ПОДІЇ | Всі Події

Всесвітній день медичних сестер (International Nurses Day)

12 травня відзначається Всесвітній день медичної сестри. Цей день святкується щорічно у день народження англійської сестри милосердя Флоренс Найтінгейл (1820-1910). Згідно з історичними довідками, під час Кримської війни Ф. Найтінгейл організувала у Туреччині догляд за пораненими солдатами союзників (коаліції Франції, Османської імперії, Великобританії і Сардинії). Згодом вона заснувала перші курси сестер милосердя в Великій Британії. Сьогодні Ф. Найтінгейл відома, як фундатор професії медичних сестер і ініціатор реформи шпиталів.

Крім того, з ім’ям Флоренс Найтінгейл пов’язаний Міжнародний день поінформованості про хронічні імунологічні і неврологічні захворювання, який теж відзначається 12 травня.

Всесвітній день медичної сестри в Україні відзначається з 1997 року за ініціативи Міністерства охорони здоров’я та Асоціації медичних сестер України. Девіз Всесвітнього дня медичної сестри 2022 року: «Медсестри: голос для лідерів», це заклик до світової громадськості поважати та підтримувати медсестринство.

Професія медичної сестри – складна і відповідальна. Вона потребує доброго серця і вмілих рук, професіоналізму і відповідальності, милосердя і чуйності, терпіння і готовності постійно вчитися. Наразі праця медичних сестер в особливій пошані — вони разом з лікарями борються за здоров’я та життя наших захисників та постраждалих у районах бойових дій.

Дякуємо медсестрам за їхню віддану праці і щиро вітаємо з їх професійним святом! Бажаємо, щоб подаровані турбота, увага, добре слово, посмішка, милосердя, чуйність, розуміння та допомога повернулися сторицею.

12.05.2022
ПОДІЇ | Всі Події
05
ЖОВ
Студентська звітно-виборча конференція
Звітно-виборча конференція відбудеться 5 жовтня 2023 року о 16:00, за адресою: вул. Бориспільська, 2, «Discovery hall», (лекторій №302).
29 Вересня 2023
ОФІЦІЙНІ ПОРТАЛИ
ПАРТНЕРИ | Всі Партнери