Всесвітній тиждень боротьби з глаукомою

З 7 по 13 березня відзначається Всесвітній тиждень боротьби з глаукомою. Він проводиться з 2008 року за ініціативою Всесвітньої асоціації товариств глаукоми – WGA і Всесвітньої асоціації пацієнтів з глаукомою – WGPA. Девіз 2021 року «Світ – яскравий, врятуй свій зір!»

Глаукома – це хронічне захворювання ока, що характеризуються підвищенням внутрішньоочного тиску та ураженням зорового нерва. Глаукому називають «тихим крадієм зору», так як, у більшості випадків тривалий час протікаючи безсимптомно, поступово призводить до прогресуючої втрати зору, аж до сліпоти. За даними ВООЗ на сьогодні вже більше 5 млн. людей втратили зір внаслідок глаукоми.

Щоб вчасно розпізнати глаукому важливо знати її симптоми і терміново звернутися до лікаря. Серед основних симптомів:
• затуманення зору, поява “сітки” перед очима
• наявність “веселкових кіл” при погляді на світло
• відчуття дискомфорту в оці, відчуття важкості і тиску
• незначна різь в оці
• погіршення здатності бачити в сутінках
• незначні болі навколо очей

Київський медичний університет активно бере участь у боротьбі з глаукомою. Наш Університет співорганізатор щорічних міжнародних науково-практичних конференцій, присвячених глаукомі. Керівник «Українського глаукомного товариства» – провідний вчений КМУ Веселовська Зоя Федорівна, заслужений лікар України, Лауреат державної премії України, чл.-кор. НАМН України, проф., д.м.н., завідувач кафедри хірургічних хвороб №2 з курсом офтальмології КМУ. Головне завдання «Українського глаукомного товариства» – підтримка світових досягнень, освітніх, наукових та соціально-медичних проектів, спрямованих на довгострокове збереження зору у хворих на глаукому.

Минулого року відбулася знаменна подія – вперше представник з України та нашого Університету, професор Веселовська Зоя Федорівна, була запрошена до розробки нового протоколу діагностики та лікування глаукоми «Terminology et Guidelines for Glaucoma»- V-th Edition.

05.03.2021
ЧЕР
Битва найкмітливіших “Що? Де? Коли? КМУ!” 25 червня!
КОЛИ? - 25 червня о 18:00
ДЕ? - ACTIVE LEARNING HALL (лекційна зала № 224)
Головний корпус Київського медичного університету, вул. Бориспільська, 2.
08 Червня 2021
ЧЕР
Запрошуємо на День відкритих дверей
День відкритих дверей відбудеться у OFFLINE-форматі 25 червня 2021 року о 16:00 за адресою: вул. Бориспільська, 2.
11 Червня 2021