Книга, 2020. 496 с.
монографії:
Cпівробітниками кафедри виданий методичний посібник «Робочий зошит з патофізіології двома мовами. Науково-педагогічними співробітниками кафедри розроблено низку методичних рекомендацій для здобувачів освіти за такими освітніми компонентами: патоморфологія, гістологія, патофізіологія. Готується до друку навчальний посібник «Клінічна гістологія». Кафедрою проводиться підготовка студентів до атестації: ЄДКІ (Етап 1, Інтегрований тестовий іспит КРОК 1);
Основними напрямками наукової роботи кафедри є вивчення проблем імуноонкології та геноміки раку. Співробітники кафедри працюють над виконанням НДР “Дослідження взаємозв’язку генетичних альтерацій, сигнальних та імунних механізмів в солідних пухлинах”, державний реєстраційний номер: 0125U002022. Кафедра плідно співпрацює з медичною лабораторією SCD виконуючи спільні наукові теми, також на базі лабораторії проводяться практичні заняття де здобувачі освіти мають можливість ознайомитися з передовими лабораторними технологіями і ресурсами, що покращують діагностичні навички та знання. Співробітники кафедри беруть участь у наукових конференціях і з’їздах в тому числі міжнародних, підвищують кваліфікацію на тематичних курсах удосконалення. Завідувачка кафедри – Президент Української Асоціації Персоналізованої Медицини. В тому числі є активним членом ряду професійних асоціацій: European society of pathology; European Society of Medical Oncology; American Society of Clinical Pathology. Має ступінь Doctor in Bioethics and Healthcare Policy, отриманий в Loyola University Chicago (USA). Автор більше 200 наукових публікацій, з них 47 в міжнародних виданнях, що індексуються у Scopus.
Історія кафедри патології та судової медицини розпочалася 5.05.1992 р. Для організації навчального процесу було створено три кафедри:
У 2006 році кафедри було об’єднано. Історія кафедри патологічної анатомії: 31.10.1992 року першим завідувачем кафедри патологічної анатомії був призначений Червяк Петро Іванович з 1994- 2005 роки кафедру очолював Гичка Сергій Григорович Історія кафедри гістології, цитології та ембріології розпочалася у 1992 році під керівництвом Костинського Григорія Борисовича з 1999-2000 р. завідував кафедрою Коломійцев Андрій Костянтинович з 2001-2003 р. кафедру очолює Костинський Григорій Борисович з 2004 року кафедрою завідує Неумержицький Олександр Леонідович Історія кафедри судової медицини: Кафедра судової медицини була створена у 1992 році. з 1992 року завідував кафедрою Лісовий Анатолій Семенович з 2011 року завідувачем кафедри був Шевчук Вадим Аврамович з 2019 рік відповідальним за освітній компонент стає Бондар Станіслав Степанович У 2006 році кафедри було об’єднано і перейменовано в кафедру «Патологічної анатомії, гістології та судової медицини», яку очолював Гичка Сергій Григорович У 2023 році відбулася реорганізація кафедри. До складу кафедри приєднали освітній компонент “Патофізіологія” і перейменовано в кафедру «Патології та судової медицини» З серпня 2024 року посаду завідувача кафедри обіймає професор, доктор медичних наук Сулаєва Оксана Миколаївна.
|
Контактна інформація
ОСОБЛИВЕ
ПОДІЇ | Всі Події
НОВИНИ КАФЕДР | Всі новини
Кафедра ортопедичної стоматології та ортодонтії завершила цикл спеціалізації «Ортодонтія»
26 березня 2025 року відбулося урочисте вручення сертифікатів молодим лікарям, які здобули кваліф...
02 Квітня 2025
Виробнича фармацевтична практика: фармацевтична хімія
Завершився черговий цикл виробничої фармацевтичної практики для студентів факультету психології т...
31 Березня 2025
Відбувся ЛІІ Крок 3 для лікарів-інтернів за спеціальністю “Стоматологія”
Сьогодні 25.03.2025 відбувся ліцензійний інтегрований іспит Крок 3 для лікарів-інтернів за спеціа...
25 Березня 2025
На базі Pharmacy Training Centre було проведене заняття з клінічної фармації!
10 березня на базі Pharmacy Training Centre було проведене заняття з клінічної фармації для студе...
17 Березня 2025
На кафедрі ДТС відбувся майстер-клас для студентів!
5 березня 2025 об 11.00 на кафедрі Дитячої терапевтичної стоматології за адресою: вул. Тростянець...
12 Березня 2025
|