ПОДІЇ | Всі Події

Вітаємо з ювілеєм!

Вітаємо відомого ученого, справжнього педагога та патріота, члена-кореспондента НАН України, НАМН України, лауреата Державної премії України, заслуженого діяча науки і техніки України Івана Сергійовича Чекмана із 80-річчям!

4 жовтня 2016 р. виповнилося 80 років відомому українському вченому, фундатору досліджень з біохімічної та загальної фармакології, засновнику напрямів фізико-хімічної, квантової та нанофармакології в Україні, члену-кореспонденту НАН України (1991) і НАМИ України (1993), академіку Нью-Йоркської академії наук, лауреату Державної премії України (1986), заслуженому діячу науки і техніки України (1995), доктору медичних наук, професору Івану Сергійовичу Чекману.

      Іван Сергійович Чекман – один із найяскравіших представників української наукової школи фармакології, вірний учень славетного академіка Олександра Ілліча Черкеса, обдарований педагог, громадський діяч. Життя кожної видатної людини має свої кольори. Життя Івана Сергійовича чим далі, тим більше насичується барвами любові, людяності, порядності, відданості своїй справі та своїм ідеалам. Працелюбність і цілеспрямованість Івана Сергійовича дали йому змогу здобути належну освіту: навчався у Чаньківській семирічній школі, Кам’янець-Подільському медичному училищі, Вінницькому медичному інституті, у 1961 р. з відзнакою закінчив Тернопільський медичний інститут.

     В 1963 р. поступив до аспірантури при кафедрі фармакології Київського медичного інституту (нині – НМУ ім. О.О. Богомольця), яку тоді очолював усесвітньо відомий учений академік Олександр Ілліч Черкес, а одним із напрямів наукових досліджень кафедри було визначення фармакології серцево-судинних засобів. У 1966 р. І.С. Чекман успішно захистив кандидатську дисертацію на тему «Експериментальні дослідження похідних пропініламіну», в якій розкрив нові механізми дії інгібіторів МАО (моноаміноксидази). Того самого року крім експериментальних досліджень Іван Сергійович почав активно опановувати й педагогічну діяльність.

На посаді асистента кафедри І.С. Чекман перебував з 1966 по 1969 р., потім посів посаду доцента (1969-1972), а з 1972 по серпень 2016 рр. був завідувачем кафедри фармакології (певний час вона називалася кафедрою фармакології і клінічної фармакології). З вересня 2016 року – професор кафедри фармакології та клінічної фармакології Київського медичного університету. У 1973 р. успішно захистив докторську дисертацію «Експериментальні дослідження механізмів дії антиадренергічних засобів», в якій не лише узагальнив дослідження феноменологічної та біохімічної фармакології, а й першим у світі встановив фізико-хімічний механізм симпатолітичної дії резерпіну стосовно його впливу на процеси депонування. У 1987-1991 рр. І.С. Чекман був директором Київського науково-дослідного інституту фармакології і токсикології МОЗ України, який тоді отримав статус головної в Україні установи з проблеми «Фармакологія».

За всі роки Іван Сергійович показав себе як талановитий дослідник, експериментатор і клініцист, педагог та організатор. Завдяки високому професіоналізму, широкій ерудиції, вродженій інтуїції він досяг значних успіхів на науковому поприщі. Його особливо вирізняє потяг до перспективних малодосліджених проблем, до розвитку нових напрямів у фармакології. Як вірний учень свого великого вчителя, він продовжував дослідження академіка О.І. Черкеса в галузі біохімічної фармакології.

05.10.2016
ПОДІЇ | Всі Події
29
ЛИС
The “Tracheal Intubation” workshop will be held
Date & time: November 29, 2021, at 15:00.
25 Листопада 2021
29
ЛИС
The “Central Vein Catheterization” workshop will be held
Date & time: November 29, 2021, at 16:30.
25 Листопада 2021
30
ЛИС
Майстер-клас Центру кар’єри КМУ на тему: «Як написати супровідний лист?»
Захід відбудеться в онлайн-форматі 30 листопада о 16:00
26 Листопада 2021
ОФІЦІЙНІ ПОРТАЛИ
ПАРТНЕРИ | Всі Партнери