ПОДІЇ | Всі Події

Всесвітній тиждень боротьби з глаукомою

З 12 по 18 березня 2023 року відзначається Всесвітній тиждень боротьби з глаукомою. Він проводиться з 2008 року за ініціативою Всесвітньої асоціації товариств глаукоми – WGA і Всесвітньої асоціації пацієнтів з глаукомою – WGPA. Девіз 2023 року «Світ – яскравий, бережіть зір!».

Глаукома – хронічне, повільно і неухильно прогресуюче захворювання, що є однією з основних причин незворотної сліпоти.

Кожен п’ятий сліпий втратив зір через це захворювання. Для глаукоми характерне регулярне чи періодичне підвищення внутрішньоочного тиску. Процес спричиняє розвиток дефектів поля зору, зменшення гостроти зору, атрофію зорового нерва. Імовірність розвитку захворювання втричі вища у жінок.

Щоб вчасно розпізнати глаукому важливо знати її симптоми і терміново звернутися до лікаря. Серед основних симптомів:
• затуманення зору, поява “сітки” перед очима
• наявність “веселкових кіл” при погляді на світло
• відчуття дискомфорту в оці, відчуття важкості і тиску
• незначна різь в оці
• погіршення здатності бачити в сутінках
• незначні болі навколо очей

Київський медичний університет активно бере участь у боротьбі з глаукомою. Наш Університет співорганізатор щорічних міжнародних науково-практичних конференцій, присвячених глаукомі. Керівник «Українського глаукомного товариства» – провідний вчений КМУ Веселовська Зоя Федорівна, заслужений лікар України, Лауреат державної премії України, академік НАМН України, проф., д.м.н., завідувач кафедри хірургічних хвороб №2 з курсом офтальмології КМУ. Головне завдання «Українського глаукомного товариства» – підтримка світових досягнень, освітніх, наукових та соціально-медичних проектів, спрямованих на довгострокове збереження зору у хворих на глаукому.

12.03.2023
ПОДІЇ | Всі Події НОВИНИ КАФЕДР | Всі новини
У Київському медичному університеті відбувся урочистий випуск студентів
25 червня 2026 року у Палаці культури «Дарниця» відбулися урочистості з нагоди XXIX випуску Київс...
06 Липня 2026
Професор Оксана Копчак представила Київський медичний університет на конгресі EAN 2026 в місті Женева
Завідувачка кафедри неврології, психіатрії та фізичної реабілітації проф. Копчак Оксана Олегівна ...
02 Липня 2026
Фінальний майстер-клас та успішне завершення програми підготовки лікарів-дерматохірургів
Відбувся заключний майстер-клас «CO₂-лазер у дерматохірургії: сучасні клінічні рішення та практич...
01 Липня 2026
Підсумковий екзамен лікарів-інтернів зі спеціальності «Офтальмологія»
Сьогодні академік НАМНУ Веселовська Зоя Федорівна, професор Веселовська Наталія Миколаївна та аси...
26 Червня 2026
Успішне завершення циклу стажування з неврології на кафедрі неврології, психіатрії та фізичної реабілітації
На кафедрі неврології, психіатрії та фізичної реабілітації успішно завершено одномісячний цикл ст...
23 Червня 2026
ОФІЦІЙНІ ПОРТАЛИ
ПАРТНЕРИ | Всі Партнери