ПОДІЇ | Всі Події

Міжнародний день офтальмології

8 серпня, починаючи з 2004 року, відзначається Міжнародний день офтальмології. Датою проведення цього свята було обрано 8 серпня – день народження видатного хірурга-офтальмолога Святослава Федорова, який зробив значний вклад у розвиток світової офтальмології.

Офтальмологія стрімко розвивається і вдосконалюється. Доступність висококваліфікованої офтальмологічної допомоги значною мірою визначає якість життя людини, оскільки забезпечує можливість збереження зору.

Однією з найбільш поширених у світі причин втрати зору залишається глаукома. Це небезпечне захворювання очей, що проявляється періодичним або постійним підвищенням внутрішньоочного тиску з наступним ушкодженням зорового нерву, яке призводить до незворотньої втрати зору.

Найчастіше хвороба розвивається після 40 років, у 85% випадків на початкових стадіях перебігає безсимптомно. Для профілатики цього захворювання важливо щорічно проходити обстеження у офтальмолога, зокрема, з вимірюванням внутрішньоочного тиску.

Київський медичний університет активно бере участь у боротьбі з глаукомою. Наш Університет співорганізатор щорічних міжнародних науково-практичних конференцій, присвячених глаукомі. Керівник «Українського глаукомного товариства» – провідний вчений КМУ Веселовська Зоя Федорівна, заслужений лікар України, Лауреат державної премії України, чл.-кор. НАМН України, проф., д.м.н., завідувач кафедри хірургічних хвороб №2 з курсом офтальмології КМУ. Головне завдання «Українського глаукомного товариства» – підтримка світових досягнень, освітніх, наукових та соціально-медичних проектів, спрямованих на довгострокове збереження зору у хворих на глаукому.

Минулого року відбулася знаменна подія – вперше представник з України та нашого Університету, професор Веселовська Зоя Федорівна, була запрошена до розробки нового протоколу діагностики та лікування глаукоми «Terminology et Guidelines for Glaucoma»- V-th Edition.

У цей святковий день ми приєднуємося до численних привітань на адресу лікарів офтальмологів і бажаємо їм міцного здоров’я, успіхів у їх медичній практиці, сімейного затишку і щастя!

06.08.2021
ПОДІЇ | Всі Події НОВИНИ КАФЕДР | Всі новини
Від студента до лікаря: як кафедра неврології, психіатрії та фізичної реабілітації Київського медичного університету готує професіоналів світового рівня
Медицина — це не просто професія. Це рішення, яке змінює життя людей. Кафедра неврології, психіа...
26 Січня 2026
Перенесення першого заняття Школи нормальної анатомії людини: з 20.01.2026 на березень 2026 року
Шановні абітурієнти та батьки! Нам шкода повідомляти, що перше заняття Школи нормальної анатомії...
16 Січня 2026
Підсумкове заняття з дисципліни “Дитяча терапевтична стоматологія”: успішний захист історії хвороб студентами 5 курсу групи С2101
19 грудня 2025 року на підсумковому занятті, відповідно до календарно-тематичного плану, відбувся...
22 Грудня 2025
Екскурсія та лекційний день у зуботехнічній лабораторії «Цифра»
26 листопада відбулася екскурсія здобувачів освіти 5 курсу до сучасної цифрової зуботехнічної лаб...
18 Грудня 2025
Відкрита лекція з ортопедії та ортодонтії: сучасні підходи до діагностики та лікування захворювань СНЩС
20 листопада кафедрою ортопедичної стоматології та ортодонтії було проведено відкриту лекцію для ...
24 Листопада 2025
ОФІЦІЙНІ ПОРТАЛИ
ПАРТНЕРИ | Всі Партнери