ПОДІЇ | Всі Події

Київський медичний університет був заснований Поканевичем Валерієм Володимировичем(1950-2012р.р.). — заслуженим лікарем України, кандидатом медичних наук, доцентом, Генеральним директором Української асоціації народної медицини, головним позаштатним спеціалістом МОЗ України зі спеціальності «Народна і нетрадиційна медицина».

Перший президент Київського медичного університету народився 5 травня 1950 року в с. Яблунівка Попільнянського району Житомирської області.

В 1973 році закінчив Чернівецький державний медичний інститут за спеціальністю «Лікувальна справа». Після закінчення інтернатури з хірургії в 1974-1976 р.р. працював хірургом, потім – головним лікарем, хірургом-ординатором, начальником медичної служби Житомирської міської лікарні № 1. В 1985 році захистив кандидатську дисертацію.

Нагороджений Державною нагородою України «За заслуги» III ступеня, Почесним знаком «Відмінник охорони здоров’я СРСР», знаком Київського міського голови «Знак Пошани», знаком «Відмінник освіти України» та багатьма іншими відзнаками.

Серед розмаїття шляхів у медицині Валерій Володимирович, вже будучи досвідченим хірургом, чудовим організатором, свідомо знехтував престижною науковою кар’єрою, обрав складний і, навіть, ризикований шлях—захисника й відновника скарбів народної ниви в лікарюванні.

Все своє життя він віддав шляхетній справі — відродженню та впровадженню в Україні та за її межами ефективних методів народної та нетрадиційної медицини. Результати наукових розробок В.В. Поканевича були основою формування нормативно-правової бази у галузі народної і нетрадиційної медицини в Україні, що в подальшому знайшло відображення у державних заходах, спрямованих на її подальший розвиток та інтеграцію в систему медичного забезпечення населення.

В.В. Поканевич стояв у витоків розбудови системи кадрового потенціалу у сфері народної і нетрадиційної медицини України. За його ініціативи та участі у 1998 році була започаткована лікарська спеціальність «Лікар з народної та нетрадиційної медицини», яка була внесена до переліку лікарських посад у закладах охорони здоров`я.

У 1992 році Поканевич В. В. створив Київський медичний університет, робота якого базувалася на необхідності впровадження найбільш ефективних, науково обґрунтованих методів і засобів народної та нетрадиційної медицини до комплексної терапії захворювань у системі медичних закладів України. Реалізація цієї концепції знайшла відображення у функціонуванні і розвитку вищого медичного навчального закладу нового типу, навчання студентів якого сьогодні – це поєднання засад класичної та народної і нетрадиційної медицини, про що так мріяв В.В. Поканевич.

Невичерпний потік енергії, творча наснага, ерудиція, талант, цілеспрямованість та науковий спадок Валерія Володимировича надовго слугуватимуть медичній спільноті і народу України.

27.05.2013
ПОДІЇ | Всі Події НОВИНИ КАФЕДР | Всі новини
Триває виробнича практика у студентів-медиків
Триває студентська виробнича практика на 4 курсі медичного факультету. Студенти продовжують ...
10 Червня 2024
Перебіг екзаменаційної сесії на стоматологічному факультеті
6 червня 2024 року на стоматологічному факультеті пройшов іспит з нормальної анатомії. Студенти п...
07 Червня 2024
Триває практика у студентів-медиків
Вже другий тиждень, як триває виробнича лікарська практика у відділеннях стаціонару  у наших...
29 Травня 2024
Новини кафедри педіатрії
21 та 23 травня 2024 року співробітники кафедри педіатрії, доцент Шевченко Тетяна Антонівна та Зл...
28 Травня 2024
Студенти-медики склали КРОК2
14 травня 2024 року студенти медичного факультету складали один з найважливіших та найскладніших ...
28 Травня 2024
ОФІЦІЙНІ ПОРТАЛИ
ПАРТНЕРИ | Всі Партнери