Всесвітній день боротьби проти малярії

Всесвітній день боротьби проти малярії, починаючи з 2008 року, щорічно відзначається 25 квітня. Девіз цьогорічного дня: «Покладемо край малярії», що має на меті звести до мінімуму випадки захворювання на малярію.

Малярія – це тяжка інфекційна хвороба, носіями якої є комарі. Вона характеризується хронічним рецидивуючим перебігом із періодичними нападами гарячки, збільшенням печінки і селезінки й розвитком анемії. В Україні щорічно реєструються завізні випадки малярії.

За даними ВООЗ, малярія продовжує загрожувати 40% населення світу. Щорічно малярією хворіє більш 500 мільйонів чоловік, а більш одного мільйона чоловік помирає від цієї хвороби. Найбільше випадків малярії зареєстровано у країнах Африки, але хвороба також вражає людей в Азії, Латинській Америці, Близькому Сході і навіть у деяких частинах Європи.

Мета проведення Всесвітнього дня боротьби проти малярії – це  роз’яснення того, що малярія виліковна, проведення профілактичних заходів у боротьбі з цією хворобою та надання доступного лікування хворим на малярію.

За рекомендаціями ВООЗ, особам, які планують відвідати ендемічні з малярії країни, слід запам’ятати такі правила:
• бути обізнаним щодо ризику зараження, інкубаційного періоду, основних симптомів малярії
• берегтися від укусів комарів (використовувати репеленти, аерозольні спреї, протимоскітні сітки та спіралі)
• приймати протималярійні препарати з метою особистої профілактики
• негайно звертатись до лікарів у разі появи лихоманки, з метою своєчасного встановлення діагнозу «малярія» та призначення схеми лікування.

Другий тренінг з нового курсу «Конфліктологія»
2 квітня 2024 року о 17:00 відбудеться друга з трьох зустрічей на тему: «Мобінг та булінг», яка пройде у флагманському корпусі Університету (вул. Бориспільська, 2, лекторій 224).
27 Березня 2024
Екскурсія до Київського міського центру «Академія здоров’я людини»
Запрошуємо студентів-старшокурсників, які збираються вступати до інтернатури за спеціальністю «Акушерство та гінекологія» на ознайомчу екскурсію до Київського міського центру «Академія здоров'я людини», яка відбудеться 2 квітня 2024 року о 12:00 за адресою: Харківське шосе, 121.
27 Березня 2024
Екскурсія до офтальмологічої клініки “Зір 100%”
Запрошуємо 4 квітня 2024 року об 11:00 на екскурсію до офтальмологічної клініки "Зір 100%" вступників до інтернатури за спеціальністю «Офтальмологія».
28 Березня 2024