ПОДІЇ | Всі Події

Всесвітній день кардіолога

6 липня у світі відзначають Всесвітній день кардіолога — лікаря, який дбає про здоров’я серця. Кардіолог – людина, з яким рано чи пізно стикаються всі, адже близько 90% захворювань у сучасному світі пов’язано зі станом і роботою серцево-судинної системи.

Основна мета цього дня — підвищення інформованості громадськості про небезпеку серцево-судинних захворювань, які на сьогодні є найбільш поширеною причиною смерті у світі. Україна не є виключенням, щороку у нас через серцево-судинні хвороби помирає біля півмільйона осіб.

На думку лікарів-кардіологів, до основних факторів ризику розвитку серцево-судинних захворювань належить підвищений артеріальний тиск, високий рівень холестерину в крові, зайва вага, тютюнокуріння, малорухливий спосіб життя та стреси.

Цікаві факти про серце:
1. У середньому за одну годину людське серце робить 4 200 скорочень, а за цілий день – близько 100 000.
2. Серце може працювати навіть тоді, коли буде відокремлене від тіла, оскільки воно виробляє власну енергію. Для цього йому потрібно тільки достатньо кисню.
3. У новонароджених частота скорочень серця становить 140 ударів в хвилину, у дорослих – 72 рази.
4. Серце починає битися через чотири тижні після зачаття і аж до самої смерті.
5. Жіноче серце скорочується швидше, ніж чоловіче.
6. Французький лікар Рене Лаенек (1781-1826) винайшов стетоскоп, коли зрозумів, що притискати вухо до грудей пацієнток із надто великим бюстом, хоч і приємно, та не зовсім зручно))

06.07.2021
ПОДІЇ | Всі Події
ОФІЦІЙНІ ПОРТАЛИ
ПАРТНЕРИ | Всі Партнери