We invite our international students on excursion to Expocenter of Ukraine

Our international students are invited to join the excursion to Expocenter of Ukraine (VDNG). It will take place on July 28 at 17:00 and will be carried out by a graduate of Kyiv Medical University, Maksym Derbieniev.

A walk through the Expocenter is not just a route, but a dive into another world. Each pavilion, just like a person, has its own unique name and is decorated with mysterious signs, secrets, which we will try to decipher.

We will also walk the paths where Charles De Gaulle, Ho Chi Minh walked and see the favorite places of the director Emir Kusturica, and the late Prince Philip.

In addition, on the route you will find:
– Walk through the “underground theater”
– Stones that grant wishes
– History of the Greenhouse, where clips are shot!
– Sites where movies and TV series are filmed!

Link to the registration

26.07.2021
Безкоштовний відкритий стоматологічний тренінг для абітурієнтів!
Тренінг відбудеться 26 квітня року о 14:00 за адресою: вул. А. Цедіка, 7, (місце зустрічі - хол перший поверх). Поспішайте, кількість місць обмежена, реєстрація закривається дуже швидко!
18 Квітня 2024
Екскурсія до Інституту ортопедії і травматології НАМН України!
Запрошуємо 26 квітня 2024 року о 13:00 на екскурсію до Інституту ортопедії і травматології НАМН України за адресою: м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 27.
22 Квітня 2024
Запрошуємо на екскурсію до фармацевтичного факультету КМУ!
Запрошуємо вас 29 квітня 2024 року о 16:00 на екскурсію до фармацевтичного факультету Київського Медичного Університету, що відбудеться за адресою: м. Київ, Харківське шосе, 121.
23 Квітня 2024