Всесвітній день охорони здоров’я вуха та слуху

3 березня за ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) відзначається Міжнародний день охорони здоров’я вуха та слуху. Девіз цьогорічного дня: «Турбота про слух для всіх! Скринінг. Реабілітація. Комунікація»

Головна мета цього дня – привернення уваги до захворювань слухового апарату та їх профілактики, адже, за даними ВООЗ від глухоти і порушень слуху страждають близько 360 мільйонів людей. Втрата слуху вважається найпоширенішою сенсорною формою інвалідності у світі.
Основними причинами глухоти і поганого слуху є генетичні порушення, хронічні інфекції вуха (краснуха, кір, свинка, менінгіт тощо) і шкідливі фактори навколишнього середовища, передусім шум.

Профілактика захворювань вух полягає в загартовуванні організму, дотриманні гігієни, своєчасному лікуванні простудних і хронічних інфекцій.

Пропонуємо вашій увазі цікаві факти про слух людини:
• вуха ростуть все життя, як і ніс
• звук моря, що доноситься з морської раковини при прикладанні до вуха, насправді звук крові, що циркулює у венах
• у внутрішньому вусі людини знаходиться близько 25 000 клітин, які реагують на звук
• людина усвідомлює звук через 35-175 мілісекунди після того, як він дійшов до вуха. При цьому, ще близько 180-500 мілісекунд необхідно для того, щоб “налаштуватися” на оптимальний прийом звуку
• близько 90% дітей з діагнозом вроджена приглухуватість народжується від батьків, які не мають проблем зі слухом
• в Африці є плем’я маабан. Вони живуть в такій тиші, що навіть у старості чують шепіт на відстані до 300 метрів

02.03.2021
ЧЕР
Битва найкмітливіших “Що? Де? Коли? КМУ!” 25 червня!
КОЛИ? - 25 червня о 18:00
ДЕ? - ACTIVE LEARNING HALL (лекційна зала № 224)
Головний корпус Київського медичного університету, вул. Бориспільська, 2.
08 Червня 2021
ЧЕР
Запрошуємо на День відкритих дверей
День відкритих дверей відбудеться у OFFLINE-форматі 25 червня 2021 року о 16:00 за адресою: вул. Бориспільська, 2.
11 Червня 2021