Всесвітній день щитоподібної залози (World Thyroid Day)

Всесвітній день щитоподібної залози відзначається 25 травня, починаючи з 2009 року, за ініціативою Європейської тиреоїдної асоціації. Щитоподібна залоза – це крихітний орган вагою 25-30 гр., розташований на передній поверхні шиї, що за формою нагадує крилатого метелика та має одне із найважливіших значень у життєдіяльності людського організму. Щитоподібна залоза виробляє гормони, які регулюють активність, ріст та обмін речовин.

Проведення Всесвітнього дня щитоподібної залози спрямоване на підвищення рівня інформованості суспільства про можливі захворювання щитоподібної залози та їх профілактику і сучасні методи лікування.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) серед ендокринних захворювань патологія щитоподібної залози посідає перше місце. В Україні на долю захворювань щитоподібної залози припадає понад 40% від усіх ендокринних захворювань.

На щастя, більшість захворювань щитоподібної залози виліковні, досить часто їх можна запобігти. Серед рекомендацій фахівців щодо профілактики – заміна звичайної кухонної солі на йодовану, вживання продуктів харчування, багатих на йод.

Також рекомендується більше відпочивати, уникати стресів, слідкувати за вагою, своєчасно проходити обстеження щитоподібної залози (для цього зверніться до свого сімейного лікаря), відмовитися від шкідливих звичок та дотримуватися здорового способу життя.

Цікаві факти про щитоподібну залозу:
1. Щитовидна залоза є ендокринним органом, що виробляє тиреоїдні гормони, які беруть участь в процесі розвитку, росту і всіх функціях життєдіяльності організму
2. Щитовидна залоза виконує роль щита в організмі, безпосередньо впливаючи на імунну, нервову, серцево-судинну системи і обмін речовин
3. Для повноцінної роботи щитовидної залози необхідний йод, тому його нестача або, навпаки – надлишок, призводять до гормональних порушень і, як наслідок, – до хвороб
4. Надмірне сонячне випромінювання здатне зашкодити щитовидній залозі і навіть стати причиною гормонального збою
5. При зниженні роботи щитовидної залози може відбуватися стрімкий набір ваги навіть при правильному харчуванні

БЕР
Безкоштовний відкритий стоматологічний тренінг для абітурієнтів!
Тренінг відбудеться 28 березня року о 14:00 за адресою: вул. А. Цедіка, 7, (місце зустрічі - хол перший поверх).
20 Березня 2024
БЕР
Екскурсія до мережі медичних центрів «Гармонія здоров’я»
Запрошуємо випускників закладів вищої медичної освіти на екскурсію до нашого багаторічного партнера, провідної мережі медичних центрів «Гармонія здоров’я»! Зустріч з керівництвом центру та менторами інтернів відбудеться: 28 березня 2024 року о 12:00 за адресою: м. Київ, ул. Черновола, 12.
27 Березня 2024
Другий тренінг з нового курсу «Конфліктологія»
2 квітня 2024 року о 17:00 відбудеться друга з трьох зустрічей на тему: «Мобінг та булінг», яка пройде у флагманському корпусі Університету (вул. Бориспільська, 2, лекторій 224).
27 Березня 2024
Екскурсія до Київського міського центру «Академія здоров’я людини»
Запрошуємо студентів-старшокурсників, які збираються вступати до інтернатури за спеціальністю «Акушерство та гінекологія» на ознайомчу екскурсію до Київського міського центру «Академія здоров'я людини», яка відбудеться 2 квітня 2024 року о 12:00 за адресою: Харківське шосе, 121.