Вітаємо з Днем фармацевтичного працівника

День фармацевтичного працівника відзначається у третю суботу вересня, в Україні його святкують з 1999 року, а ось у світі його запровадили лише з 2009 року. Свято започаткували на Всесвітньому конгресі фармації і фармацевтичної науки у місті Стамбулі (Туреччина).

В українській фармацевтичній галузі сьогодні працюють понад 350 тисяч осіб. Україна є експортером ліків та співпрацює у цьому напрямку з 25 країнами світу. Асортимент лікарських препаратів, що випускаються в Україні, постійно зростає.

Київський Медичний Університет тісно пов’язаний з цим святом, адже ми вже протягом 20 років готуємо фахівців за спеціальністю «Фармація, промислова фармація» на денній та заочній формах навчання. Тисячі наших випускників-фармацевтів успішно працюють в Україні та за її межами.

14 вересня 2023 року у Київському Медичному Університеті відбулося урочисте святкування День фармацевта.

Привітали зі святом студентів та викладачів фармацевтичного факультету керівництво Університету та почесні гості, зокрема: президент КМУ Олександр Валерійович Поканевич, ректор Борис Борисович Івнєв, бізнес-тренер виробника лікарських засобів корпорації «Юрія-Фарм» Алла Козир, заступник начальника відділу з персоналу мережи аптек «9-1-1» Наталія Салтикова. Представники фармацевтичних компаній отримали від ректора подяки за багаторічну співпрацю з КМУ.

Студенти мали можливість поставити питання гостям, а автори найцікавіших запитань отримали цінні подарунки.

Прийшли привітати своїх колег та студентів, представники кафедр фармацевтичного факультету: завідувач кафедри фармакології та фармакотерапії Середа Петро Іванович та доцент кафедри фармацевтичної і біологічної хімії, фармакогнозії Гуртовенко Ірина Олександрівна, яка розповіла про свій шлях від студента до доцента кафедри.

Кафедри фармацевтичного факультету були нагороджені подяками до Дня фармацевтичного працівника, також було проведено онлайн-опитування серед студентів на кращого викладача, ними стали:
• Гудзенко Андрій Вікторович, завідувач кафедри хімії
• Новикова Лариса Георгіївна, старший викладач кафедри фармакології, клінічної фармакології, викладач фармакології
• Омельковець Тетяна Сергіївна, асистент кафедри фармацевтичної і біологічної хімії, фармакогнозії, викладач фармацевтичної ботаніки

Крім того, подяками були нагороджені студенти фармацевтичного факультету, які займаються волонтерською діяльністю: Михальчук Альбіна, Антонець Анна, Філінська Катерина, Арнаут Евеліна та Середа Софія.

Відомо, що вже два роки поспіль студенти фармацевтичного факультету мають можливість проходити унікальну виробничу практику у провідній аптечній мережі Сілезії «Zdorovit». Своїми позитивними враженнями про проходження практики в Польщі на святкуванні поділилися студенти-фармацевти, які навчаються в Києві та KMU POLISH CAMPUS.

Завершилося свято невеличким концертом, де свої пісенні таланти та художнє декламування віршів продемонстрували студенти-фармацевти.

Вітаємо фармацевтів з професійним святом! Бажаємо усім, хто трудиться у фармацевтичній промисловості, працівникам аптечної мережі, науковцям, управлінцям, викладачам і студентам нових здобутків, здійснення усіх задумів, міцного здоров’я. Нехай ваша плідна праця набуває нового змісту, збагачується досвідом та приносить задоволення від виконаного обов’язку перед людьми, які так чекають на вашу допомогу.