ПОДІЇ | Всі Події

Всесвітній тиждень боротьби з глаукомою

З 7 по 13 березня відзначається Всесвітній тиждень боротьби з глаукомою. Він проводиться з 2008 року за ініціативою Всесвітньої асоціації товариств глаукоми – WGA і Всесвітньої асоціації пацієнтів з глаукомою – WGPA. Девіз 2021 року «Світ – яскравий, врятуй свій зір!»

Глаукома – це хронічне захворювання ока, що характеризуються підвищенням внутрішньоочного тиску та ураженням зорового нерва. Глаукому називають «тихим крадієм зору», так як, у більшості випадків тривалий час протікаючи безсимптомно, поступово призводить до прогресуючої втрати зору, аж до сліпоти. За даними ВООЗ на сьогодні вже більше 5 млн. людей втратили зір внаслідок глаукоми.

Щоб вчасно розпізнати глаукому важливо знати її симптоми і терміново звернутися до лікаря. Серед основних симптомів:
• затуманення зору, поява “сітки” перед очима
• наявність “веселкових кіл” при погляді на світло
• відчуття дискомфорту в оці, відчуття важкості і тиску
• незначна різь в оці
• погіршення здатності бачити в сутінках
• незначні болі навколо очей

Київський медичний університет активно бере участь у боротьбі з глаукомою. Наш Університет співорганізатор щорічних міжнародних науково-практичних конференцій, присвячених глаукомі. Керівник «Українського глаукомного товариства» – провідний вчений КМУ Веселовська Зоя Федорівна, заслужений лікар України, Лауреат державної премії України, чл.-кор. НАМН України, проф., д.м.н., завідувач кафедри хірургічних хвороб №2 з курсом офтальмології КМУ. Головне завдання «Українського глаукомного товариства» – підтримка світових досягнень, освітніх, наукових та соціально-медичних проектів, спрямованих на довгострокове збереження зору у хворих на глаукому.

Минулого року відбулася знаменна подія – вперше представник з України та нашого Університету, професор Веселовська Зоя Федорівна, була запрошена до розробки нового протоколу діагностики та лікування глаукоми «Terminology et Guidelines for Glaucoma»- V-th Edition.

05.03.2021
ПОДІЇ | Всі Події
29
ЛИС
The “Tracheal Intubation” workshop will be held
Date & time: November 29, 2021, at 15:00.
25 Листопада 2021
29
ЛИС
The “Central Vein Catheterization” workshop will be held
Date & time: November 29, 2021, at 16:30.
25 Листопада 2021
30
ЛИС
Майстер-клас Центру кар’єри КМУ на тему: «Як написати супровідний лист?»
Захід відбудеться в онлайн-форматі 30 листопада о 16:00
26 Листопада 2021
ОФІЦІЙНІ ПОРТАЛИ
ПАРТНЕРИ | Всі Партнери