ПОДІЇ | Всі Події

Всесвітній день боротьби з туберкульозом

Всесвітній день боротьби з туберкульозом щорічно відзначається 24 березня, адже саме цього дня у 1882 році вчений лікар Роберт Кох відкрив збудника туберкульозу — туберкульозну бацилу. Це стало початком діагностики та лікування туберкульозу — раніше невиліковної хвороби.

Туберкульоз — інфекційне захворювання, що спричинено мікобактерією туберкульозу і характеризується утворенням одного або декількох вогнищ запалення в різних органах, але найчастіше в легеневій тканині. Туберкульоз при відкритій легеневій формі захворювання передається повітряно-крапельним шляхом від людини під час розмови, при кашлі або чханні.

Організації і країни, що борються проти туберкульозу, проводять цей День з метою привернення уваги до масштабів хвороби і способів її профілактики та лікування. Найкращим способом діагностики туберкульозу залишається — флюорографія грудної клітки, яку потрібно робити один раз на рік. На жаль, наразі Україна, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, входить до десятки країн з найвищою кількістю зареєстрованих випадків туберкульозу.

Гасло Всесвітнього дня боротьби боротьби з туберкульозом у 2021 році — «Годинник цокає», яке є закликом до широкої громадськості виконати свої зобов’язання перед хворими на туберкульоз, забезпечивши їх повноцінною діагностикою та лікуванням.

24.03.2021
ПОДІЇ | Всі Події
23
ЧЕР
XXVI урочистий випуск лікарів та провізорів
Початок заходу 23 червня о 11:00
18 Червня 2021
25
ЧЕР
Битва найкмітливіших “Що? Де? Коли? КМУ!” 25 червня!
КОЛИ? - 25 червня о 18:00
ДЕ? - ACTIVE LEARNING HALL (лекційна зала № 224)
Головний корпус Київського медичного університету, вул. Бориспільська, 2.
08 Червня 2021
25
ЧЕР
Запрошуємо на День відкритих дверей
День відкритих дверей відбудеться у OFFLINE-форматі 25 червня 2021 року о 16:00 за адресою: вул. Бориспільська, 2.
11 Червня 2021
ОФІЦІЙНІ ПОРТАЛИ
ПАРТНЕРИ | Всі Партнери