ПОДІЇ | Всі Події

Святкуємо день народження Києва. Екскурсія до національного музею-заповідника «Софія Київська»

З нагоди святкування Дня міста студенти та викладачі підготовчого відділення відвідали Національний музей-заповідник «Софія Київська», тому що історія Києва починається саме тут!

У 2011 році за рішенням ЮНЕСКО на міжнародному і державному рівнях урочисто відзначено 1000-річчя заснування Софії Київської. На початку ХХІ ст. здійснені значні за обсягом ремонтно-реставраційні роботи: зміцнені конструкції, відреставровані фасади та інтер’єр, оновлена позолота бані. Вперше за багато років пам’ятку відкрито для відвідування. Давньоруські літописи згадують про закладення Святої Софії Премудрості Божої хрестителем Русі, великим київським князем Володимиром Святославичем, та завершення його сином і спадкоємцем Ярославом Мудрим.

Софійський собор у Києві – пам’ятка знакова. Якщо вселенським символом храму Премудрості була і залишається Софія Константинопольська, то для усього світу східних слов’ян таким символом є Софія Київська – справжній меморіал Хрещення Русі. І дотепер в історичному центрі древнього Києва вже тисячу років височіє цей грандіозний собор, найдревніший християнський храм, що повністю зберігся на східнослов’янських теренах і дійшов до наших часів з героїчної доби Київської Русі.

Софійський собор зберігає чудову давню архітектуру і найповніший у світі ансамбль оригінальних мозаїк і фресок ХІ ст. Вони є справжніми шедеврами світового мистецтва. Велич і неповторна краса Святої Софії створили їй славу справжнього чуда світу.

Сподіваємось, що враження, які отримали при відвідуванні музею наші студенти, надовго залишаться у їхніх спогадах.

07.06.2016
ПОДІЇ | Всі Події
25
ЧЕР
Битва найкмітливіших “Що? Де? Коли? КМУ!” 25 червня!
КОЛИ? - 25 червня о 18:00
ДЕ? - ACTIVE LEARNING HALL (лекційна зала № 224)
Головний корпус Київського медичного університету, вул. Бориспільська, 2.
08 Червня 2021
25
ЧЕР
Запрошуємо на День відкритих дверей
День відкритих дверей відбудеться у OFFLINE-форматі 25 червня 2021 року о 16:00 за адресою: вул. Бориспільська, 2.
11 Червня 2021
ОФІЦІЙНІ ПОРТАЛИ
ПАРТНЕРИ | Всі Партнери