ПОДІЇ | Всі Події

Всесвітній день боротьби проти туберкульозу

Всесвітній день боротьби проти туберкульозу щорічно відзначається 24 березня, адже саме цього дня у 1882 році вчений лікар Роберт Кох відкрив збудника туберкульозу — туберкульозну бацилу. Це стало початком діагностики та лікування туберкульозу — раніше невиліковної хвороби.

Туберкульоз — інфекційне захворювання, що спричинено мікобактерією туберкульозу і характеризується утворенням одного або декількох вогнищ запалення в різних органах, але найчастіше в легеневій тканині. Туберкульоз при відкритій легеневій формі захворювання передається повітряно-крапельним шляхом від людини під час розмови, при кашлі або чханні.

Гасло Всесвітнього дня боротьби боротьби проти туберкульозу у 2023 році — «Так! Ми можемо ліквідувати туберкульоз!», яке є закликом до широкої громадськості побороти туберкульоз, забезпечивши всіх хворих повноцінною діагностикою та лікуванням. Найкращим способом діагностики туберкульозу залишається флюорографія грудної клітки, яку потрібно робити один раз на рік.

На жаль, наразі Україна за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, входить до десятки країн з найвищою кількістю зареєстрованих випадків туберкульозу. В останній рік на поширення туберкульозу вплинула повномасштабна війна, у результаті якої багато людей втратили житло і змушені були жити у малопридатних до проживання приміщеннях, що негативно відобразилось на їхньому стані здоров’я.

24.03.2023
ПОДІЇ | Всі Події
05
ЖОВ
Студентська звітно-виборча конференція
Звітно-виборча конференція відбудеться 5 жовтня 2023 року о 16:00, за адресою: вул. Бориспільська, 2, «Discovery hall», (лекторій №302).
29 Вересня 2023
ОФІЦІЙНІ ПОРТАЛИ
ПАРТНЕРИ | Всі Партнери