ПОДІЇ | Всі Події

Всесвітній день донора крові

14 червня 2020 року відзначається Всесвітній день донора крові – щорічне свято на честь осіб, які добровільно здають свою кров заради порятунку людських життів.

Свято було засноване у 2005 році; воно приурочене до дня народження вченого, лауреата Нобелівської премії Карла Ландштайнера, який відкрив групи крові людини і зробив перший крок до переливання донорської крові.

Всесвітній день донора крові покликаний привернути увагу суспільства до необхідності регулярної добровільної та безоплатної здачі крові.
Тема кампанії 2021 року «Здавайте кров, нехай у світі пульсує життя». Це глобальний заклик до того, щоб більше людей у всьому світі регулярно здавали кров і тим самим робили внесок у підтримку та покращення здоров’я інших людей. Особлива увага цієї кампанії приділяється молоді, яка завжди бере активну участь у донорстві крові.

Цікаві факти про донорство крові:
1. Слово «донор» походить від латинського donare — «дарувати».
2. За даними ВООЗ щорічно у світі здійснюється 118,4 млн. донацій крові.
3. У середньому 33% здачі крові у світі здійснюється жінками.
4. Чим корисне донорство для донора? У донорів значно менший ризик серцево-судинних захворювань та захворювань на рак легень, прямої кишки, шлунку та гортані.
5. Після донації донорська кров розділяється на компоненти: еритроцити, плазму та при необхідності – тромбоцити, ці компоненти можуть бути використані трьом хворим.

14.06.2021
ПОДІЇ | Всі Події
ОФІЦІЙНІ ПОРТАЛИ
ПАРТНЕРИ | Всі Партнери