Всесвітній день боротьби з пневмонією 2020

12 листопада відзначається Всесвітній день боротьби з пневмонією (World Pneumonia Day), однієї з найпоширеніших хвороб у світі. Цього року смертність від пневмонії різко зросла у зв’язку з пандемією COVID-19. Пневмонія, або запалення легенів — це гостре захворювання інфекційної природи, що вражає легеневу тканину. Воно локалізується у повітряних міхурцях (альвеолах). У здорової людини альвеоли наповнені повітрям і нормально функціонують під час дихання, а у хворого на пневмонію – накопичують слиз та рідину, які викликають біль і обмежують надходження кисню.

Пневмонія COVID-19 (вірусна) відрізняється від звичайного запалення легень (бактеріального) особливо тяжким перебігом хвороби. У випадку коронавірусної пневмонії, як правило, вражені усі легені, а не лише їх невеликі частини.

За словами декана медичного факультету КМУ, кандидата медичних наук, торакального хірурга, Симонця Євгенія Миколайовича для профілактики запалення легенів потрібно:
• уникати переохолодження і стресів;
• мити руки з милом частіше, 15-30 секунд, щоб видалити мікроорганізми, здатні викликати пневмонію;
• не палити. Продукти горіння в сигареті ушкоджують бронхи і легені, знижують їх стійкість до респіраторних інфекцій;
• захищати органи дихання. Вдихання пилу, сильнодіючих хімічних сполук шкідливо для легеневої тканини;
• віддавати перевагу їжі багатій на вітаміни і мікроелементи;
• займайтеся дихальною гімнастикою;
• уникати контакту з хворими на грип та інші респіраторні інфекції, кір, вітрянку (якщо не хворіли цими інфекціями). Пневмонія може бути ускладненням цих захворювань;
• вчасно лікувати хронічні вогнища інфекції. Тонзиліт, каріозні зуби, інфекції в інших органах є джерелами хвороботворної флори, яка може потрапити в легені;
• регулярно проходити профілактичні огляди і рентгенографію;
• не нехтувати профілактичними щепленнями.

Дотримуйтесь цих простих правил і будьте здоровими!

11.11.2020
ЧЕР
Екскурсія до клініки «Гармонія здоров’я»
Екскурсія відбудеться 18 червня о 15:00
15 Червня 2021
ЧЕР
XXV урочистий випуск лікарів та провізорів
Початок заходу 23 червня о 11:00
18 Червня 2021
ЧЕР
Битва найкмітливіших “Що? Де? Коли? КМУ!” 25 червня!
КОЛИ? - 25 червня о 18:00
ДЕ? - ACTIVE LEARNING HALL (лекційна зала № 224)
Головний корпус Київського медичного університету, вул. Бориспільська, 2.
08 Червня 2021
Запрошуємо на День відкритих дверей
День відкритих дверей відбудеться у OFFLINE-форматі 25 червня 2021 року о 16:00 за адресою: вул. Бориспільська, 2.
11 Червня 2021