ПОДІЇ | Всі Події

Всесвітній день боротьби з гепатитами

Всесвітній день боротьби з гепатитами відзначається щорічно 28 липня. Дата проведення цього свята вибрана на честь дня народження Баруха Самюеля Блумберга, який отримав Нобелівську премію за відкриття вірусу гепатиту В і розробку першої вакцини проти нього.

Головна мета Всесвітнього дня боротьби з гепатитами – підвищення обізнаності широкої громадськості про симптоми, методи діагностики, профілактики та лікування гепатитів, особливо групи В і С, а також надання необхідної допомоги і підтримки людям, які живуть з цим захворюванням. Девіз Всесвітнього дня боротьби з гепатитами 2022 року – «Лікування від гепатиту вже близько», головне завдання якого подолати цю хворобу до 2030 року.

Гепатит – це запалення печінки. Існує 5 основних вірусів гепатитів: A, B, C, D і E. Гепатити В і С викликають хронічний перебіг у сотень мільйонів людей, є основною причиною цирозу і раку печінки. Причиною зараження гепатитами А і Е є вживання брудних харчових продуктів або води. Гепатити В, С і D передаються в результаті контактів з інфікованою кров’ю: при переливанні зараженої крові, від одного члена сім’ї іншому, від матері дитині під час пологів та при статевих контактах. Ця підступна хвороба у 80% випадків розвивається безсимптомно, поки не переходить у хронічну стадію, тому гепатит і називають «лагідним вбивцею».

У всьому світі налічується 325 мільйонів людей, які живуть з хронічним гепатитом B і C. На щастя, за своєчасної діагностики та лікування гепатиту, з цією хворобою можна успішно боротися!

28.07.2022
ПОДІЇ | Всі Події
ОФІЦІЙНІ ПОРТАЛИ
ПАРТНЕРИ | Всі Партнери